malaies

malaies | Autor: descintec

Link direct la acest mesaj

incepusem sa ii spun tarasania lui Jox pe mess si m-a lasat cu vorbele in vint. acu e musai sa spun cuiva :)


Zilele trecute am cumparat candelabru nou Mariucai si dupa ce a dat ceva gauri, tac-su a adunat praful cu matura, sa il poata instala. Si il auzim bombanind ca de unde este faina de malai imprastiata pe sub patul fetei. La care Stef, care isi facea ceva de mancare prin bucatarie, zice detasat:
"A nascut sor-mea un mutant si il alapteaza cu malai. Adica nu il alapteaza, il malaieste."

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns joxy spune:

Familia Adams.

Tatal (Adi): se plimba cu bormasina prin casa, gaurind peretii si tavanele sa puna candelabre (de alea mari de cristal)

Maria (Fata mare): malaieste mutantzi, cine nu stie doar asa se potolesc monstrii astia, cu malai pe oki.

Stef (Baiatul mic): Prefera sa foloseasca singur ustensilele din bucatarie (topoare, cutite, satar..) decat sa manance de la... personajul urmator ->

Mama (Piei dioki dintre oki): Care cica gatea... in momentul descoperirii ectoplasmei malaietze.



Cu respect,
G.

Suntem urate... si ne tarim!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns descintec spune:

quote:
Originally posted by joxy


Mama (Piei dioki dintre oki): Care cica gatea... in momentul descoperirii ectoplasmei malaietze.



Cu respect,
G.

Suntem urate... si ne tarim!

Aci n-ai prins nuanta, mama izbea un aluat - in care pusese prea multa miere - de toti peretii, sa se inmoaie, sa il poata intinde. Si da, ai prins esenta familie noastre originale. Ne dai fata?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denizel spune:

Aoleu, am ras cu lacrimi! (chiar daca dupa primul mesaj al lui Decintec nu stiam cine-s Mariuca, Stefan, "tac-su" Mariucai.
Auzi, a nascut un mutant pe care-l malaieste...
Acu' zi-mi si mie, descintec, cati ani au, ca mor de curiozitate

" Maamiii, îmi place pielea ta. E ca de câltitză" :)) - din jurnalul unei mămici de băietzel.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns descintec spune:

Maria are 13, Stef 10.

Mergi la inceput