Racusori, la apel! (13)

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns july_g spune:

Neata fetele! Azi sunt libera deci ma duc la mama la facut cozonaci! Si ca sa dau raportul complet, is treaza de la 5. Evident, nu ca as avea vreo treaba ci ca nu am mai putut sa dorm.
Am fost aseara la prietena mea pe care nu am mai vazut-o de mult tare. Sta departe, ce vreti. La 2 strazi de mine! Si am trancanit de ma doare gura!
Hai va pup ca mi se trezeste consortul!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MirelaV spune:

hello si io. vad k e liniste pe aici. e clar, a intrat lumea in concediu sau poate in pregatiri de paste.
io-mi beau cafeaua si sa ma mai apuc de una alta
july, asa si io cu prietena mea. sta la 2 min de mine...si io de ea si ne vedem rarut, dar vorbim zilnic la telefon. ba intr-o noapte fusesem la ea la o petrecere si hai sa plec si io acasa. si zic "ummmm...sa plec...dar pe jos????" ea: "pai ia ma un taxi "(la misto) .. io: "nu mai am ma bani de taxi" la care un prieten de-al fratelui ei ma aude si zice...."mirela, te duc eu...de ce n-ai zis?" el saracu nu stia unde stau.
menna, ai profitat de mine, mi-ai baut cafeaua si acum unde ma rog bantui? ummmmm
ramonaa, votat
va pupik si ne auzim later

MirelaV
pupicei pe burticei

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=72407" target="_blank">Racusori


Calitati: cea mai mare calitate a mea este aceea ca nu am decat un singur defect. Defecte: defectul meu (singurul de altfel) este acela ca nu am nici o calitate..., dar ramane intre noi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monagan spune:

am fost pana la job, iar cand am ajuns, seful a zis ca sintem toate femeile libere. Asa ca, home si la treaba.
Menna, am terminat toate cele 4 torturi si am mai facut o mica inventie, adika deasupra am pus o folie de gelatina rosie,cu felii de fructe prin ea. Arata super. Cele care sint , sa nu citeasca.
Mirela....deci asa zice 1/2 M?
Sarbatori fericite la toate. si spor la treaba.
Si din partea mea ceva dragut http://www.jacquielawson.com/viewcard.asp?code=HV42671320
eu acum imi vopsesc OOOO-le. Voi le-ati vopsit???

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MirelaV spune:

msiun si eu prin casa. mai am de rascolit nitel buicataria si baie . si se anunta si un musafir mai pe seara sincer, n-am chef dar il tot "plimb" de mult timp
mona, cica joia si sambata se inrosesc ouale. dar la fel de bine nici treaba nu se face azi, dar eu chiar nu am avut cand sa fac.
io o sa imi scot organele pt drob din congelator sa le fierb in seara asta si maine sa il fac si blatul de tort il mai fac in seara asta. resul..maine
sunt deja cam obosita
mona..si eu folosesc tort gelee rosu si e tare bine si aratos. io acum as vrea sa fac un tort albastru. sau rosu. sau galben??? oi vedea
spor la trebi in continuare. plec si eu k am terminat k atata pauza am avut voie
menna, unde esti muica? cheltui premiu'??

MirelaV
pupicei pe burticei

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=72407" target="_blank">Racusori


Calitati: cea mai mare calitate a mea este aceea ca nu am decat un singur defect. Defecte: defectul meu (singurul de altfel) este acela ca nu am nici o calitate..., dar ramane intre noi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns july_g spune:

Fetele, am terminat cozonacii. Se pare ca au iesit, da nu-s prea dulci.Is rupta de oboseala. Am facut muschi la maini de atata framantat. Ouale le vopseste mama maine.
Si am rezistat 7 ore fara tigara!!!!!!!!!!!
Va pup, ma duc sa mai fac ceva prin casa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monagan spune:

gata, am terminat pasca.
si ma dor picioarele de mor. Acu astept sa-mi vina mielul acasa, asa ca fac pauza de tigare.
Rectific, ca sa se inteleaga: mielul nu e omul......e animalul.
Mirela, fa-l albastru ca e mai interesant.
july, mai poti?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MirelaV spune:

ufaaa..nu mai pociu. mai am de spalat pe jos in baie si bucatarie dar acum nu mai fac nimik...
mona, albastru sa fie

MirelaV
pupicei pe burticei

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=72407" target="_blank">Racusori


Calitati: cea mai mare calitate a mea este aceea ca nu am decat un singur defect. Defecte: defectul meu (singurul de altfel) este acela ca nu am nici o calitate..., dar ramane intre noi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monagan spune:

quote:
RAC
E hipersensibil. La el, orice agresivitate exterioara, orice navalire brutala in spatiul personal, orice conflict, orice dezacord sentimental este resimtit cu maximum de acuitate, il consuma, se transforma in drama.
Ancorat organic in mediul care ii da siguranta (familie, casa, bunuri, sursa de venit), devine vulnerabil cand una dintre aceste legaturi se rupe.
Capricios, discret si foarte subiectiv, e greu de prevazut ce anume il streseaza si in ce grad.
Cum reactioneaza la stres Nu se exteriorizeaza, nu lupta deschis, rar spune ce-l macina. Devine deprimat, moale si pesimist. Nu mai mananca sau, dimpotriva, se indoapa nervos; risca afectiuni gastrice. Uneori se poate refugia in alcool.
Cum se relaxeaza. Prin pictura, broderie, bricolaj sau un jurnal intim, in care scrie tot ceea ce ii este greu sa spuna cu voce tare; prin lectura sau, si mai bine, printr-un voiaj indepartat. Sprijinul familiei este esential.


iar sint la pauza.............sint ruptaaaaaaaaaaa in figuri.
Mirela, am uitat sa-ti spun ca asa bine mi se potriveste zodiacul asta antistress.

Aoleu fetelor, mie nu mi se dezlipeste de pe folie gelee-ul ala pe care tre sa-l pun pe tort!!! ma tot chinuie faza. Doamne de ce am ales solutia asta? Asa-mi trebuie.
N-am cui sa ma plang, ca aici acasa ma dau rotunda ca ma pricep (cica).



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Menna spune:

am revenit ... si tot n-am aflat cat e halatul ala
......
Apoi mai mona, pe bune de nu mi-am zis la faza cu gelatina "ce idee grozava,cum de nu mi-a venit mie prima ?" dar apoi am vazut mesajul in care regreti decizia si mi-am mai taiat din zbor eu chiar maine merg la bunicuta mea sa facem tortul si prajiturile
mona pt felicitare,e grozava.
mire iubire, nu mi-am cheltuit premiul da tre' sa tin de el, ca ma asteapta 2 nunti intr-o singura luna ...oricum am sa-mi mai fac micile pofte

Totusi eu nu mai inteleg nimic ! Eu asa stiu ca in Vinerea Mare NU se lucreaza defel ,nimik din ce tine de casa ...eu mai aveam de sters praful prin casa si sa-mi vopsesc ouale (nu ale mele personalele ...ma scuzati ,sunt pusa pe shotii ...de fapt inca ma aflu sub tratament ) si nu am facut nimik azi,absolut nimik.
Am fost cu prietenutele mele de suflet sa ne luam pranzul in oras,apoi la o cafeluta (ca eu aveam nevoie disperata ca sa-mi tin ochii deschisi),apoi la biserica la priveghi si apoi acasa unde m-am instalat la tv la "dansez pt tine" care a devenit emisiunea mea draga de 4 saptamani incoa'
NU sunt de acord cu figurina numai pt stelisti (desii recunosc ca acum tin si eu cu ei - hai steaua in finala!) ... dar corect ar fi fost sa fie si ceva de la dinamo,rapid,etc...asa as fi reusit si eu dinamovista sa le fac galerie din partea "rivalilor" din campionat
Ok, deci eu ma duc sa fac praji cu buni ,ca papica a zis ca terminat-o. Aaaaaaaaaaaaaaaa, am uitat sa va dau si eu raportul, ca ieri am fost tare harnica ...apoi mire stie ca pe la vreo 23 (adik dupa meci ) nu mai vb coerent, pt ca eram super obosita de la drojdia din bere (nu alcoolul, sa nu ma contrazica nime'!!!) si nu mai vedeam bine nici tastele.Concluzia : cand esti obosita si mai bei si o bere,nu te astepta sa mai fii lucid (cel putin, nu eu )
Fetele, nu stiti voi ,Geo a plecat la ai ei ?
Ramonaa am votat! De 2 zile, chiar daca nu am intrat sa scriu, intram sa va citesc si l-am vazut pe fecioru' tau ,figura mare pupe-l menna pe el,mumosu'
Cookie spor la treaba si pt tine in caz ca mai trebaluiesti prin casa si un maaaaaare pt tine si puiutza ta
Fetele mele, dragele mele doresc sa va urez un Paste Fericit si fie ca Bunul Dumnezeu sa va Binecuvanteze in aceste zile sfinte casa si familia voastra.
pe toate si sa stiti ca voi imi sunteti sprijinul in orice moment indiferent de starea de spirit, lucru pt care doresc sa va multumesc din suflet ... scuza-mi momentul de sinceritate,dar asa am simtit in aceste zile sa va marturisesc ceea ce simt fata de voi. la toate inca o data

Scuzati-mi POLOLOGHIA (daca nu stiti ce inseamna, va explica sora M ) dar am considerat ca tre' sa recuperez cele 2 zile absenta.

Ne revedem maine
Sa aveti o noapte buna si un somn lin (aviz july )



Menna

"I am still determined to be cheerful and happy, in whatever situation I may be; for I have also learned from experience that the greater part of our happiness or misery depends upon our dispositions and not upon our circumstances..."

www.animapro.org/" target="_blank">Intra aici si alegeti catelusul spre adoptie - SI EI AU DREPTUL LA VIATA!!!
"Sacrificarea oricarui animal care nu este absolut necesara, precum si orice decizie care duce la un asemenea act constituie o CRIMA." - Articolul 7 din Declaratia Universala a Drepturilor Animalelor, Paris 1978.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MirelaV spune:

quote:
Originally posted by monagan

[quote]


Mirela, am uitat sa-ti spun ca asa bine mi se potriveste zodiacul asta antistress.

Aoleu fetelor, mie nu mi se dezlipeste de pe folie gelee-ul ala pe care tre sa-l pun pe tort!!! ma tot chinuie faza. Doamne de ce am ales solutia asta? Asa-mi trebuie.
N-am cui sa ma plang, ca aici acasa ma dau rotunda ca ma pricep (cica).



MG



de ce folie nu se dezlipeste ala? apai ce cauti cu el pe folie? nu l-ai pus direct pe tort????
eu ala il pun direct pe tort si se intareste acolo. despre ce o fi vb la tine oare???

MirelaV
pupicei pe burticei

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=72407" target="_blank">Racusori


Calitati: cea mai mare calitate a mea este aceea ca nu am decat un singur defect. Defecte: defectul meu (singurul de altfel) este acela ca nu am nici o calitate..., dar ramane intre noi.

Mergi la inceput