botez de Pasti?

botez de Pasti? | Autor: Fulga

Link direct la acest mesaj

Ce ziceti mamici: ati mai auzit de botez in ziua de Pasti? Mi-a zis un preot ca se poate, dar nu am mai auzit de asa ceva. Plus ca acelasi preot mi-a spus sa nu intru cu copilul in biserica pana la botez, iar un altul a zis ca nu e nici o problema, ca pot...

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alex_c spune:

pe nepotica noastra am botezat-o in a doua zi de Pasti . In prima zi , adica duminica nu se mai face slujba dimineata , decat cea din timpul noptii dar stiu ca preotul a spus ca nu face botezul in prima zi de Pasti.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sinzi_ana spune:

Si noi l-am botezat pe David in prima zi de Pasti...
Si preotul i-a mai pus un nume Cristian...hihi...care nu e trecut in acte...

Iau in fiecare zi viata de la capat

Sinzi, Radusi David



David



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ruxandra_sb spune:

O prietena de familie a facut botezul in prima zi de Pasti.

Ruxandra & Matei (4 ani) & sotul drag
_

Rasul e ca stergatorul de parbriz: nu opreste ploaia, dar iti permite
sa iti vezi de drum. (Jeanne Wasbro)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns craciunitza spune:

Noi trebuia sa fim nasi de botez acum, de Pasti, si parintii si preotul au fost de acord dar, la rugamintea mea, s-a amanat pana saptamana viitoare. Eu nu ma simteam cu sufletul impacat, ma retinea ceva si am zis ca daca nu simt din suflet, nu botez acum. Tu ce ai facut, ai botezat de Pasti? Cum a fost?

Nu certati copiii cand viseaza!
Noi
Mitele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hristina spune:

Dragelor, ieri sotul meu a avut un botez!
El este preot si slujeste si cu tata, dar si cu alti doi preoti! Deci, se poate! Nu este anti-canonic! Si eu m-am mirat cand mi-a spus!



Cat priveste slujba din ziua de Pasti, trebuie sa te contrazic,alex-c, dar se face!
Este a doua Inviere si se face la pranz sau, in functie de obiceiul fiecarei biserici!

Kasi si Victoria ( 23 iulie 2005)
http://pg.photos.yahoo.com/ph/kasivitan/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eli26 spune:

buna la toata lumeaeu mi-am botezat fetita chiar in ziua de paste si nu a fost nici o problema chiar.Va pupic si numai bine

yagi tina

Mergi la inceput