Bebelusi de septembrie-octombrie 2005 (52)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mysweetest spune:

'neatza,
La multi Ani David si Anca Victoria!

Jadi te inteleg perfect ..am mai avut si eu probleme asemanatoare.. pune-l pe Vladut in carut si iesi la plimbare ..vei vedea lucrurile cu totul altfel la intoarcere(am probat).

Voi de care orez folositi..cel cu cutia albastra ce se da dupa 6 luni? Il puneti in bibe de seara (inainte de culcare)? Daca da.. ati observat ca bb se trezeste mai rar noaptea? Va intreb fiindca parca i-as pune si eu putin desi avem destule kg...fiindca asta noapte s-a trezit iarasi de 3 ori si m-a innebunit..sunt tare zombie .

Bine ai veniot printre noi Ralcat!

Marlena & mysweetest Alexandru *3 septembrie 2005*
uite atat de mari suntem

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonique spune:

Mai exista bebei carora le place mai mult sucul de morcov decat sucul de mar?.... Hmmmm, si eu credeam ca e invers
Am si eu o mare problema: bb meu pana acum a fost alaptat numa la san, de vreo sapt am inceput si suculetele. Sapt viitoare as vrea sa merg la un botez. Oare dak 2 zile o sa pape praf cu biberonul o sa refuze tzitzi apoi? Exista vreo varianta care sa fie mai buna?

Simonique si bb Mario (22 august 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinam spune:

neata!
azi mergem la dr, am niste emotii sa vedem ce zice de alrergie.

Marlena dovlecei am vazut la Billa. Cereale avem de la milumil orez simplu fara lapte , zahar samd pt 4 luni si de la Nestle orez cu roscove tot fara lapte &co pe care scrie de la 6 luni, cutia albastra dar sunt pt etapa 1.in rest eu nu ii pun in biberon asa ca nu as putea sa iti spun daca doarme mai bine, si al meu azinopate a fakut scandal, adika de la 1 pana la 6.30 care e ora lui de trezit definitiv m-a trezit de n ori.

Alina si bb Vlad (25.09.2005)
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonique spune:

Cum pot sa pun un filmulet sa il vedeti?


Simonique si bb Mario (22 august 2005)
http://pg.photos.yahoo.com/ph/simonique22/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana75 spune:

simonique, trimite-l pe adresa septoct2005@yahoo.com. Si miruna mea prefera clar sucul de morcov celui de mar.
Bianca, o sa vezi mobila, 5 corpuri, 156 lei. Sotul s-a hotarit ca urmatoarea camera pe care o mobilam o facem noi. Adica: mergem la Darel sau la alt distribuitor de pal, cerem exact ce dimensiuni pt placi vrem, ce culori, pe ce parti sa fie canturile, si le imbinam noi. El zice ca in felul asta vom evita toate "ciupiturile" in canturi pe care le fac astia de la atelier din graba/neatentie. Sotul a fost la magnificul atelier: o camera cu 2 mese pentru imbinat, un fier de calcat cu care lipeau canturile si o masina pentru facut canturi rotunjite (noi n-am cerut canturi rotunjite, nu ne-am dat seama). Deci, cine are un weekend de "pierdut", isi poate face mobila acasa; daca vrei sa vii sa vezi cum e imbinata, etc, te invit la mine.

Ioana, mama Mirunei (25.08.05)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Hildegard spune:

Salut,

pruncul meu ma trezeste noaptea de vreo 3 ori, asta de cateva zile incoace. Asa sunt zombi de somn.
De abia astept sa incep cu suculetul de mar...poate va fi altfel. Voi ce ziceti?
Auziti suculetul HIPP e bun de ceva?
Pot sa-i dau HIPP cand nu sunt in stare sa prepar natural, sau numai in cazuri de exceptie.

pup
vero



http://community.webshots.com/user/hildegard122

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ege spune:

salutare!

ralcat ,bun venit!
simonique,e tare frumusel bb!sa va traiasca ,sa va bucurati de el!!!
roxy,si eu am vazut fontanela lui ege pulsand.dr.zice ca e ok
ioana,sa stapaniti sanatosi mobila si sper sa pui poze curand
jadi,capul sus.timpul le rezolva pe toate


eu sunt putin mai bine,dar aseara am zis ca mor,nu mai puteam.am luat paerracetamol,miere cu lamaie,strepsils.mi-a facut sotul frectie cu carmol de vreo 5 ori.azi sunt putin mai bine dar m-au luat ametelile.sper sa nu fie gripa.vad ca si fetii ii curge nasucul azi,sper sa nu fi luat de la mine.dupa cum ziceam duminica avem un fel de botez si am vreo 80 de pers invitate.poate ma fac si eu bine pana at.ma gandeam sa-i bag lui ege un supozitor cu paracetamol,preventiv.ea nu are febra,dar sa nu ia de la mine.
azi a primit fata mea o pereche de cerceii de ola bunicu(i-am ales eu aur alb cu pietre si o perluta),si i-a comandat o bratara si un lant.m-am plans si m-am laudat cam mult

va pup

ege

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Hildegard spune:

LA MULTI ANI! Anca Victoria si David.

cum sa fac sa doarma pruncul meu noaptea fara trezire barem 5 ore?
Poate de cad o sa-i dau suc va fi mai bine. Nu stiu. Om vedea.
Ziua e ok, adormim singurei, ne jucam, mai maraim, papam cateodata putin si iaca asa.
Am sa pun poze azi.....copilul meu nu e gras la fata, asa umflatel cum sunt altii.Dr. mea a zis ca nu e gras, e proportional cu lungimea lui.
Poate ca i-am dat numai san de aceea.

Este exact asa cum trebuie. In poze nu e fotogenic.
In realitate e mai frumos decat in poze, serios!

In ceea ce privesc depresiile si crizele de nervi, eu nu v-am inmpartasit prin ce am trecut. Dar am crezut ca arunc tot afara pe geam din apartament.....asa strigam si nervoasa eram de mama focului
Asta de la lipsa de somn........a fost chiar in prima luna alui Stefi. nimeni nu ma ajuta numai sotul. Mama mea...lasa ca te ajut...si s-a luat si a plecat acasa, ca ea are trebaba si nu poate sta cu mine, ca eu ma descurc. Imi venea s-o
dar uite-ma ma descurc singurica cu sotul...si multumesc la D-zeu ca suntem bine.

Va tuc...
Vero


http://community.webshots.com/user/hildegard122

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns b_irina_c spune:

Marlena eu i-am dat seara cereale in biberon dar zau ca a fost la fel ca si cand ii dadeam lapte gol. Are nopti si nopti. Dupa ce ieri imi faceam sperante de mai bine noaptea asta s-a trezit de 3 ori si la 5.20 el era fresh (eu ), l-am sculat pe sot care a reusit sa-l culce inapoi pe la 6. E frustrant ca nu pot face nimic sa aiba si el program klumea noaptea... Sotul ma tot intreba mereu "e normal sa se trezeasc asa?". Ma innebuneste cu intrebarile de genul "e normal sa...", de parca eu am crescut n copii pana acum .

Si colac peste pupaza ma apuca nervii pe bona. Ca face cam tot ce faceam eu inainte si ma apuca o gelozie... mama, mama... Bb tot la mine e cumintel si rade, sîc (macar atata). Si clar se bucura cand apar si el se joaca cu ea. Si il cunoaste si pe ta-su cand vine de la servici, deci ma va cunoaste si pe mine, dar tot greu imi este. Na, m-am plans destul. GATA!

Irina si Vladut (26.08.2005)

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Hildegard spune:

JADI, lasa ca dupa ploaie iese soarele.
Halal incurajare, dar un picut si de la mine.

Vero


http://community.webshots.com/user/hildegard122

Mergi la inceput