Oltencele, poftiti la povesti! (16)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns zozela spune:


Georgi icioi tie si Stefaniei!
Ciuf nastere usoara si un sanatos,mancacios si cuminte va doresc sa va aduca !!
si la fete!!

Nunta noastra-26.06.2005
Viata fara dragoste..isi pierde sensul..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns malla spune:

Sunt in trecere, ca andrei nu a mai putut respira si i-am facut la ora asta cu aspiriciul si minunea aia de pompita...
Acuma se lupta sa adorma...
Voi nu vreti niste cafea? Ca altceva nu am ce sa va ofer...

Adinella

"Cand Dumnezeu este cu tine, nimeni nu poate sta imptriva ta"!

Andrei si Adriana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ciuf spune:

Fetelor, vineri dim. la 6:30 am programarea facuta pentru inducere, asta in cazul in care nu nasc pana atunci.
Asa ca sunt cu morcovul in fund rau de tot, ca la grupa de mamici de martie-aprilie au fost trei fetite care au murit si nu ma pot gandi la altceva decat la prostii.
Va pup si Dzeu sa ne ajute pe toti!

Ciuf (39+5) si Luca (11.11.2003)
http://community.webshots.com/user/ciufuletz
http://community.webshots.com/user/ciufa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorena_andreianu spune:

Pai bine Ciufule, credeam ca ne-ai uitat! Nastere usoara si nu te mai gandii la toate prostiile. Vorbesti de parca n-ai mai fi nascut...

Deci facem galerie pentru maine??? Io incepui! Hai Valeria!!!

Sunt matinala azi ca m-a trezit ta-su' al copilului (asa ii zic cand ma enerveaza ) ca nu gasea nu-stiu-ce (nu le gaseste pe lumina, dar pe intuneric...). Plus ca fiu-meu s-a sculat pe la 4 si s-a pus pe o chiraiala... dupa ce s-a linistit m-am dus sa vad ce e... cand colo, i se arsese becul de la lampita (ca nu-i place pe intuneric). Numai bine ca s-a trezit si am putut sa ii pun altul nou, ca deja ma vedeam lasandu-i usa deschisa si lumina aprinsa pe hol... Vedeti ce de aventuri?!

Sa stiti ca nici la noi nu merge faza cu olita. Urla cand il pun pe olita sau pe WC... mi s-a spus sa-l mai las. Il mai las, ce sa fac?! dar imi muta nasul cand e sa-l schimb, ca nu spune decat dupa ce face...

Va pup ca s-a trezit...

Hai Valeria!!!!

Mami si Miron Radu (06 oct. 2004)

Pozele noastre

Frantzujii

Copilasi sept-oct 2004 1
Copilasi sept-oct 2004 2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgi75 spune:

Neata oltence
ciuf stai linistita si nu te mai gandii la prostii.O sa fie bine.O sa vezi. si nastere usoara.Maine ma gandesc la tine.

lorena lasa copilul in pace.Fi-mea e nascuta in feb. 2004 si abia acum invatam sa facem caca la olita.Pisu spune mai demult(vreo 2 luni asa), dar si mie imi muta nasul cu kk.

Adinella vrei sa spui ca de la ora aia nu te-ai mai culcat? Mai ai cafea?

Va pup pe toate si va doresc o zi minunata.
La noi e innorat dar macar nu mai bate vantul ala turbat.Si pana la urma si de Paste o sa fie frumusel afara.


Zambeste!Maine poate fi mai rau.

Georgiana-mami de Stefania(2,2 ani)

Avem si POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camelia72 spune:

Georgi,multumesc mult pt. urari,La Multi Ani si tie ca si tu esti Gheorghita!Mai intru eu pana duminica si iti mai urez odata!
Nici noi nu ne laudam la capitolul "olita",sa se mai incalzeasca vremea si-l las fara pampers,atunci va trebui sa stea ca nu-i place sa fie ud!Pe Georgi am invatat-o destul de usor,pe la 1 an si vreo 3 luni iar de la 2 ani nu-i mai puneam pampers nici noaptea!De fapt,singurul lucru este sa nu le mai punem pampersi si atunci singuri se vor obisnui la olita pt. ca nu le va placea sa stea cu chiloteii uzi...!
Ciuf,mult curaj si nu te mai gandi la prostii,ai sa vezi ca totul va fi bine !
Va pe toate!

Camelia mami de Georgiana (4 mai 1999)& Mihai (23 iulie 2004)
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sirod spune:

Oltencele mele dragi.....va doresc sarbatori frumoase!'
Camelia - multa multa fericire si un kef pe cinste pentru Georgi!

Noi sintem bine, crestem...

am reusit si eu sa ma mai lipesc de DC....de obicei ma da afara!...
hai ca iar trebuie sa ies....

mi-e dor de voi....hai sa ne intilnim...vreti?dupa saarbatori...in iarba, in parc...e superb

multe pupice tuturor

Acu vazui si pagina 5...vai de capul meu ...cu pluta rau sint!
Ciuf - termina cu prostiile! O sa ma gindesc vineri la tine sa tzusteasca repede puiul!Si mie m-i s-a indus nasterea Otiliei...si ai vazut ce mindrete de fata a iesit!!!!
Hai...sus moralul, ca doar stii cu ce se maninca!

DORIS cu doua minuni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camelia72 spune:

Vaaai,ce minune...a mai dat si Doris un semn de viata,chiar ca in aceasta saptamana se fac minuni...si Ciuf si Doris...!Bine,mai,iubita,chiar sa ne uiti tu pe noi?Mai impulsioneaza si tu fetele la intalnire caci eu si Rodica nu prea avem noroc!
Multumesc mult pt. urari!

Camelia mami de Georgiana (4 mai 1999)& Mihai (23 iulie 2004)
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ciuf spune:

Fetele, saru'mana de urari. Sa stiti ca nu va uit, dar de cand a venit socrella timpul la calculator imi este cam limitat .
Doris, am uitat sa-ti spun ca am primit, demult de tot, pozele de la tine si ai niste mandreti de fete. Mamica fericita ce esti tu!!!
Rodica, saru'mana de felicitare.
Eu nu am chef de nimic pe ziua de azi. Stau si ma bucur de burtica cat o mai am.
Va pup si va doresc un Paste fericit, o masa imbelsugata si sper sapt. viitoare sa dau un semn.
Paste fericit!

Ciuf (39+5) si Luca (11.11.2003)
http://community.webshots.com/user/ciufuletz
http://community.webshots.com/user/ciufa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Davidutza spune:

BUNA,

Am reusit si eu sa intru pe net sa va salut de acasa ,ca la servici nu prea am sanse sa reusesc.

In primul rand vreau sa iti doresc CIUF sa ai parte de o nastere usoara,sa ai un bebe sanatos,somnoros si mancacios!

Doris ma bucur sa mai aflu vesti despre tine,ti-am privit minunatiile de fete si cred ca esti tare ocupata cu ele dar si foarte fericita.

Rodica(smechero) pe mine nu ma saluti????

Va transmit si eu tuturor sa aveti o sarbatoare plina de liniste sufleteasca,de bucurii,de belsug si de implinire!!!!

Mariana si DAVID(10.11.2003)

Mergi la inceput