Bulgaria - impresii: drum, hoteluri, statiuni,etc

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Stefana spune:

Noi am facut anul trecut rezervare pe www.albena.bg si am platit prin transfer bancar si am trimis OP-ul prin fax. Si a fost ceva mai ieftin decat la agentie. Plus ca atunci cand am vrut noi sa plecam la agentii nu am mai gasit nici un loc.

Poze
It's nice to be important, but it's more important to be nice

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rozi spune:

O, multumesc frumos pt raspunsuri, chiar ma bucur sa citesc! Ideea este ca sotul meu pleaca intr-o delegatie acolo si ma gandeam ca poate e mai ieftin sa plateasca rezervare direct la hotel, sa dea o fuga pana acolo.
Deci nu risc sa fie neseriosi si sa ma trezesc pe plaja, fara camera, cu copilul de 2 ani dupa mine !

Si ca sa-i raspund lui Soleil , noi intentionam sa mergem in august, la Albena, la Laguna Beach.

Va pup si keep in touch!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns velma spune:

Buna!
Si noi mergem in august la Albena Hotel Kaliakra impreuna cu bebele (3 ani). Cine stie ceva de acest hotel? Cum este mancarea, plaja, sala de desene animate? Desi ce-am auzit despre Albena e numai "de bine", ma intereseaza in mod special hotelul Kaliakra si preturi la diverse.
Frumoase poze, craciunitza!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns craciunitza spune:

Asa de frumoase sunt pozele ca mergem iar :)
Noi ne rezervam prin agentie, ca luam doua camere si mereu avem pretentia sa fie alaturate.

Nu certati copiii cand viseaza!
Copiii
Noi doi
Mitele iubitele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dienutagraviduta spune:

salutare fetelor !

mergem si noi pentru prima data in bulgaria; inca n-am facut rezervari, vrem insa cam de pe 24.06 sa plecam; am citit toate paginile si comentariile voastre; observ ca majoritatea ati mers la hotelurile de lux; noi vrem sa mergem la 2-3 stele, eventual cu mesele incluse; a mers cineva la hotelurile mai ieftine ?
noi mergem cu luca, de 6 luni jumate.

oscilez inca intre all inclusive (nu suntem prea mancaciosi, dar am inteles ca am avea ceva servicii incluse), si demipensiune; chestia e ca nu imi dau seama cam cata mancare ar fi la demipensiune ... :))
si inca o intrebare : daca nu iau all inclusive ne putem folosi si noi de piscina hotelului ? trebuie musai sa inchiriem sezlonguri ? pe plaja accesul e liber, ca la noi, sau trebuie si acolo sezlonguri ?
nu de alta, dar nu stiu cum l-as face pe fi-miu sa stea pe sezlong :)))

ceva recomandari pentru o familie tanara cu buget mai mic ?
multumesc, si sa aveti vreme buna in concedii !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danat spune:

Noi si din aceste considerente am ales sa stam mai putin de 7 nopti,si in afara sezonului (ma rog, acum se socoteste abia inceput de sezon) ca sa ne putem permite un hotel mai bun. Ma rog, deocamdata sunt putin intoarsa ca se pare ca vremea nu prea tine cu noi si va fi si saptamana viitoare tot cam ca acum, insa eu sper sa ne odihnim, sa ne bucuram de timpul liber si de statul impreuna.




"Prietenii sunt aceia care te iubesc chiar si atunci cand te cunosc"

Dana mama lu'Radu Stefan (Fecioras de 2003)

Radu mamii (intre 0-2 ani) si Raduc de la 2 anisori :-)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns craciunitza spune:

Dienuta, demipensiune inseamna micul dejun si cina. La ambele este bufet suedez. Seara sunt mai mult mancaruri gatite, snitele, carnati, friptura cu tot felul de garnituri, sucuri, prajituri, dar si chestii usoare, salate, lapte cu cereale, fructe, etc.
Micul dejun este foarte bogat, lapte, cafea, ceai, omleta, sunca, gem, chestii obisnuite. Bauturile alcoolice si apa se platesc separat.
Despre hoteluri nu stiu ce sa-ti spun, nu stiu ce intelegi tu prin "lux", toate hotelurile arata foarte frumos, viu colorate si cu multa verdeata.
Noi am ales Admiral pentru ca este ieftin, nu pentru ca este de lux :)

Nu certati copiii cand viseaza!
Copiii
Noi doi
Mitele iubitele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cristina spune:

Stie cineva care este prognoza pentru 9-16 iunie? :(
Ma uit pe geam si mi se face rau :((((((((((((

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dienutagraviduta spune:

craciunitza, ma uit pe oferte si vad all inclusive si la 25e/pers**, dar si la 30, la ***.
vad ca hotelurile de care s-a discutat p-aici sunt de 4-5 stele; spre deosebire de danat, n-as sacrifica vremea mai buna sau sarviciile incluse in pret de dragul mobilierului din camera de hotel.
dar este prima oara cand plecam din tara in concediu si vreau sa stiu la ce sa ma astept, nu sa scot bani din buzunar la fiecare intrare la wc.
cu parcarea inteleg ca ar fi probleme ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns craciunitza spune:

Si noi tot in perioada aceea mergem, lasa sa ploua acum mult si bine ca sa fie soare atunci. E clar ca nu are cum sa ploua pana atunci, intr-una.

Nu certati copiii cand viseaza!
Copiii
Noi doi
Mitele iubitele

Mergi la inceput