tata la 50 de ani (2)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Danelutza spune:

quote:
Originally posted by arinna

Pentru ca s-a trecut la "epiderma" pasnica ,nu stiam ca are cautare pielea fina la barbati, pe bune ! Nu m-am gandit nicodata la asta...Un barbat trebuie sa transmita virilitate nu caractere femeiesti...

........................

Knowledge is power!



... mie imi place pielea fina doar la bebelushi, la berbantzi trebuie sa fie un pic mai aspra ca sa dea senzatiuni

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=53616" target="_blank">Povestea nasterii principesei noastre

Daniela si principesa ISABELLA (5 iunie 2005)

Poze cu ingerasul lui mami

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adrianai spune:

quote:
Originally posted by arinna

Pentru ca s-a trecut la "epiderma" pasnica ,nu stiam ca are cautare pielea fina la barbati, pe bune ! Nu m-am gandit nicodata la asta...Un barbat trebuie sa transmita virilitate nu caractere femeiesti...

........................

Knowledge is power!



Depinde ce intelege fiecare femeie prin virilitate. Gusturile fiecareia dintre noi sunt diferite deci nu ar trebui nici sa jignim nici sa ne simtim jignite cand cineva are o alta parere decat a noastra.
Nici eu nu as putea sta cu un barbat mai mare ca mine poate pentru ca am avut un prieten cu 13 ani mai mare care m-a dezamagit foarte rau. Dar daca altii sunt fericiti asa cine sunt eu sa judec. Si nu ar trebui sa asculte nimeni gura lumii. Daca voi sunteti fericiti ce treaba aveti cu restul lumii.
Pupici



WARNING: I have an attitude and I know how to use it!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arinna spune:

Danieluta,exact la asta ma gandeam si eu, la bb....

Adrianai, asta-i jignire?

Ce relativ e totul...de la caractere virile pana la jignire...O intreaga filoshophie si teme de discutii...











........................

Knowledge is power!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns She spune:

Cum adica?Viril inseamna viril si atit!Nu este interpretabil! decit ca metafora poate..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adrianai spune:

Arinna m-am referit la cuvintele grele care s-au spus pana acum la acest subiect.
Pupici

WARNING: I have an attitude and I know how to use it!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arinna spune:

Eu nu zic ca "piele aspra" e mai viril decat "piele fina" dar pielea fina la barbat nu mi se pare ceva de cautat cu ardoare si de apreciat neaparat.
Nu m-ar deranja un aspru matur ca Bruce Willis...

........................

Knowledge is power!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Danelutza spune:

quote:
Originally posted by arinna

Eu nu zic ca "piele aspra" e mai viril decat "piele fina" dar pielea fina la barbat nu mi se pare ceva de cautat cu ardoare si de apreciat neaparat.
Nu m-ar deranja un aspru matur ca Bruce Willis...

........................

Knowledge is power!



Vreau si eu ... Bruce Willis

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=53616" target="_blank">Povestea nasterii principesei noastre

Daniela si principesa I
SABELLA (5 iunie 2005)

Poze cu ingerasul lui mami

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arinna spune:

Danelutza

........................

Knowledge is power!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inaioana spune:

Jocelyn, Denizel..pai se poate? Tocmai voi sa va certati asa? Ia va rog frumos sa va revizuiti atitudinea imediat si sa va dati cate un pupicel, ca sunteti fete bune si prietene, ok? Va scot la o inghetzata in WE ca sa radeti de burta mea mare? Hai ca in curand nasc si n-o sa mai fiu asa fashneatza ca acuma (fashneatza ca pinguinul, of course!)

Cat despre subiect, am doua chestii de zis:

1.Fiecare se marita/combina/etc cu cine ii place si o atrage si este inadmisibil ca altcineva sa judece cat de sexy e partenerul si alte detalii intime ale relatiei celor doi. Iar ca tati, si barbatii mai in varsta pot fi tati buni sau prosti ca si cei mai tineri, nu are nici o legatura varsta ci creierul si disponibilitatea catre copii.
Si apropo de look, sunt barbati tineri (cu pielea fina) absolut vomitivi pentru mine (dintre aceia considerati "fromosi" spre exemplu Ricki Martin) si barbati in varsta cu pielea mototolita ba chiar si uratei care ma dau pe spate (inclusiv la propriu eventual) iute-iute pentru ca au o carisma de lesin (spre exemplu Jack Nicholson ). Nu conteaza varsta barbatului ci "acel ceva", ce iti "spune" tie!
Evident ca sunt barbati tineri care imi plac, asa cum sunt si barbati mai in varsta care nu imi plac..dar varsta nu este un criteriu, am criterii mult mai putin superficiale ceea ce va doresc si voua. Multa dragoste in continuare!

2. Putina educatie nu strica. Am spus si in celalalt mesaj al meu de la acest subiect: oamenii trebuie sa invete sa se exprime, sa spuna "doamna" si "domn" nu sa atribuie repede calitati despre care nu stiu nimic celor pe care ii intalnesc,adica "bunic", "matusica" sau mai stiu eu cum. Dar..nu toata lumea e suficient de educata ca sa nu faca asemenea gafe. Iar daca intalniti pe cineva care nu este, mai degraba compatimiti-l in loc sa va enervati. Pur si simplu nu poate mai mult!



Ioana 36 saptamani cu Serghei si Katja (30 martie 2004)

pozici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arinna spune:

Inaioana

........................

Knowledge is power!

Mergi la inceput