Mamici de martie-aprilie 2006 (58)

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns tcelen spune:

BUNA FETELOR!!!!imi pare rau ca nu am mai putu sa fiu aici alaturi de voi,ptr ca vad ca s-au intamplat foarte multe,dar am fost prin spital, ,apoi am ramas in urma cu inchiderea de luna.pe care abia am terminat-o si incepe alta luna acum si am avut si botezul fetei!dar promit sa recuperez totul!!

intai ptr LAURA IOANA,EU ACUM AM CITIT TOT SI AM PLANS O GRAMADA!IMI PARE ATAT DE RAU,INCAT NICI NU STIU CE SA SPUN,PTR CA NU AM CUVIMTE SI NU POT SA-MI IMAGINEZ CE-I IN SUFLETUL TAU!

STIU CA TREC DE LA UNA LA ALTA DAR,
FELICITARI PTR TOOOAAATE MAMICUTELE SI BEBEII VOSTRII SA CREASCA MARI SANATOSI SI FRUMOSI,IMI PARE RAU RAU CA NU AM FOST AICI CAND ATI NASCUT!

deabea am citit cap asta,si ma intorc in urma sa citesc celelate capitole,asa cum am timp cand doarme fata,ca sotul e la Constanta si nu are cine sa ma juta,dar norucul meu ca e cumintica

a crescut s-a facut si mai frumoasa,are 5700 grame la 2 luni si jumate,doarme destul de bine,nu o mai alaptez de cand am fost in spital,la botez a fost foarte cuminte,si o sa pun niste poze noi cu ea ,sa vad poate chiar azi!!

va pupacesc tare,tare si mi-a fost dor de voi!!!!



T.CRIS & POZE CU BAIETELUL MEU,CU FAMILIA , NUNTA(PE POST DE NASI)SI POZE CU BURTICA,POZE CU FATA ANA MARIA!
http://community.webshots.com/user/cristinasilviu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tania2 spune:

Laura Ioana, cuvintele sunt de prisos.....


bb si tania

http://community.webshots.com/user/red_tania
http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/1;20722;19/st/20060414/k/e50a/preg.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tania2 spune:

sal


Fetele, astazi am implinit 38w si suntem tare fericite.
BB misca in fiecare zi si nu da semne ca se grabeste. Oricum luni pe 10 mergem la control si sper sa nu se grabeasca pana atunci.
Ieri am fost la iarba verde si a fost tare bine. Am mancat de toate si ce era interzis dar am zis ca acum pe ultima suta de metri sa guste si bb. Nu va spun ce sa nu va fac pofta.
Tinutza, tu ce faci? BB tau te joaca pe degete inca de pe acum!
Lady_hawk, ce ti-au spus ieri la dr. Suntem curioase, asteptam vesti!
Ciuf, tu cum te simti? Nu ai mai intrat pe forum asa des. Da de stire sa nu ingrijoram. Ce face Luca?

Multi pupici.
pa


bb si tania

http://community.webshots.com/user/red_tania
http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/1;20722;19/st/20060414/k/e50a/preg.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tcelen spune:

AM REUSIT DE AM PUS POZE CU FATA NOI SI CU BAIATUL,DECI ESTE UN FOLDER CU POZE ANA MARIA-BOTEZ, ALTUL POZE ANA-MARIA SI ALTUL POZE IULIAN,SA VEDTI CE COPII MARI AM!!!

T.CRIS & POZE CU BAIETELUL MEU,CU FAMILIA , NUNTA(PE POST DE NASI)SI POZE CU BURTICA,POZE CU FATA ANA MARIA!
http://community.webshots.com/user/cristinasilviu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ANDREEA GEORGIANA spune:

Dragele mele...dragi,

Va multumesc din suflet pentru sustinere si pentru urari.M-am gandit la voi,chiar daca noile responsabilitati m-au coplesit.Am ajuns joi acasa(la doua zile de la nastere),dar nu am apucat sa intru pe mail,pentru ca imi este peste mana(de fapt,imi era...) sa urc la mansarda si nu prea puteam sa stau decat pe colac.Acum,durerile s-au mai diminuat(considerabil chiar) si incerc sa intru in normal(in ceea ce va priveste),atata timp cat imi permite...stapana casei,Thea,care doarme momentan ca un ingeras.
Am citit in mare parte tot ceea ce s-a intamplat pe aici si m-am intristat...si m-am bucurat...

Laura Ioana,cuvintele sunt de prisos in astfel de cazuri.Nu iti pot spune decat ca regret enorm aceasta tragedie,dar ea trebuie sa iti dea puteri sa mergi mai departe si sa lupti pentru un puiut.Si...sa iti alegi un medic bun si OM,nu unul celebru.

Kim,sa iti traiasca(sa va traiasca) puiuta Alicia Maria,sa va bucurati de ea,iar tu sa iti revii repede-repejor,sa te intorci acasa si sa ne ,,barfim,, bebeii impreuna si acum,extrauterin.Dumnezeu este mare si bun si,chiar daca mai greseste(sau asta credem noi...)are grija sa ne fie bine!

Simona Toma,da,am fost extrem de linistita pe tot parcursul... zilei celei mari.Si am avut mana buna!

Ioana,Pispi,Alina Alex,Adar,Andra Simona,sa va traiasca puii,sa creasca mari,sanatosi,frumosi ,mancaciosi si...neplangaciosi!

Mariana si Mihaser,LA MULTI ANI...retroactiv.Sa aveti o viata minunata,alaturi de puiuti si de oamenii care va iubesc cu adevarat!

Tinuta,am primit astazi pachetul.Iti multumesc din suflet pentru cea mai frumoasa rochita a Theei si nu in ultimul rand,pentru miraculosul Infacol,care ne va oferi nopti linistite.Sper!
Vreau sa cred ca esti bine si...pe punctul de a-ti tine puiul in brate.Pupici multi!

Am pus ceva poze si mai pun pe tot parcursul zilei(am conexiune f.f. proasta!)

Tot astazi incerc sa va scriu si povestea minunatei nasteri... a minunatei copile.

Va sarut cu drag pe toate/toti,mari si mici,mamici si pitici!

ANDREEA GEORGIANA,mamica de Thea Antonia... frumusica
http://community.webshots.com/user/andreeageorgiana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mari78 spune:

Nu imi vine sa cred ce s-a intamplat cu Laura Ioana. Cum e posibil asa ceva in Iasi, la o maternitate cu doctori "renumiti" ? Nu se poate asa ceva...nu am cuvinte sa exprim ceea ce simt...Laura, sa va dea Dumnezeu puterea sa mergeti mai departe si sa va daruiasca un copilas mai repede decat va asteptati.
Kim, felicitari pentru bebe Alicia si multa sanatate, sa te refaci repede, repede si vorba Andreei, sa vii pe forum sa barfim bebeii
Adar, Andra Simona si Bitab, sa va traiasca puiutii si sa fiti sanatoase .
Tina, mai e putin, eu tot raman la ideea mea ca e bebe baietel de se lasa asteptat atat.
Andreea, tare frumusica Thea si mi se pare ca seamana cu tine.
Tcelen, felicitari pentru botezul Anei Maria ! De ce ai fost in spital ? Acum esti bine, da ?
Dea, Mia e o dulce in rochita roz, parca e o papusa !
Mariana si Mihaser , chiar daca e cu intarziere, va doresc numai bine si

Mari si bebe Teodora

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tina_Welsh spune:

Zuzilici,nu stiu daca sa incepeti galeria sau nu,pt ca eu ma simt extrem de bine.De multe ori uit de burtik.Chiar ieri cand coboram scarile tzopaiam pe ele parca as fi fost o fetita de 12 ani!Astazi la ora 14 ora mea am programat control la doctorul din spital,sa vedem ce se intampla.Ar trebui sa imi faca un control intern,care ar putea declansa ceva..daca nu..mai vedem!
Dea,felicitari pentru frumoasa Mia!E superba!SI ce mare si frumoasa a crescut!
Tcelen,bine ai revenit!Sa iti traiasca puiutii frumosi.Ana-Maria s-a facut asa de mare si mumoasa!
Tania2,da.Asa se pare.AM un bebe care face ce vrea el!Are cu cine semana asa ca nu ma intreb de unde aceasta atitudine!
Andreea G,ma bucur ca esti bine.Ma bucur ca iti place rochita,si siropul sper sa dea rezultate bune.Theea intr-adevar este absolut fantastica.E o frumusete de fetita exact ca si mamica ei.Sa iti aduca numai lumina in viata!EU deocamdata n-am nici un semn ca ar vrea sa iasa..asa ca mai astept.Desi mi-e o frica si imi fac tot felul de scenarii..dar asta e!Multi
Aidutza,ma gandeam....daca ai timp,ca n-am mai auzit nimic de la Liliprejbeanu si Danielaneda,sa ma pui cap de lista la gravidutze!Poate asa vine bebe mai repede!

Gagici si o saptamana usoara1

Tina and Tina and Mark's baby
Poze de la cununia civila si cu mine gravidutza
Eu si Mark
Semnatura mea


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tina_Welsh spune:

Maria(Nshiro) si Andrei(Irina71) La multi ani pentru frumoasa varsta de 1 LUNA!Sa cresteti mari,sanatosi,destepti si frumosi sa aduceti parintilor vostri numai bucurie!
Mari78,baietel zicem si noi ca este,dar vedem nu se stie nicioadata.O Amica de-a mea a nascut dupa termen,o fetita de 4,500!Asa ca..surprize si surprize!

Tina and Tina and Mark's baby
Poze de la cununia civila si cu mine gravidutza
Eu si Mark
Semnatura mea


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tcelen spune:

ANDREEA GIORGIANA CE FATA FRUMOASA AI!!!!!!!!!!!!!!SI CE PAR ARE,PARCA E ARICICA!!SA-TI TRAIASCA!!

T.CRIS & POZE CU BAIETELUL MEU,CU FAMILIA , NUNTA(PE POST DE NASI)SI POZE CU BURTICA,POZE CU FATA ANA MARIA!
http://community.webshots.com/user/cristinasilviu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nshiro spune:

Poliana multumim din suflet ca ne tii la curent cu starea Laurei, Dumnezeu sa o intareasca si tot rau inspre bine!

Tinutza tinem pumnii! Multumim pentru urari.

Aida multumim! Tati e topit, ce-i drept, ne certam de la ea... Asa e, au inflorit ciresii. Astea sunt exact zilele de varf, am fost sambata cu tati, maine mai dam o tura cu fetele...

Polixeni aici in carut de la 2 luni se recomanda, mai devreme ii zgaltzaie prea tare si cica nu e bine. De scos afara in port bebe daca e vremea frumoasa se poate si mai devreme de o luna...
Cat despre eu stiam ca la 6 sapt dupa nastere.

Doublemom, cum sa ma supar? Nshiro sunt initialele numelor noastre (al meu si al sotului), nu are nici o semnificatie anume... ne-am creat o adresa de mail comuna si cand m-am inscris pe forum din prostie m-am logat cu nick-ul de la adresa respectiva si asa a ramas... Succes cu printesele, tin pumnii sa te descurci pana vine mami al tau.

Ile cand o spal pe cap ii pun lobul urechii capac peste canal si tin presat cu degetul. Noaptea dormim in reprize de cate 3 ore. Eu ma descurc singurica, de fapt sotul nu ar avea cu ce sa ma ajute, il las sa doarma. In alta camera, ca mi-ar strica si alea 3 ore de somn cu sforaiturile lui in caz ca l-ar apuca. Nu credeam ca o sa ajung ziua in care sa accept sa dorm fara el! Si uite ca o fac fara nici o problema... bucuroasa inca!

Dea sa-ti traiasca printesa! Ce mare s-a facut! Si ce dulce e ea in rochita roz!

Tcelen de ce ai stat in spital? Ce s-a intamplat? Ai intr-adevar niste copii foarte frumosi! Sa-ti traiasca!

Andreea bine ai revenit! Thea e o frumusete! Seamana cumva cu mami?




rocsana si bebe maria

Mergi la inceput