Mamici casnice (29)

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Dana_ch spune:


As mai bea o cafea dar nu am cu cine

Poze cu Lucas

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns symaco spune:

neata fetele!
bai,aseara la ora 19 m-am sms cu Tina,incercase prima pastila pe col dar bebe e tare incapatanat!urma sa primeasca a doua doza la 22 si mai una in diminetza asta in caz ca totusi bebe nu vrea!va zic imediat ce aflu ceva!
eu am avut dureri toata noaptea,nu contractii...niste dureri ciudate+burta incordata la maxim.daca si azi continua dau o tura la medic!
de venit in tara nu cred ca ajungem pt ca am planuit concediul aiurea,cu o saptamana inainte de a incepe sybille gradinitza.sa vedem,poate cateva zile ajungem,dar din pacate nu si la bucuresti!daca intanirea o faceti la muntii nostri(ex.retezat)cine stie!
cu sybille am fost prima data in tara cand avea 2 luni jumate,am fost innarmati cu de toate(exagerat bineinteles)si a fost totul ok.cu cat cresc copii cu atat traseele mai lungi sunt mai greu de parcurs.noi mergem cu masina in tara!
danelutza,eu zic ca o se nasca pe 18....la syb aveam fixat terminul pe 14 dec si s-a nascut pe 15.acelas medic il am si acum!
bai ,cami,si eu imi doresc o gradina cat un teren de fotbal...sa vezi ce o incurca sosul daca nu lesina langa mine cand e vb de munca!
zina,retrag fata de pe lista ca asa ginere nu vreau..sa vagabondeasca impreuna cu fata mea!
multam pt ceai!


ps:la noi a nins toata noaptea,inca mai ninge...avem zapada de vre-o 5 cm,totul e alb....io ma depresionez pe minut ce trece!am dat din cap in dezaprobare de acusi fac scurtcircuit....nu pot sa cred,clima asta e data peste cap!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns symaco spune:

am dat o tura pe la mamici de martie-aprilie,o fata a vb cu mark(sosul Tinei)azi-noapte si nici dupa a doua doza nu se vedeau semne ca bebe ar vrea sa iasa!azi se va incerca cu hormoni si cu ruperea apei!
ca in urmatoarele ore Tina sa-si tina puiul in brate ca a tras saracuta de ea de numa!

dana,eu mi-am luat un ceai,pot sa-ti tin companie cu el?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria2mami spune:

Neataaaaaaaaaaaaaa' fetele frumoase mooama ce soare e la noi


Tinaaa? ne gandim la tine si la bebe...hai odata acasa sa ne povestesti
Sarumana de ceai
Aseara Maria a invatat sa faca gargara cu apica dupa ce se spala pe dinti si sa stropeasca si a fost mare ras pe noi pe la 11 noaptea.

In rest...mai nimic...azi vreu sa spal geamurile...asta daca nu-mi piere cheful pana acasa

Aseara m-am uitat pe Tv Espaniol la Mira Quien Baila (uite cine danseaza mama ce tare sunt ) si nu se compara delocccccccccc cu caricatura aia de "showwww" de la noi de vineri seara....frateeee aia chiar danseaza si o fac de 1000 de ori mai bine, nu conteaza ca e vedeta sau e mare coregraf.

Hai ca sunt cu ochii pe voi
Chiar mi-a placuty....am vizionat pana la 2 nopatea...asa ca sunt chiauna

mmiha

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria2mami spune:

Maaaaaaaama cine ma pus frate sa ma uit ...io' ...la retete in imagini...
Daca mai faceti chestii d'aste va bat rauuuuuuu
Pai se poate asa ceva...ce e debandada asta pe aici...auzi...varza a la cluj, rulada de nu stiu cate feluri, la ora asta e nouaaaaaaa si mi sa facut o fooooooooameee....pai voua nu va e rusine

Acu' serios....arata super felicitari!si la mine arata la fel de bine da' niciodata nu reusesc sa le fotografiez

mmiha

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns impreuna spune:

mama ce emotii m-au luat cand am vazut vesti despre Tina, sper sa fie bine si sa vina puiul cat mai repede, hai copile ca nu mai am rabdare

Miha pai noi pe aici toate suntem casnice temporare, o data si o data o sa incepem vre-un servici, chiar daca mai tarziu, cand copiii nostri se vor casatori si vom ramane singuri
Da tot aici ramanem, doar ca vom fi "ex-casnice", cum zicea si Geani.
Robert al tau e din aceeasi luna cu Sara (da cred ca ti-am mai zis:)
Pai zi, ce barbati iti plac?

Danelutzo hai mama ca te las inaintea mea la pretendenti, vrei?:) Ca fata mea s-a indragostit de un baietel din parc, dupa ce pretenu ei oficial a parasit-o si a plecat in SUA

Dana_ch, mmiha, sunt_mamica, zina ce harnice ati fost azi :) Eu maine as vrea un suc natural de mere si morcovi, se poate?:)

Ira nu vrei sa te bagi si tu la mamici "ex-casnice"? Mai vi mai stai la cate o taclala cu noi, ca stim ca ai inceput serviciul si n-ai timp, da macar asa cateodata

Corina si eu as vrea sa ne intalnim intr-un wk in Retezat, da vaz ca celelalte ftee nu zic nimic

Lucia habar n-am pt ce poate fi amenda aia, dar am patit-o si eu sa platesc o amenda (pt flotant) si peste 1 an sa primesc instiintare ca treguie sa merg sa o platesc din nou. Si pt ca n-am avut chitanta, m-am dus la CEC sa-mi faca o copie si am mers cu ea la politie si le-am bagat-o in ochi. Le-am zis ca ma si enerveaza ca ma pun degeaba pe drumuri. De atunci imi xeroxez sa am copii dupa ce platesc amenzile, ca ce-i sigur ii sigur.
In rest nu prea stiu ce sfaturi sa-ti dau,. mai insista totusi la legislative. Cum se mai simte Liviu?

Hai sa vedeti cat a crescut si Sara mea

Azi vine maica-mea la mine, sper de data asta sa stea mai mult, ca vad ca are chef de plimbari, si nu-i tocmai aproape Timisoara de Cluj :)

Flavia (sotie si mamica fericita)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria2mami spune:

Uite si ceva sa va inveseliti pe ziua de azi:

O blonda care s-a saturat sa rida toata lumea de ea, se vopseste bruneta, i-si schimba numele si pleaca din oras. Pe drum vede un cioban cu o turma de oi. Ce se gindeste ea: toata viata lumea a facut misto de mine, ia sa fac si eu misto de alti, ca acum nu mai sint blonda si nu ma stie nimeni. Zis si facut. Coboara din masina si se duce la cioban.
- Bade, daca-ti spun asa dintr-o privire cite oi ai in turma,imi dai o oaie?
- Da, fata tati.
Blonda se uita de jur imprejur si spune:
- 201
- Da fata tati, intelegerea-i intelegere, alegeti o oaie si a ta sa fie.
Zis si facut. Blonda vesela se urca in masina, cind sa plece ii bate ciobanul im geam:
- Fata tati, daca-ti spun ce culoare naturala are parul tau imi dai ciinele inapoi?



mmiha

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LauraNicole spune:

Neatzaaaaaaaa !!! Va urez o zi magnifica asa cum e acum afara !
Eu mi-am inceput-o prost .M-a trezit printzolul din sfert in sfert de ora de la 5 dim pana la 6.30 cd a bine voit sa plece in sfarsit la munci , cand sa ma bag iar in pat s-a trezit printzulina junioara , hop am linistit-o , s-a trezit Alexa sa plece la scoala .O pregatesc , o pupacesc , inchid usa dupa ea , ma apuc de curatenie ( ca arata mai rau ca Hiroshima la mine in casa ) , pregatesc aspiriciu , aud ciocanit in usha .Copila mea statea in prag tremurand si gata de plans servindu-mi povestea ca i-a venit rau in drum spre scoala .M-am speriat , da-i s-o descos si hopaaaa!!!!! imi dau seama ca e altceva la mijloc .Imediat imi cunosc odoara cd minte .Si ce credeti ca aflu?O cretina de copila imi teroriza zilnic fata considerand-o sluga , ii dadea palme in cap , o batea , ii lua creioanele spunandu-i ca Alexa e OBLIGATA sa o serveasca si , capac la toate , azi mi-a dat copilu afara din clasa ca uitase sa aduca banii de poze , o suma de 100 de mii .Tremura fata mea ca varga de frica de ziceai ca o mananc .Va jur ca Alexa mea a mancat bataie de 3 ori in viata ei de la mine si are 9 ani :o data cand am prins-o injurand , a doua oara cand m-a mintit (a luat 2 palme ) si a treia oara cand nu si-a facut 3 teme la mate .
O iau frumos de mana , o imbrac pe Sandra , imi trag repede ceva pe mine si m-am dus la scoala .Invatatoarea habar nu avea ce se intamplase .A crezut ca fi-mea nu venise la scoala .Toti copiii au sarit cu gura ca individa aia o bate zilnic pe Alexa impreuna cu alta fata si ca i-a zis sa nu mai vina la scoala .Pai e normal asta?Si invatatoarea asta e asa de moale ca imi vine s-o scutur si pe ea .
Tremur de nervi acum .

Ce face Tina?Cum se simte?

Comorile mele:http://www.geocities.com/nickysweet4u/nickysweet4u.html
They need us :
http://www.unesco.8m.com/Romch/all.htm
We are:
http://ingerifaraaripi.8k.ro/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria2mami spune:

Flaaa, mere si morcoviiiii? Noop ca te duci direct la

Poate doresti altceva...asteptam...

Sara e super tare si super-mega frumoasa...o sa faca ravagii...daca nu a inceput deja


mmiha

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns light spune:

Laura infige-te in invatatoare, si ia-o si pe pustoaica aia de guler un pic, eventual cere sa se organizeze o sedinta cu parintii si sa discuti cu parintii fetei batause.Flavia multumesc, in fine, pana luni ma mai interesez, luni trebuie sa merg iar. Liviu dupa cum am zis, a luat-o de la capat cu burticile si regimul. In plus aseara i-am dat un nou siropel legat de astmul sau alergic, la sfatul medicului si abia ce se inchegase la burtica si iar a facut un pic moale. Deja sunt crizata iar saracul copil slabit, si disperat ca nu mai mananca decat uscaturi si orez. Abia maine o sa indraznesc iar sa ii dau carne.Ma duc acum sa imi beau si io cafeaua si sa ii fac puff urile.


mama Lucia si Liviu minunea (24.05.2002) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=41618" target="_blank">Povestea-nasteriiwww.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=66122" target="_blank">Haideti sa militam PENTRU APLICAREA LEGII IMPOTRIVA FUMATULUI IN SPATIILE PUBLICE, sa facem ceva pentru copiii nostri!!! desene noi

Mergi la inceput