Cadou de 8 martie

Cadou de 8 martie | Autor: alma

Link direct la acest mesaj

Tinand cont ca anul asta e an terminal pentru ei, copiii din clasa Dianei au strans bani pentru a cumpara ceva de 8 martie d-nei invatatoare. D-na lor e o tipa de treaba, finuta si nu a asteptat niciodata nimic de la parinti (ma refer la cadouri). N-a favorziat pe nimeni sau, mai degraba, i-a favorizat pe toti cand a fost cazul.
Ce cadou credeti ca s-ar potrivi? Pana acum sau strans 160 ron, n-au dat toti copiii si nici nu cred ca mai dau. Deci, la banii astia, cam ce-as putea sa cumpar (eu sunt responsabila cu cadoul)?

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns grati.ela spune:

La 186 RON o geanta diplomat (de Sibiu) din piele, super finuta si de bine lucrata. O gasesti in Obor la standul lor. Sau o floare in ghiveci deosebita, sau un servici de masa (tot in Obor gasesti) facut la Alba Iulia sau Cluj, sau pahare de cristal. Mergeti in Obor la standurile pe care le-am pomenit si poate va vin idei.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camelia72 spune:

Si la gradinita fetitei mele s-au strans bani pt. d-na educatoare,fiind in grupa pregatitoare,vrem sa-i luam ceva,o amintire...ne-am gandit la ceva din aur,o bratara sau inel...poate lantzisor si un buchet de flori cu o felicitare frumoasa!
Normal ar fi sa dea toti copiii bani,fiind si an terminal...mai e ceva timp,poate se mai strang banutzi si gasiti ceva interesant!

Camelia mami de Georgiana (4 mai 1999)& Mihai (23 iulie 2004)
POZE

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=63105" target="_blank">"Teledon" de suflet-5 euro pt.o viata!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alma spune:

Gratiela, m-as fi dus in Obor, dar nu sunt din Bucuresti .

Camelia, nu stiu ce sa zic de bijuteriile din aur, ma mai consult si eu cu alte mamici.

Mai astept idei!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns micaels spune:

Eu i-as cumpara un bonsai care, pe langa faptul ca este foarte frumos, este ceva care rezista foarte mult in timp si... trebuie udat zilnic
Asta ii va aduce mereu aminte de copii si va decora in mod placut un colt al casei ei.
Daca aveti prin casa tempera (preferabil d-aia in butoiase) amestec-o cu putin aracet si scrie (cu caractere micute) prenumele copiilor pe suprafata ghiveciului.
Daca spui ca doamna este o finuta cred ca va aprecia un gest facut din suflet si mai putin unul facut "din buzunar".

PS: vezi ca pe internet sunt firme care vand bonsai, insa mie mi s-au parut foarte scumpi. Eu am cumparat unul mamei mele de la o florarie din cartier si am dat pe el 700.000. Am vazut chiar luni la mall-ul din Vitan si la piata Vitan, bonsai foarte frumosi intre 500.000 si 1.800.000 (acesta de 1.800.000 avea aproximativ 1.2 m )
Uite, poti vedea aici ce faini sunt: http://www.bonsaiclub.ro/

Numai bine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alma spune:

Ideea cu numele copiilor pe ghiveci e excelenta! Numai ca trebuie sa gasesc un bonsai in ghiveci de ceramica, ce-am vazut eu la florarie sunt numai in plastic.
Mai e putin, sper sa aleg cadoul potrivit!

Mergi la inceput