Carte la 10 ani

Carte la 10 ani | Autor: Edyna

Link direct la acest mesaj

Fetelor, copii vostrii ce citesc la 10 ani? Vreau sa-i daruiesc unui baietel o carte dar nu stiu care. Vroia Harry Potter dar sint convinsa ca va fi complicata pentru el. Nu a mai citit o carte, de aia si e vreau sa aleg cu mare grija. Ce credeti?

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns MaryP spune:

Pai daca zici ca nu a mai citit o carte, ar fi bine de inceput cu literatura romana (de ex. o carte cu mituri si legende sau povestiri eroice care incanta baietii). Harry Potter e putin cam greoaie pentru 10 ani, mai incolo merge insa.

NUNTA NOASTRA

POZICI

Maria si Razvan Mihai in burtica (30 saptamani)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alma spune:

Stiu un baiat de 9 ani care a citit tot ce-a aparut din seria Harry Potter si-i place la nebunie. Eu as opta totusi pentru "Legendele Olimpului" sau "Tom Sawyer si Huckleberry Finn", "Print si cersetor"... Poate e un copil caruia ii place sa citeasca.

http://community.webshots.com/user/freediaro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Edyna spune:

va multumesc mult fetelor,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sanca spune:

Fiului meu ii place sa citeasca carti din seria "Star Wars" - si sant pe capitole, special facute pentru copii pana in 12 ani. Nu stiu daca sant traduse si in Romaneste.
Mai sant cartile lui Geronimo Stilton, super haioase, despre un soricel care traieste in New Mouse City.
Bafta la alegerea unei carti bune.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Edyna spune:

Sanca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns korinna spune:

Gasesti carti de genul asta pe
www.povesti.com

foarte bune,educative..si nu sunt foarte scumpe!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

Inca poate citi povesti, sa capete deprindere. Depinde mult de fire, trebuie incercat cu mai multe genuri. Povestile sunt insa universal-valabile, ca sa spun asa...

poze multe cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Edyna spune:

Va multumesc foarte mult, am mai iesit din ceata.

Korinna crezi ca gasesc cartile de pe site-ul asta si in librarii? Nu stau in tara si nu am mai fost de multa vreme la Bucuresti. Dar vreu sa cumpar cartuliile imediat ce ajung acolo.

va cuprind pe toti,

Mergi la inceput