Cluj rulz! (41)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns asi spune:

Multumesc fetelor de informatii.Vreau sa imi iau niste pantaloni si un costum si vreau sa vad ce are si Falla.Pe vreame cand erau langa Central intram des si mi-a placut ce aveau.

Cristiana
laparoscopia e o pricedura chirurgicala prin care se introduce in burtica o camera cu care se poate vedea ce si cum.Dupa asta voia avea 3 gauri in burtica.Se face sub anestezie generala.

Va doresc o duminica placuta!


Cand Dumnezeu inchide o usa , intotdeauna deschide o fereastra.
Evenimentele importante
Razvan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxana1974 spune:

Stanca, au chestii faine la Falla, abia astept sa vad cu ce te alegi

Iti doresc si eu mult noroc la analiza/operatia asta...

gagici, iar shomatzi?



vidiazni, ce-si face omu' cu mana lui se numeste lukru' manual ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carrie spune:

o duminica placuta , fetelor!si multumesc din suflet de gandurile frumoase.

Roxana, azi chiar am fost super casnica , si am si gatit la greu dimineata.ne-am anulat toate iesirile si am stat toti 3 acasuca...pe motiv de febra mare.am avut o noapte nasoala, ne-am plimbat sa luam temperatura gagalicii de cel putin 100 de ori, noroc cu termometrul digital de ureche.pe la 3 a facut iar 39 cu 6, pina la 5 nu am inchis un ochi apoi a scazut si am adormit extenuati.
dr ne-a zis ieri dupa consult ca pare numai o viroza febrila care bantuie acum prin Cluj.aproape ca imi doream sa-i curga mucii, sa fie raceala nu altceva.si azi mi s-a indeplini dorinta, avem muci.totusi e ceva f violent, si azi a avut de dimi febra mare, si ma surprinde ca ea de obicei facea asa febra la iesirea caninilor in rest nu crestea asa...
deci stam cu doza marita de Nurofen si sa vedem ce va fi.

Mariana , nu te-am uitat, hai sa ne vedem marti dupa masa, daca nu intervine nimik.ce zici?
si fetelor intrucat viitoarele gazde Dragos si Theodora sunt bolnaviori, haideti sa facem saptamana asta intalnirea de mamici marti, ca sa fie si Mariana!ce ziceti?

Stanca, iti tin pumnii stransi la laparoscopie.spune-mi ce-ti releva rezultatele?
si sa-mi zici daca ajungi la Falla ce mai au dragutz si mie imi plac mult hainele lor.

va pup ca daca a adormit micutza bagam si noi cornu in perna ca suntem rupti

Cristiana si gagalicea Theodora Alexia (2 anisori si 8 luni)

http://photos.yahoo.com/thea_alexia

la mare 2005 http://www.kodakgallery.com/BrowsePhotos.jsp?&collid=52286767308&page=1&sort_order=0
nasterea papusii :http://www.desprecopii.com/info.asp?id=531

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asi spune:

Si noi pe acasa.Ma duc sa fac baitza si sa ma relaxez.

Cand Dumnezeu inchide o usa , intotdeauna deschide o fereastra.
Evenimentele importante
Razvan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxana1974 spune:

off, Cristiana, ciudat cu viroza aia, sper sa treaca asa cum a si venit...

nu stiu daca vin la intalnire, nu conteaza ziua...poate dc e de la 9 la 10 seara (glumesc) ... vineri plec si voi face ore suplimentare la job sigur!

Stanca, relaxare minunata! iovreau sa fac o praji si nu pot de pici care nu doarme!



vidiazni, ce-si face omu' cu mana lui se numeste lukru' manual ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns svety spune:

Salutare.

Am fost in Alba la Kaufland si de putin timp am ajuns. Bebe dani a fost o atractie in magazin. Super cuminte, se uita si radea la toata lumea din carucior. SUPER!!! Am cheltuit un milion si am luat o gramada de chestii. Io zic ca-i ieftin si super dotat. Am si mancat in parcare salata orientala cu sprot pane. Magazinu' asta are 11 de la mine. O data pe luna o sa mergem la cumparaturi pe toata luna.

Lui Dani i-am luat carti cartonate cu animale - 32000 buc. - si cereale. Nici nu mai stiu ce am luat. Ii caut disperata costum de Pasti.

MARIANA, leaganul e obisnuit, poate credeai ca-i sofisticat...e de ala de agatat in tocu' usii si usor de transportat la bunici la tara. E putin cam mare pt. el, dar ii place.

mamide danicici cochet baiat(26 iulie 2005)

albumul lui Dani
piticii lui Danutz


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Boca Daniela spune:

Ola fetele ! Noi am fost plecati in week-end la mama si am trecut si pe la soacramea si a fost asa bine ca ne-am relaxat un pic , ca s-au ocupat ele de Alexut.Saptamana care a trecut a fost de cosmar Alex nu a mancat aproape nimic , numai lapte cu biscuiti , a plans toata ziua, nu a dormit la amiaza numai 30 min., noaptea se trezea de cateva ori plangand,bine ca a trecut si nu e bolnavior, poate ies in sfarsit caninii aia mult asteptati.
Am adus-o pe mama saptamana asta la mine si voi fi mai libera,ca vreau sa ma plimb si eu singura prin magazine si sa-mi cumpar ceva dragut.
Mariana, Alex este nascut pe 27 iulie 2004, pentru listutza de la inceput.
Va pupa mami de Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tuchi spune:

mariana soro .... sper ca sinteti bine cu totii....

mai intru si dimi sa vad daca mi-ai pus mail-ul!

ma duc si eu catre pat ca-s .

PS. iti tinem pumnii stanca, nu mi-am dat seama ca faci asa treaba serioasa cu analiza aia ..... ajutam si noi cu ginduri bune!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Creola spune:

fetelor,
Marianamultumim ca ne-ai pus pe listutza
Am pus si cateva pozici cu noi.
Svety,daca ti-a placut Kaufland-ul ,iti dau o veste buna:se va deschide si la Cluj ,pana la toamna cred ca va fi gata.
Tuchi,ai intrebat de ce poti lua unei fetite de 4 ani.....vin cu o idee,o papusa Barbie(ma gandesc ca nu se plictisesc de ele ,deoarece o va pune la colectie)si cu cat colectia va fi mai mare o sa fie tot mai mandra,sau un joc educativ ,in limba romana daca e in State
Asi,iti tinem si noi pumnii la interventia pe care tre sa o faci,am inteles bine ,costa 500 euroi?
Daniela Boca ,spor la shopping,si eu sunt fan ,cred ca nu exista femeie careia sa-i nu-i placa acest sport
Sa aveti o saptamana frumoasa...uraaaaaaaaaa,in sfarsit,mult asteptata primavara!

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nana_sim spune:

Buna dimineata intr-o noua saptamana!

Vreau sa incep cu si pentru Creola, Stanca, Mariana, Oana si Roxana pentru vorbele si gandurile voastre bune.

Apoi tin pumnii si toate gandurile mele bune merg catre Stanca pana rezolva cu laparoscopia. Da Doamne sa dai de capat problemei si sa se rezolve odata! Ce bine ca ai rezolvat cu bona!

Mariana abia azi dupa-amiaza voi sti sigur cand plec, ma tin oamenii astia in sah ingrozitor, sper sa mai gasesc bilet la tren in conditiile astea.

Florina bine ai venit! Daca am depasim azi si echinoctiul de primavara promiti sa revii intre noi?

Creola te mai bazai eu despre problemele de sarcina si Rhul, daca o fi cazul. Astept si rezultatele celorlalte analize si ma hotarasc dupa aceea daca fac sau nu un copil. Mariana nu fi dezamagita!

Oana zanul a apreciat omul dupa haina iar a ta avea emblema cu "north face" asa ca ai primit calificativul

Pup copilasii bolnavi ca sa se insanatoseasca mai repede!

Simona

Mergi la inceput