Clubul nurorilor (27)

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns fannna2003 spune:

DIAa mea e buna si mi-as dori sa fie toate ca ea

de baieti Bogdan(10.01.2000)& Florin(16.04.1990)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diadaniela spune:

Clauf,poate ai scris si n-am fost pe faza.Tu locuiesti cu soacra?


,,Iaca si eu pe aici ma bag in seama...poate invat si eu cate ceva de la cineva...sau mai invata si altii de la mine,,

Dana






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diadaniela spune:

Am vazut,Fanna! E rosie bolduita!
Sa-ti traiasca!


,,Iaca si eu pe aici ma bag in seama...poate invat si eu cate ceva de la cineva...sau mai invata si altii de la mine,,

Dana






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

quote:
Originally posted by diadaniela

Alinuta,tu nu ,ca probabil esti o femeie cu bun simt,dar mai sunt si nesimtite pe lume.


,,Iaca si eu pe aici ma bag in seama...poate invat si eu cate ceva de la cineva...sau mai invata si altii de la mine,,

Dana





Ma faci sa

Miresica de 15 iulie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clauf1000 spune:

nu daniela, iti dai seama, in 10 ani ori o omoram ori ajungeam la nebuni...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diadaniela spune:

Hai ,mai Alinuta ,nu !


,,Iaca si eu pe aici ma bag in seama...poate invat si eu cate ceva de la cineva...sau mai invata si altii de la mine,,

Dana






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitty_nic spune:

Mai fetelor, dar ori aveti viteza la adaugat pagini, ori nu mai aveti. mult si mii de multumiri pentru caldura cu care m-ati primit in clubul vostru.
Dar sa incepem cu inceputul: soacra mea este buna - sta la Brasov si nu ne deranjeaza, nici de bine nici de rau. Ne vedem de max. 2 ori pe an, iar la telefon vorbim cu ea (adica eu) maxim 1 (una) data pe luna, asta daca o sun (eu). In rest, nu ma pot plange prea mult de ea, in afara de faptul ca tot ce ne-a lasat in casa, mai putin bunica de 90 de ani, mama ei, ne-a trecut pe un proces verbal, pe care la martori i l-au semnat fostela colege de serviciu care nu fusesera nicioadata la ea in casa. Mai prost este faptul ca noi vrem sa ne aranjam casa si nu putem sa-i aruncam toate scarbele de mobile si alte acareturi in strada pana nu o punem sa faca ea cu mana ei, asa cum a facut acum 5 ani, o alta hartie prin care consimte la aruncare, iar ce si-a carat singura la Brasov trece la recuperate.
Dar cu toate astea haideti sa nu-mi mai fac nervi mereu, si haideti sa o trecem la nebune.
la voi toate


Poze
Viata nu se masoara cu numarul de respiratii pe care le aveti, ci in
momente care iti taie rasuflarea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Dia

Vad ca suntem tare harnice la povesti azi. Imediat iar deschidem capitol nou .

Fetelor sa-mi tineti pumnii ca maine ma urc pe cantar sa vad daca a dat roade dieta mea. Sper sa fi scazut macar un piculetz ca altfel ma descurajez. Desi miscare n-am prea putut sa fac, daca am fost gripata. De sapta viitoare il pun pe iubi la frecat celulitele

Miresica de 15 iulie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bunicuta spune:

Clauf am inteles cu impozitul dar nu-l plateste ea ca este casa ei ?
la mine este aceeasi situatie-fiu-meu a ramas in apartament eu+sot la taica-miu unde am si eu succesiune dupa mama-dar impozit pe apart platit eu
apropos de petrecut impreuna la sarbatori sincer n-am intilnit asa socrii-la noi fiu_+prietena maninca simbata+duminica la noi(mai ales ca stam la curte iar vara gratar etc- la fel de Paste si Craciun
este placerea lor si a noastra-pacat nu m-ati nimerit soacra una din voi cele cu soacre rele-
Insa Clauf eu am avut "noroc" de o soacra complet indiferenta toata viata cu mine si fiu-miu -chiar cu fiu-su- nu m-a ajutat deloc desi statea acasa desi am avut multe operatii- dar rau nu a facut si acum pentru ca are 92 ani si este bolnava am grija de ea probabil virsta si ideea ca o sa ajung si eu la batrinete am devenit mai inteleapta
asa ca draga mea revin cu acelasi sfat dat mai demult pe forum exista o justitie divina pentru fiecare - tu ai grija de familia ta si nu te mai necaji pentru ea-oricum n-o schimbi-soacrele ori sunt bune din nascare ori rele- asta e
scuze ca m-am lungit dar mai vorbesc si eu cu voi sunteti tinere de varsta baiatului meu -Flavia m-a rugat sa intru in club pentru sfaturi
nu prea vreau sa dau sfaturi sunteti fete SUPER doar sa va mai spun din experienta mea dar sa nu ziceti " si babuta asta iar zice...."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clauf1000 spune:

si bunica de 90 ani sta cu voi?

Mergi la inceput