nascut, giulesti, peridurala-anestezist-cat?cum?

nascut, giulesti, peridurala-anestezist-cat?cum? | Autor: Luizax

Link direct la acest mesaj

O sa nasc luna asta cu Ion Ionut la giulesti. I-am zis ca vreau peridurala, a zis ca e total de acord. Acuma....tot cu el tre sa stabilesc detaliile? Imi zice el de vreun anestezist? sau e unul care e in spital tot timpul? Cat costa peridurala, au anestezistii trusa sau trebuie sa o cumpar eu inainte? cine imi zice ce si cum? anyway....cat costa? :)

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mstroie spune:

Am nascut si eu anul trecut cu acelasi dr. Cand m-am internat m-a intrebat daca vreau epidurala i-am zis da si cand a fost cazul a venit anestezista si mi-a facut. Nu trebuie sa cumperi tu nimic ca au ei tot ce trebuie. Cand am nascut eu in mai 2005 se dadeau 2 mil. la anestezist, eu am dat 2 mil jumate ca sa fiu mai sigura ca sta pe langa mine in caz ca trece efectul sa-mi mai bage repede doza .

Mari si DAVID

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Eu am nascut fara peridurala acum 4 luni dar stiu de la colegele de salon ca este o taxa semioficiala de 2,5 milioane care se da la anestezist si include trusa, substanta, tot.

Lavinia cu bb Natalia (28.10.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danonica spune:

Luizax,

Si eu am nascut la giulesti in feb 2005, tot cu dr. Ion Ionut.

Tot cu epidurala. A fost extraordinar de bine.

Eu am dat anestezistului peste costul epiduralei (2 mil) inca 2 mil, deci in total 4 milioane.

Totul a fost mai mult decat exceptional.

Mult succes!

[url=http://www.baby-gaga.com/][/url]

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danonica spune:

Luizax,

Spitalul Pnait Sarbu are truse de epidurala, nu trebuie sa cumperi tu nimic.

Cat despre detalii da trebuie sa vb cu Dr. Ion sa vezi ce anastezist este de garda cand nasti tu.

Asta daca ai nasterea programata.

[url=http://www.baby-gaga.com/][/url]

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Luizax spune:

Mercic. So..este un anestezist pe acolo, ca daca nasc noaptea ce fac? Pe Alex l-am nascut la 3 fara un sfert noaptea........
Sa am la mine minim 3milioane pt. peridurala.uokiei.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mstroie spune:

Stai linistita ca nu trebuie sa-l cauti tu, vine el la tine, il trimite dr. Si eu tot noaptea am nascut.

Mari si DAVID

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Luizax spune:

ok, m-am mai linistit din punctul asta de vedere. Oricum, saptamana asta trec si eu pe la Ion Ionut la un control.
Multumesc pt. raspunsuri.

Mergi la inceput