vreau sa botez.cum sa fac?

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Darria spune:

Adda, am inteles acum. Multumesc pt. lamurire. Credeam ca a fost facut botezul asa cum se face in biserica. Am vazut spitale care au macar o camera amenajata ca interiorul unei biserici daca nu au biserica in curte.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ange spune:

multumesc pt. raspunsuri dar tot nu mi-am gasit finut sau finuta
Ideea cu orfelinatul nu e rea insa o buna prietena mi-a spus sa nu ma duc la orfelinat ca la cat sunt eu de sensibila voi pleca acasa cu finutul.Ea a mers pe la orfelinate si mi-a spus ca e jale mare
Inca studiez problema cu orfelinatul.Adevarul este ca daca merg si voi vedea copii amarati acolo singuri si abandonati voi "crapa" de mila lor.
Mi-a dat o idee si anume aceea de a cumpara mancare,dulciuri si de a le da eu cu mana mea.Se spune ca viata in orfelinate este la fel de "grea" ca pe vremuri

ange,mamica de 2 ori

foto
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=12366" target="_blank">povestea Maiei
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=16811" target="_blank">povestea lui Robert

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marilen spune:

Am fost si eu la un orfelinat in Constanta, in ideea sa gasesc un copilas nebotezat si directorul de acolo mi-a spus ca familiile care merg sa adopte copii ii prefera nebotezati.Am botezat pana la urma un nou nascut abandonat in spital de mama cu mari probleme de sanatate dar i-am pierdut urma. Nici nu stiu daca mai traieste.Am sunat, am intrebat dar n-am mai primit nici o informatie.Daca o fi murit, macar n-a murit nebotezat...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aaaaa spune:

Stie cineva daca, la ortodoxi se pot pune nasi de botez catolici sau de alta religie si daca trebuie sa fie casatoriti sau nu? Merci!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miryam spune:

Pt "aaaaa":Nasii trebuie sa fie neaparat ortodocsi(nu stiu daca preotul permite sa fie de alta credinta,dar oricum..e bine sa fiti cu totii ortodocsi)..si din cate stiu eu cred ca tre sa fie si cununati.Cununia e o taina,si chiar e un pacat sa traiesti alaturi de cineva,fara sa fii cununat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rox_dox spune:


si eu vreau sa botez...am avut o prietena de la care am asteptat sa-mi propuna...dar se pare ca a ales pe altcineva...o alta prietena care trebuia s-o cunune si n-a fost sa fie..si acum a ales-o ca nasa copilului...

acum astept sa nasca cumnata mea..asteptam amandoi..si eu si sotul (fratele ei) sa vedem daca ne alege pe noi...noi i-am dat de inteles ca am vrea sa fim nashii fetitei ei...acum sa vedem ce va zice si ea.

inainte parca era altfel...nasi nu prea se gaseau..acum, din cate vad si pe aici, sunt mai multi nashi care vor sa boteze decat parinti care sa nu aiba nashi pt bebe..


pupici!


Nunta mea!

Mergi la inceput