Cluj rulz! (41)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Creola spune:

fetelor,
sunt si eu din Cluj si va urmaresc de ceva vreme.Imi face placere sa va citesc ,sa vad cum sunteti ,ce va mai fac copilasii.Sunteti minunate,dintr-o gasca virtuala ati reusit sa deveniti una adevarata!
Ce m-a facut sa intervin este faptul ca Simona ( nana sim )e trista.As vrea sa o incurajez ,spunand-i ca daca vrea ceva cu adevarat va avea.Si eu am RH -,AB IV,sotul pozitiv,si nu de multa vreme am avut aceleasi nelinisti.Imtr-adevar este catalogata ca fiind o sarcina cu risc,dar urmarita inde-aproape ,cu un asa medic bun (e accelasi),si cu dozarea de anticorpi rh ,facuta lunar ...va fi totul bine.Vaccinul se face doar in sapt. 28 ,profilactic,sau la sfastul sarcinii(daca copilul mosteneste rh tatalui).Daca mai vrei informatii,cu cea mai mare placere.
Am uitat sa va spun lucrul cel mai important:a o minune de fetita care luna viitoare va implini un anisor.Ea e cea care m-a facut sa ma simt implinita ,in adevaratul sens al cuvantului,de-altfel stiti si voi.
Am mai scris o data la acest topic,dar pe atunci eram insarcinata si cautam mai mult informatii despre sarcina si rh negativ....pe urma s-a nascut mamaruta si gata cu timpul liber.
Va doresc un sfarsit de sapt .frumos si linistit!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns steaua spune:

Scuze ca am labartzat pagina! Din prea multa euforie!
Pentru NASHA: avem o verisoara!!!!!!!! Dania a nascut azi diminetza, pe la 4, o fetitza, Mara- Sofia, 3300 g, 56 cm, cu dr Muresan. Sunt f bine.

Corina & Alex (11 iulie 2005)
pozici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariana tache spune:

Oauuuuuu!!!!
Felicitari Daria! Mara-Sofia (frumos nume) bine ai venit pe lume!
Corina, ce tare ma bucur pt ei! Sa le transmiti din partea mea felicitari si toate urarile de bine! Jur ca ieri m-am gandit la ei si ma intrebam cum mai sunt.

Creola, bine ai revenit. Felicitari pt fetita; daca vrei pe listutza noastra da un semn si da mai multe amanunte despre voi (asa obliga la prezenta )

Fetelor va si va invit la condicutza!

O zi superba tuturor!

Mariana, Stefan (20.04.2004) si Simon (30.08.2005)

Pozicile noastre: album 1 si album 2
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=34377" target="_blank">Nasterea lui Stefan
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=60260" target="_blank">Nasterea lui Simon

Sanatate Maxima!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxana1974 spune:



Io dragele mele trebaluiesc prin casa de dimineata si iaca am ajuns tarziu la topicul nostru

Mariana, atunci seara, iaba am culcat barbatii daca io am picat lata de oboseala

Simona, chiar ca esti cu motz, dar stiu ca e posibil, cu noile cuceriri ale stiintei si tehnicii...habar nu aveam ca ai AB4, dar si RH negativ, mai, mai...Eu iti tin pumnii sa fie bine si sa gasiti o solutie buna, tu, zanul si medicii care te vor ajuta! Sigur vei avea si tu copilasul tau!

mai viu, ma duc inca un pic la treaba...



vidiazni, ce-si face omu' cu mana lui se numeste lukru' manual ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns svety spune:

Salutare natiune.

Azi suntem prinsi in focurile curateniei. Asa mi se nazareste mie odata pe luna inainte de.... Pe ordinea de zi, balconul. Toate borcanele din lume sunt acolo si tre' sa le fac vant sau le duc in beci.

Stanca, noi suntem o familie de stelisti, din bunic in fiu, din fiu in fiica, din ginere-n nepot...Pricepi ceva? Asta-i legea la noi. Mihai catre Danutz: " Cand o sa cresti mare te ascult din Steaua", mai are si din Iris (cu astia nu ma omor).

mamide danicici cochet baiat(26 iulie 2005)

albumul lui Dani
piticii lui Danutz


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tuchi spune:

prezent si eu la condicuta!

situatia la noi e sub control, copiii sub tratament, miriiciosi dar apti sa se bata pe jucarii!!! nu stiu cum sa fac cu miercuri .... va incumetati sa veniti la noi? daca pina luni nu mai tuseste niciunul va dau de stire si atunci cred ca nu mai e pericol. voi ce stiti?

mariana, tu cit stai la bucuresti? aminam pe joi? ajungi?

Florinaaaaaa, mai intra macar pe msg ca serios ne lipsesti!

nana sim, ca restul stii tu!

la toate fetele cochetele.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxana1974 spune:

gagici! Mai! Dar pe unde-mi umblati?
Hmm...
Toata ziua v-am asteptat la o barfa!
Svety, facusi soro curatenie, sau ce? Mie mi s-a pus pata pe incaltamintea mea si pe hainele coplului. Le-am sortat si aranjat, alea de iarna le urc pe dulap, dupa ce le dau cu toate alea, sa strauceasca nu alte, alea mici le-am scos afara...si apoi am facut niste snitzele...bestia acu se trezeste...
mai viu!



vidiazni, ce-si face omu' cu mana lui se numeste lukru' manual ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxana1974 spune:

uite c-a scris si Oana!!! am crezut ca te-ai razgandit..
Intre timp mi-am descarcat nu-sh ce soft de la finu' si cand ascult muzica cica sunt cool...acum ascult Fata Verde si scrie Fata Verde langa nick-ul meu pe YM I'm happy!



vidiazni, ce-si face omu' cu mana lui se numeste lukru' manual ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asi spune:

Fetelor unde e magazinul Falla?



Cand Dumnezeu inchide o usa , intotdeauna deschide o fereastra.
Evenimentele importante
Razvan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carrie spune:

olaaa

si felicitari microbistelor ptr reusite.

desi nu s-a intrebat nimeni -si, uau, s-a inceput subiect nou-vin si eu sa-mi motivez absentele:am lucrat de dimineata pina noaptea plus azi si sambata trecuta, dar prezentari au iesit supr sunt f mandra am primit laude la scena deschisa

insa am alt motiv major de suparare inafara oboselii cronice...azi mi-a facut fatuca febra 39 cu 6 fara alt simptom -nu tu mucishori sau ceva-de am crezut ca lesin cand am vazut cat are, probabil pe fond de oboseala dar chiar m-a luat cu lesin.am mers prima data si cu recoandare expresa la Dr Sorin Man la Ped 3 si mi-a placut tare mult de el, am auzit cuvinte ff bune despre el.se pare ca e o forma de viroza cu febra mare, mi-a placut ca nu mi-a dat antibiotice ci doza mai mare de Nurofen sa vedem cum evolueaza
de cate ori mergem la gradi venim cu o bolica de acolo, mi-e ciuda pe parintii care isi duc copiii bolnavi...

Simona iti tin pumnii sa fie bine, stiu ca se poate, am o prietena cu aceleasi date ca tine care a nascut acum un copil super dulce si sanatos.hai!cheer up!!!

acelasi lucru si pentru Florina, stiu ca treceti o perioada mai grea dar va trece cu siguranta.partea buna e ca va mai avem printre noi o perioada.

Stanca, magazinul Fala e la blocul Spray din cate stiu eu pe str Paris.sper ca stiu bine.
iti tinem pumnii la laparoscopie?nu prea stiu procedeul, ce inseamna?

Raluca am fi vrut sa venim maine sa va vedm casutza dar se pare ca nu ni se arata.

Oana, ma bucur ca picii tai sunt mai bine, sanatate multa!noi cred ca pas miercuri, dar mai vedem.

salutari tuturor fetelor pe care nu le-am pomenit

Cristiana si gagalicea Theodora Alexia (2 anisori si 8 luni)

http://photos.yahoo.com/thea_alexia

la mare 2005 http://www.kodakgallery.com/BrowsePhotos.jsp?&collid=52286767308&page=1&sort_order=0
nasterea papusii :http://www.desprecopii.com/info.asp?id=531

Mergi la inceput