Iasule, mandra cetate! (29)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns palmyrah2002 spune:

LA MULTI ANI ,ALEXINO !Sa cresti mare sa fii sanatos,voios si norocos!
Pupici dulci de la noi!
Cristina,Rares si Mihnea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

Alex, la multi ani si sa aduci numai bucurii parintilor!

Eu incerc sa ma adun dupa un gratar (ieri)... Adica ma simt tare obosita, semn ca ar trebui mai des cate o iesire de asta...
In plus, trebuie sa o intind acusi dupa ceva de incaltat...

Si sa ii caut sotiorului un cadouas ca e ziua lui vineri...

Si la Moldova Mall am inteles ca e dezastru. Asa a reiesit din ce ziceau fetele dincolo, la Nunta in Iasi. Dar la fel povesteau ieri si colege mele care au ajuns pana acolo. Noi am renuntat la a ne ingramadi zilele astea, ca nu avea sens... Si am acceptat gratarul... Pe bune ca s-a meritat de 1000 de ori mai mult!

Azi avem iar aniversare la servici... Deci show time!
O zi buna!

http://pg.photos.yahoo.com/ph/ralnied/my_photos
E si maine o zi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adda spune:

O rugaminte mica
Stiti cumva unde se pot face in Iasi analize pentru citomegalovirus, chlamydia si listeria?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns GabrielaG spune:

Neata...adica buna ziua, ca iar am ajuns la pranz.
Ce mai faceti? Ce mai ziceti? Carmen a fost grozav Alex cu balaurii. Te-ai scos cu mancarea, vorba Norei...Iti dai seama ce parere buna are Alex despre voi?
Gabi, La multi ani pentru Alexino!!! Sa creasca mare si frumos si sanatos si sa va bucurati de el.
Pupici la taoata lumea,
Gabriela si baietii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenp spune:

la multi ani, alex, sa cresti mare si sanatos! acvi, sa-ti traiasca ficioru` sa va aduca muuulte bucurii!
cristina, iaca nu mai stiu daca am scris in capitolul trecut, nu a avut rujeola ci roseola infantum, tot o viroza eruptiva da` care apare la copiii sub 2 ani, ceea ce explica de ce nu a facut si ionut. pe fondul organismului slabit, ionut i-a plantat un microb (i-am facut analiza la singe) si-acum suntem pe tratament cu augmentin. sper sa terminam o data si cu asta ca de trei saptamini o tragem. de mincat nu maninca nica si a slabit ingrozitor.

Carmen,Ilinca&Ionut
tzucurei de tzucurei 1, 2, 3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenp spune:

floare de colt, simbata am discutat c-o tipa care lucreaza cu dr. lupascu si mi-a spus ca ea se ocupa si rezolva in proportie de 80-90% problemutze cum este a ta...

Carmen,Ilinca&Ionut
tzucurei de tzucurei 1, 2, 3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adi69 spune:

La multi ani Alexino! Sa-ti traiasca si sa fie sanatos,Gabi!

Carmen,simpatic foc Alex !

Adda,nu stiu...

Raluca,multi ani sotiorului si tuturor sarbatoritilor tai de luna asta...c-am citit pe undeva ca-s multi tare...!

Cristina,pupici la copilutii cu bubute...eu am scapat usor cu Catalina,n-a facut decat cateva bubite pe corp(spate ,burta ,picioare)n-a avut deloc in cap sau in alte parti..dar tot s-a scarpinaaaat...

Am fost si noi la mall Moldova sambata,n-am scapat de gurita Catalinei,care s-a trezit dimineata la 7 si a inceput sa traga de noi,sa mergem la mall Moldova la cumparaturi,ca ea asa a promis,doamnei caretot intreba daca venim la cumparaturi maine,"euam zis "da" mama,trebuie sa mergem..."
Prima impresie ,negativa,..au pierdut mult c-au deschis fara sa fie gata de tot...mai au de facut finisaje si instalatia electrica le tot pica...s-au grabit probabil..sa deschida inainte de Paste..trebuiau sa fie mai atenti..ca au de concurat cu Iulius mall..si prima impresie conteaza..

Am fost si la concert,ne-a placut dar n-am mai rezistat pana la sfarsit,am plecat cand cantau cei de la Zdob,al doilea cantec(sau al treilea?)Ctalina era prea obosita si nici nu-i canta "bunica bate toba" mai repede...artificiile le-am vazut de acasa.oricum am ajuns acasa indoita in doua de spate,a trebuit sa facem cu randul s-o tinem pe Catalina in brate(eu in brate ,tati pe umeri)sa vada si ea pe scena...cu pauze scutre in care se dezlantuia dansand...cum a invatat ea la gradinita..:)

Ieri am fost la are la Releu,am batut mingea si ne-am incalzit oasele(sau salninutele) la soare.Catalina ne-a dat spectacol in aer liber si ne-a cantat 'bunica bate toba' si "let me try" si alte improvizatii de ale ei la un microfon dintr-o bucata de lemn.

Va las,ma duc sa mai fac chestionare...

Adriana
papa-bun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

Adriana, deci tragi cu ochiul... aha...
Da, merci pt urari!Azi tocmai am aflat si de o cununie civila pentru 15 aprilie...
Spor la chestionare!

PS--Bunica si toba au fost chiar la sfarsit (a 10 sau a 11-a melodie)...

http://pg.photos.yahoo.com/ph/ralnied/my_photos
E si maine o zi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amironeanu spune:

Chiar daca sunt super ocupata nu puteam sa nu intru sa-i urez
Alexandru sa cresti mare si sanatos si sa-i aduci numai bucurii mamei tale! Acvi, sa-ti traiasca baiatul si sa te bucuri de el!

Noi am fost ieri dupa-amiaza in Copou, dar era foarte plin, a venit si ploia, Stefi a fost tare maraita si a vrut numai in brate, asa ca ne-am intors in Tatarasi si ne-am plimbat in jurul blocului. In rest este bine si noi la fel, am fost si noi sambata la Moldova, dar nu am stat decat 10 min, era prea aglomerat. In schimb a trebuit sa o luam pe Stefi pe sus ca nu vroia sa plece. Locul de joaca l-a vazut cineva? Cum este? Am inteles ca cel de la Mall este mai fain.

Pupici,
Andrea si Stefania (13.08.2004)
Stefi mica-mica si Stefi - mica
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=44241" target="_blank"> O poveste despre o raza de soare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adi69 spune:

Raluca,m-ai prins...:),da ma mai uit din cand in cand pe acolo ,sa vad cu se agita viitoarele miresici..
Asa de mult au cantat Zdobii? Oo,pai sigur imi adormea Catalina pana la "bunica"...

Andrea,locul de joaca de la Moldova este mic de tot...

Adriana
papa-bun

Mergi la inceput