Bebelusi de septembrie-octombrie 2005 (52)

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Diana30 spune:

Buna amiaza!

Jadi,iese el soarele si pe strada ta in curand.

Tonia,eu l-am admirat pe Dinu,da-n "tacere".

Azi e ziua sotului.Schimba prefixul,tinerelul.Sambata avem mare chef mare.Abia astept da mi-e si groaza un pic de cum se va comporta Mihnea.Vin parintii mei aici si vor sta cu el,iar eu voi veni sa-i dau sa pape cand va fi cazul(noroc ca-i relativ aproape localul).O singura data l-am mai lasat cu ei o dupa amiaza ,cand am fost nasi la o logodna si a fost ok,da atunci era mai mititel.Parca vad ca o sa-l ia in brate numa sa nu planga,iar apoi mie imi va lua o saptamana sa-l dezvat.
Ma duc sa-i fac macar o prajitura sotului de ziua lui,da distractia va fi mare ca n-am apa pana la ora 17.Nu vreau sa-mi imaginez cum va arata bucataria mea dupa,ca atunci nu ma mai apuc de nimic.

Hai ca pun si eu poze aici sa ne vedeti "mai bine":http://photos.yahoo.com/ph//my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns b_irina_c spune:

ege sanatate multa.

Vero daca gasesti metoda de dormit 5 ore sa-mi zici si mie. Noi papam si spica cu "de toate" si avem peste 10 zile 6 luni si nimic... Eu am ajuns la concluzia ca nu se poate face nimic, astept sa faca el singur ceva in privinta asta....

Diana la multi ani pt sot si petrecere frumoasa!! (vezi ca in link-ul; ala mai trebuie pus si user-ul tau de yahoo http://photos.yahoo.com/ph/ "userul_tau" /my_photos)

Irina si Vladut (26.08.2005)

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitz spune:

Salutare, mamici!

Ma inscriu si eu in clubul celor cu bebei insomniaci. Noaptea trecuta a fost un dezastru, nu cred ca a trecut un sfert de ora fara sa se trezeasca Bianca. Alta data o gaseam rostogolita prin patut in fel si fel de pozitii si ma gandeam ca o doare ceva, acum nu, era bine mersi, dar urla de mama focului. I-a iesit ieri si al doilea dintisor si ma gandeam ca de-acum scapa de durere si o sa doarma mai bine, m-am inselat. Taman ieri, dupa ce am muncit ca disperata si eram chioara de somn, s-a gasit si ea sa faca noapte alba. Cum sa nu te apuce nervii? (Si eu sunt de felul meu o persoana cu foarte mult calm si rabdare, dar am si eu limite si uite ca mai cedez).

Jadi, oare care mamica nu te intelege? Vorba Nadinei, cred ca multe dintre noi ne-am regasit in randurile tale. Noroc ca totul este trecator, chiar si raul.

Simonique, parca tu intrebai de sucul de morcov (sper sa nu incurc) - si Bianca il prefera celui de mar, asta acum vreo doua luni, pe la inceputul diversificarii. Acum sucul de mar si morcov il amestec in piureul de mar copt, banana si branzica.

Apropo, cele care dati piureuri copiilor, le mai dati separat si suc de fructe?

Ege, sanatate multa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns b_irina_c spune:

Ce prostie facusem . Nu credeam ca exista un user de yahoo USER (si iesise un link la niste poze deochate ). Scuze, n-am facut-o cu intentie!

Irina si Vladut (26.08.2005)

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Diana30 spune:

http://pg.photos.yahoo.com/ph/dianazahan/my_photos
sper ca acum e bine


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns codruta_grg spune:

Am fost si eu dupa indemnizatie la posta. Am luat-o si am si dat-o .
Azi vine socrela la mine si sta pana duminica. Asa ca voi sta mai putin pe net, sa nu zica......stiti voi ce ar putea zice.


Carmi, suntem bine acum. Ne-am revenit complet. Sper!!!
Diana, v-am vizionat pozicile. Foarte dragutz si grasutz Mihnea . Si imi place puloverul cu omu' de zapada..... La multi ani pentru sotul tau
Vero, o sa doarma pana la urma. Trebuie sa ai rabdare si sa fie satul seara. (la noi mai greu cu saturatul). Irina, noi avem peste 6 luni si nimik
Ege, cred ca sunt tare frumosi cerceii. Sanatate multa tie si la ege sa fie imuna la raceala .
Simonique varianta buna ar fi sa te mulgi tin timp si sa pui lapte la congelator.
Succes cu vaccinul BiuMil. Tinem pumnii!!
Ioana, eu sunt lamurita cu mobila de pal. Dac ar fi sa imi cumpar acuma mi-as lua una gata facuta, sa o verific eu cu ochii mei. Poate iesiti bine totusi cu palul cumparat. Succes!

Codruta & www.snugglepie.com/ezb/284495.png" target="_blank">Petra Alexandra (9 august 2005)



www.euroski.go.ro" target="_blank">SCOALA SKI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mysweetest spune:

Irina parca vorbesti de sotul meu....asa face si el ..mereu ma intreaba daca e normal si am scoate din sarite....nu-ti mai spun ca ma punea sa il duc la dr. sa vada daca e normal.
Deci ..nu mai cumpar cereale..m-am lamurit..daca afce la fel..il mai si ingras si tot degeaba.
Lasa ca pe al meu kupil il apuca de vreo 2 nopti kkrea la ora 5-6 dimineata si se scoala si greu il mai adorm pana la 8..nu stiu de ce se kk acum asa matinal ...
Acum pot sa zic ca doarme de la 11 ..cum sa nu fie fresh daca doarme atata? Poate reusesc sa dorm si eu urmatoarea tura cu el.

Marlena & mysweetest Alexandru *3 septembrie 2005*
uite atat de mari suntem

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irina81 spune:

quote:
Originally posted by simonique
Cum adica medicul te-a certat pentru decalotare? Ma exaspereaza problema asta, unii zic asa altii altfel... La ce pediatru mergi tu?
http://pg.photos.yahoo.com/ph/simonique22/my_photos
Simonique si bb Mario (22 august 2005)



Pediatra(Memet Leila,cabinet vis a vis de Posta vamala)mi-a recomandat sa-l decalotez,iar chirurgul pediatru(conf.dr.Tica)nu e de acord.Exista risc de sangerare,infectii,parafimoza.Si in plus,fimoza este considerata fiziologica pana la 2 ani.

Irina si Matei-Cristian (1.sept.2005)
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irina81 spune:

Irina,Miflore

Ege,sanatate multa!Sa se bucure de cercei,lant si bratara.

Irina si Matei-Cristian (1.sept.2005)
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns b_irina_c spune:

Diana e super tare Mihnea !!! M-am uitat la albumul cu burtica. Dau repede pe prima poza si ce sa vezi, era sotul .


Irina si Vladut (26.08.2005)

Poze

Mergi la inceput