Bebelusi de septembrie-octombrie 2005 (52)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns simonique spune:

Diana30, tare frumushel si grasunel bb, ce sta el ca un rege la baie...si noi avem cadita exact la fel, numa ca tre sa ne mutam in baie ca deja face inundatii in dormitor.
Irina81, oare dr astia nu s-ar putea pune de acord sa nu ne mai bulverseze cu parerile contradictorii...

Simonique si bb Mario (22 august 2005)
http://pg.photos.yahoo.com/ph/simonique22/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jadi spune:

Buna dimineata fetelor, ma uitai de dimineata pe geam, vorba olteanului si nu vazui soarele deloc, asa ca .
Am dormit pana la 10 si parca e alta treaba plus ca am stat de vorba cu sotul juma de ora pe telefon si cred ca m-am facut inteleasa , pentru 3-4 zile sigur .

Mama e expediata la Braila, sa vina cand o sa o mai chem, cert e ca bona s-a plans de ea ca ieri mi-a agitat copilul si ca din prea multa bunavointa a dat copilul peste cap de a plecat cu el la plimbare plangand in caruciot si cand au ajuns in parc si il ia in brate ce sa vezi, un porcoi de jucarii pe care mama in graba caracteristica nu le-a observat si va dati seama, sa mergi 20 de minute cu ceva incomod sub tine. Mama e foarte bine intentionata dar cateodata nu o suport nici eu si ca atare am recunoscut-o perfect in ceea ce imi dezvaluia bona, o femeie calma si la locul ei.
De altfel aseara, mai mult m-am super enervat pe mama care ii spunea nonsalanta sotului ca sa ma duca la doctor sa ma caute la cap, asa ca nu regret ca am trimis-o acasa... asa ca am mai scapat de 1 persoana in casa asta pana sambata cand va veni mama2 (sora mamei). Uneori ma uit la ele doua si ma gandesc ca sigur nu sunt surori ca nu seamana deloc, de altfel eu cand am o problema vorbesc cu sora mamei si nu cu mama, asa ca dimineata am vorbit alta juma de ora cu ea pe telefon.

Sa zicem ca sunt bine, a mia oara va super multumesc ca ma incurajati si am inteles ca nu sunt chiar nebuna pe cat zice mama .

Vlad se pare ca e bine, e foarte calm cand e cu bona si cu mine si deja am discutat cu bona sa vina de la 8.30 si sa ma astepte pana vin la servici, mai ales de luni cand voi avea masina.

Am uitat, azi sunt acasa!

Deni & Vlad 28 sept 2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns b_irina_c spune:

Jadi ma bucur ca esti mai bine. Ai vazzut? Ti-m zis noi ca va fi bine.

Irina si Vladut (26.08.2005)

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nanadana spune:

La multi ani bebelusilor care azi isi implinesc lunita Victoria si David pupici de la noi
jadi este bine cind totul merge bine ne bucuram
Miflori poate o sa mai treci si ma anunti si pe mine asa facem o


poze
DanaAntoine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nanadana spune:

Noi azi avem la 14h vaccinul si vizita la dr de 4 luni ,sper sa nu urle prea mult tontoroiul meu

Tonniaeu ti l-am admirat de mult baiatu si lam gasit dragalas foc , o sa mai ti_o spun si acuma ca ai un baiat frumos, pacat ca nu am o fata ca il facem un ginerica

Gata ma duc sa imi imbrac cupilu ca trebuie sa plecam la vampiri

poze
DanaAntoine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RoxyP spune:

Jadi, ne bucuram ca s-au mai calmat lucrurile.

Codruta, ai semnat declariatia la posta cand ai luat banii?

Fetelor care aveti patut tarc, mai puteti tine bebeii in partea de sus? Eu am patut Graco "Pack & Play" si se pare ca nu prea mai tine partea de sus unde doarme. Mi se pare ca se lasa foarte mult cand il pun pe David in el. Ei spun ca tine pana la 6800 gr, iar David sigur a depasit 7 kg. Ma gandeam sa ma duc sa cumpar o saltea si sa-i amenajes patutul jos. A mai facut cineva asa? Ce saltea sa cumpar?

Diana, este un scumpic Mihnea, si dolofanel.
David m-a intrebat daca l-ati vazut si pe el in albumul comun?
Sper sa actualizez si albumul propriu cat mai repede.



Roxana & David (12 sept 2005)
http://pg.photos.yahoo.com/ph/roxanacp/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miflore spune:

Ina, chiar, atunci e si Baby Expo!!! Ma bucur ca alifia a facut minuni!!! Imi venea sa-ti spun sa-mi iei si mie cu toate ca Ana mea n-a avut probleme pana acum deloc in sectorul asta...dar nu vreau sa mergi special pt. mine sa cumperi, doar daca mai vor si alte fete
Ioana, mercic! A scris cineva ca flori din alea sunt si la Selgros dar eu nu te refuz... ca alea din Austria poate sunt mai frumoase! Pleaca sotul iar? In privinta sotului nu prea stiu cum sa fac ca si el e capos si cred ca ne-nghesuim la usa amandoi care-ajunge primul! Sa-ti fie de bine mobila!
Mercic RoxyP!!! Carrefour Orhideea mi-e mai aproape dar poate au si la Cora Lujerului!
Marlena, eu dau fetii orez la cutie albastra dar nu sunt un exemplu bun pt. tine pt. ca Ana doarme pana dimineatza oricum; am avut insa senzatia ca nu prea ii tin de foame mai tare decat laptele; si se zice ca tocmai, sa le dai seara ca sa fie copilul satul si sa doarma mai mult!
Ege, sanatate maxima!!!
Diana, la multi ani sotului si petrecere frumoasa!!!


Mihaela si Ana Maria
Poze AICI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonique spune:

Nanadana, succes la vaccin, sa treaca usor fara reactii!
Jadi,ne bucuram ca esti mai bine.

Simonique si bb Mario (22 august 2005)
http://pg.photos.yahoo.com/ph/simonique22/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BiuMil spune:

Roxy, noi avem acelasi pat, insa nu am putut beneficia prea mult de "etaj". Am coborat grasul inca din decembrie pentru ca statea cu barbia in piept, asa de tare se curba salteaua.
Eu insa nu am luat alta saltea (o fi ceva in neregula cu mine), am pus-o pe aia subtire care era si sus si nu are nimic. I-am facut o husa mai groasa dintr-un material gen prosop...Voi de ce vreti alta saltea, va e teama ca ii e frig sau ce?

ioana,multumim de invitatie, venim cu placere,dar stai sa iau carnet... mai buna ideea cu cumparatul placilor si imbinarea lor acasa...noi vrem asta in birou. Doar ca ma gandesc ca la corpurile cu usi trebuie mentionate si gaurile pt balamale. Crezi ca tin minte aia de la Darell atatea lucruri? La voi e imbinata cu "cepi" sau cu suruburi? (si eu ca tine, ma gandesc la o mie de detalii inainte sa incep ceva)

Merci Codruta de incurajari...speram sa nu avem probleme ca Petra.

pupik

Bianca si bb Milan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana75 spune:

codruta, dar sotul meu a fost la atelier si aia i-au inlocuit tot ce a comentat el. Daca nu inlocuiau nu dadeam banii (deci e ca si cum ai lua-o de gata, doar ca fix modelul pe care il vrei).
diana, sa-ti traiasca sotul! M-am uitat si la poze, dragutze.
mifloricico, sotul nu are nici o deplasare programata, asa ca du-te in selgros! Ma duc si eu sa le caut, ca vreau mai multe, la selgros berceni, te anunt daca gasesc (si tu pe mine plis).
Ina, am asteptat sa vad daca mai indrazneshte cineva ... vreau si eu crema. Dar daca nu mai gasesti nu te strofoca, nu pierde timpul cu asta. Mersic.
Bianca, cred ca iti dai tu gaurile. Noi avem tot felul de aparate de-astea, ca pe linga faptul ca e roker, sotul meu mai "colectioneaza" surubelnitze si bormashini. Eu le-am specificat pe desen care le vreau pe cepuri. Ce ma bucur sa aud ca nu sint singura care se gindeste la detalii de-astea.

A dormit fata 2 ore juma. Recupereaza de ieri.

Ioana, mama Mirunei (25.08.05)

Mergi la inceput