Fetele din Austria(17)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns melutzica spune:

Buna seara la toata lumea;si eu astept sa vina primavara cu drag si dor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carolada spune:

ca bine ziceti,sa vina primavaraa intrat un frig in mine zilele astea si o indispozitie
azi m am dus la uni si surpriza tre sa dau un test de germana joi,ce placereasa ca 3 zile am ce face.
in rest nica nou


www.camping-kasern-salzburg.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns melutzica spune:

Buna dimineata.
Carolada,bafta multa la test.Voi ati avut probleme cu germana?Eu am invatat-o in 3 luni si am facut numai un curs de 20 de ore,in rest a invatat-o singura.Si mi s-a parut destul de usoara.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carolada spune:

neata gagici
babeece mare a crescut carliontatu tau si ti seamana perfect(parerea mea).ii sta bine tuns,manca l ar mama
melutzicaesti f matinala azi,eu abia m am putut urni din at pe la 9eu una am un refuz interior de a invata germana,nu stiu de ce ,as invata orice altceva numai germana nu.of!se vede ca tu esti altfel de ai invatat asa repede
aici ninge intr o veselie iar,tre sa plec la cumparaturi,dar n am nici un chef


o zi frumoasa va urez


www.camping-kasern-salzburg.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns melutzica spune:

Carolada,am si fost nevoita sa invat repede germana,ca sa-mi gasesc servici in meseria mea.Iar acum imi place la nebunie,chiar si dialectul.Si ma bucur enorm ca numai austriecii isi dau seama ca sunt straina dupa cum vorbesc, altii insa nu.
Aaa si eu ma trezec mereu asa devreme,nu-mi place sa dorm decat cat e necesar

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nikomiko spune:

quote:
Originally posted by alinah

31 de mandre cosanzene, trecute si prezente : [/teal]


22.www.desprecopii.com/forum/pop_profile.asp?mode=display&id=10620" target="_blank">Nikomiko, 27 ani, fara copii, Wien







Pai daca la 27 de ani ma faci trecuta, cum o sa ma faci acum, Alina?


Ceau, fetele, sa aveti o zi cat mai frumoasa maine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Flaflo spune:

quote:
----------------------------------------------------------------
Originally posted by nikomiko

Pai daca la 27 de ani ma faci trecuta, cum o sa ma faci
acum, Alina?

----------------------------------------------------------------


quote:
---------------------------------------------------------------------
Originally posted by alinah

31 de mandre cosanzene, trecute si prezente : [/teal]


22.Nikomiko, 27 ani, fara copii, Wien


---------------------------------------------------------------------


nikomiko, poate ca te-a facut prezenta? Sau trecuta, pentru ca nu ne-ai mai onorat cu prezenta de atita vreme?
caro, si la mine la fel, refuz interior sa invat limba asta, dar ce sa-i faci, fara nu se poate...... Am vrut sa te intreb de mult: ce tot studiezi tu acolo?
Babee, iar esti la plimbare, ca te-am tot sunat!!!!!
mielutzica, jos palaria ca ai invatat germana asa de repede, la tine a functionat "nevoia te invata"!
Salutare la restul lumii, ma m-am dus ca s-a trezit podoaba!

Flavia si Bianca

http://de.pg.photos.yahoo.com/ph/fersedif/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinah spune:


Adriana (carolada), fac eu ce fac si mai iau una pe spinare de la tine, noroc ca ma indulcesti cu berica dupa E aiurea cu actualizarea listei, mai ales la ani (poate ar fi bine nici sa nu mai punem varstele, cele ce ne stim ne stim, mai aflam prin mesaje de detalii d-astea prea tehnice) ca nu stiu luna cand se schimba varsta....eu le-am acualizat dupa cea (lista) de anul trecut...am incercat eu, dar daca am avea la profil ar fi ok, ca fur de acolo, ca se actualizeaza automat cu schimbarea anului calendaristic.
Pai cu berea, eu zic, data viitoare sa vii direct cu butoiul . Stii ca ma dau doar rotunda cu alcooholul, cand colo, sunt un ingeras dragalas Pai de ce te pun aia sa dai examen? Sa vada care e nivelul grupei sau are vreo valoare anume? La ce nivel te-ai inscris...eu daca m-as inscrie acum cred ca la mittelstufe 1 ar trebui s-o iau. Din nou! Ca de cand cu burta, prima, dl. goe si iar burta, sper ultima, si ce-o mai veni, m-am tras rau in jos. Mai ales ca acum turui toata ziua cu dl goe in romana, plus telefoane. Mai am nitel si ajung sa vorbesc prin semne cu sotziorul
S-a oprit ninsoarea? Ca aici a luat-o din nou! Vreau pe plaja, cu Pina Colada infipta in buza!!!
Ia baga retzeta aia cu uleiul de cocos si caaaarnea, poate il lovesc pe dulaul asta mare al meu cu o cina apetisanta Sau doar iau pleasca de carne si o azvarl in tigaie la balacit in sos de nuca??

Flavia (flaflo), imi doarme Aaaaarmin din nou (din noaptea aia cand am fost la chefuit cu voi)...el de obicei dormea bine, dar a avut zilele alea saptamana trecuta de umblam tembela. Cred ca solutia e sa il las cu ta-su, cand il apuca bazdabacii si eu sa iau drumul capitalei Ne prieste la toti, mai putin lui husbandu' cred. ha ha, si ce-i cu asta?

Gabi (babee), vizitele scurte la socri sunt cele mai sanatoase, nu numai cele mai bune Si eu am avut acelasi soc cand vazui a doua pagina, cu noroc si voie buna a deschis Flavia. Sper sa ne si tina! Cretzu' tot a ramas cu niste carlionti, dar ii sade mai bine asa, aranjat. Pare chiar mai serios. Mie imi plac baietii cu parul scurt si mai nou si fetele (dar nu fetitele). Si Vio are parul ondulat, nu? sa stii ca mi-ai dat si mie idee sa nu ma mai chinui eu sa-l tund si sa-l alerg ca pe o oaie prin toata casa. Plus ca iese tavalit rau de tot in cap si arata ca un parnaias

Mihaela (melutzica), mie daca nu sta cineva sa-mi traga vreo doua pe spinare, nu ma tin de carte, trebuie sa fiu impinsa de la spate si sa fiu conditionata de tot felul de teme, pe care daca nu le fac, sa ma arate toti cu deshtu' De placut imi place germana, dar am abandonat nuiaua de cand cu burtile si singuuuuura nici gand sa invat. Mai bine tai frunza la caini


quote:

Pai daca la 27 de ani ma faci trecuta, cum o sa ma faci acum, Alina?



Nicoleta (nikomiko), bine ai revenit , pai eu deja ma pregateam sa-ti fac dosarul de pensionare
Serios vorbind, era la propriu "trecute si prezente", nici un sens peiorativ. Sunt fete care din diferite motive nu mai pot intra/scrie pe DC, vezi nelke, anto...si pentru asta ca au fost prezente si au activat cu placere candva, de ce sa nu ramana in "club"?


E cineva care nu asteapta primavara??

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nikomiko spune:

Priceput cum sta treaba, faceam si eu numai haz de necaz

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Babee spune:

Salut si de la noi, dar unul asa mai somnoros.

Flavia pai fusei sa iau copilul de la gradi mai, si pana am auzit ultima data ai inchis.Dar eram ocupati cu ciorba de varza(ca mi-a fost pofta, nu-s la dieta ), si am cam mancat juma de oala amandoi.I-am mai dat varza calita dar nu cu zeama asa dar uite ca ii place.Asa..si apoi nani si acum ne-am trezit(dar sincera sa fiu as mai fi sforait nitel).

Melutica bravo tie, si eu intru la capitolul puturoselelor.Dar din vara dupa un curs am inceput sa mai practic invatatul singurica dupa carti ca mai am timp dimineata, si merg doar sa dau examen la scoala .Ma gandesc sa-mi iau si atestat dupa ce mai dau cateva examene ca sa fie acolo, sa ma simt mai sigura.

Caro dar cu italiana ce ai facut mai?Ca e mult mai frumoasa si mai dulce.

Maine e 8 Martie..he heeee dar afara arata cam asa

Alina treci la cratita si baga halca de carne sa aibe Heli surprize acasa

-----------------------------
'Babies come into the world holding joy in their hands and when they open those small fingers, the whole world's supply is replenished.'

Gabriela, burtica si Phillip (6.02.2004)

Mergi la inceput