Plang extrem de usor

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Andrada spune:

Scarmanus, nu prea le am cu sfaturile, dar povestea ta o tot rascitesc. Si asa ma bag si eu cu o intrebare poate te ajuta cumva in introspectiile tale. Daca de ex si-ar gasi o alta femeie si te-ar parasi...ce-ai simti, furie, usurare, umilinta??
A

www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=Andrada" target="_blank">Camera lui Marcu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Siminaf spune:

Eu eram o "stinca", adica nu plingeam aproape deloc. Eram chiar cunoscuta pentru asta. Ei bine, de cind s-a nascut primul meu copil am devenit foarte sensibila, cum spui si tu, Scarmanus. Iar dupa ce am trecut prin ce am trecut in a doua sarcina si s-a nascut si mezina, am devenit si mai si! Sint ceva de groaza acum! Mamicile de la nov-dec 2005 ma stiu, ca pling la tot felul de mesaje care altora li se pot parea inofensive emotional.

Nici eu nu stiu ce sa fac. Ceva sfaturi? Daca tot a deschis Scarmanus subiectul.....

A propos: daca te rasfeti un pic, nu-ti mai trece?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brazuca25 spune:

De cand am ramas insarcinata il disper pe sot cu plansul. Nu mai stie ce sa-mi faca sa ma opresc. Degeaba imi spune ca ii fac rau copilului....sunt asa de sensibila ca plang din orice, si plang muuuult! O fi normal, sau sunt eu depresiva?

14+

http://pg.photos.yahoo.com/ph/brazuca22/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinaluchian spune:


Scarmanus, despre ce mai exact te intrebi daca este normal ? Si la ce raportezi aceasta normalitate ? La ce crezi ca ai renuntat si in favoarea cui ?

O dedicatie pentru gingasia sufletului tau:

www.razboiulnevazut.org/articol/19/De-la-postmodernism-la-ortodoxie-cu-Ierodiacon-Savatie" target="_blank">Grea este intalnirea cu sine, grea este despartirea de oameni, de absolut tot. [...] Stii ce inseamna o singuratate ironica? Atunci cand singuratatea, ca un coleg de clasa, isi bate joc de tine.





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns scarmanus spune:

-

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinaluchian spune:

Scarmanus,
Sunt, ca si tine, in cautarea unei iesiri din starea "darui-m-as si n-am cui".




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lai spune:

Carmen, ce mai faci, cum te mai simti?

N-ai putea sa te duci la niste cursuri de dans care sa nu necesite un partener permanent? Dansuri care nu sunt pereche (dansul din buric, de exemplu) sau ceva gen tango argentinian unde, de cele mai multe ori, participantii la cursuri sunt incurajati sa danseze cu cat mai multi parteneri, prin rotatie (necontand asadar daca ai venit cu partenerul de acasa sau nu).

Nu sunt nici eu - nici pe departe - experta in problemele astea, dar cred ca e ok sa mai ai cate o activitate si pe cont propriu, sau sa mai renunti la cate una alta de dragul compromisului.. dar cand renuntarile se resimt prea mult si cand balanta inclina prea mult inspre activitatile - si bucuriile care deriva din ele - pe cont propriu in defavoarea celor in cuplu.. hmmm, nu suna bine.. dar asta o stii si tu..

Lai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns scarmanus spune:

-

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lai spune:

Carmen, scuza-ma daca sunt prea directa, dar la momentul actual nu se poate sa ai un copil din cauza problemelor din viata intima sau pentru ca nu crezi ca ar fi bine pentru un copil sa vina in viata voastra acum, din cauza dezechilibrului din relatia ta cu sotul tau, a atmosferei din casa si a incertitudinii legate de viitorul casniciei?
Daca e prima varianta, ar putea intra in calcul o inseminare artificiala? sau adoptia?
Daca e (si) a doua varianta, e mai greu.. dar.. eu cel putin, nu-mi imaginez viata fara copii si cred ca as face orice sa am un copil, chit ca barbatul iese din ecuatie si eu adopt ca mama-singura (cel putin asa gandesc acum, desi imi dau seama ca nu e usor sa iei asemenea hotarare + ar fi o hotarare pe undeva egoista).

Lai

Mergi la inceput