Copilasi din 2002 (21)

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns sinzi_ana spune:

Va salut si io in fuga...inca nu am apucat sa citesc tot ce ati scris..
noi suntem bine, azi ne-a venit laptopul si am furat ceva net de pe aici ca parca sunt rupta de lume...hihi...
david e incatat de florida, e cald si bine, face plaja si mergem la piscina din complex, ii place camera lui si jucariile cele noi, numai ca , ca de obicei, vrea mai multe...hihi...
o sa pun si ceva poze mai incolo...
s-a si mai ingrasat...de fapt s-a ingrasat binisor!!!!

Iau in fiecare zi viata de la capat

Sinzi, Radusi David



David



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crig72 spune:

Sinzi multi pupici!
gabb super starfall!
Alina la tv nu ai pierdut nimic sambata si duminica dimineata mai sunt emisiuni si cam atat.la noi se pare ca nu e o problema importanta asa ca mai bine il vedem pe M...cum rade in fata tuturor.Mi-a lasat un gust amar faza(mai degraba mi l-a accentuat).Noi am renuntat de mult la tv(cu exceptia unor desene animate preferate)mariuca se uita la casetele inregistrate de noi cu petreceri de la craciun si aniversari cu prietenii ei.se mai uita la teletubbies unde apar copii care deseneaza si la winnie the pooh.Sinzi multumim inca o data!Caut casete cu spectacole dar nu gasesc.mai de mult vazusem un set de 4 casete video cu printese dar nu mai e.Voi merge si la palatul copiilor sa vad ce activitati au ca n-am reusit inca sa ajung cu toate ca mi-am promis de mult.Mai nou acum avem un joc super.ne-am juca si noi dar nu ne lasa
Tina programul de gradi al mariucai e de la 9 la 14.cred ca e suficient deocamdata.
Raluca cat timp se uita Ilinca la dvd?Mariuca mai mult de 30 de min nu sta la un film in schimb daca e ceva cu ,copii se lipeste de tv.
anina ma bucur ca v-au placut pozele noastre.am mai facut 2 albume cu primele poze si din italiadin spital si de vara trecuta.ce bine ar fi sa fim si pe dinauntru la fel de bine...pupici Cristinei!!
Elena,Lucia,alicia unde sunteti?A venit primavara si ati fugit
va pup si o zi buna!

www.babiesonline.com/babies/m/mariateodorag/" target="_blank">
patatina mea

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=40902" target="_blank">File din povestea Mariucai





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Raluca spune:

Cristina (Crig, sper ca nu te-am boezat), Ilinca acum are rabdare sa vada un film intreg daca este nou si o pasioneaza-a sacum sunt cele cu printse din seria Barbie. daca este deja la a n-a vizionare mai sare de doua ori in pat mai piaptana o papusa dar se uita pana la final chiar daca nu e atenta.

Tina si Ilinca are program de gradi (8.30) 9-14 la fel cu al Mariucai. In conditiile in care programul meu ne permite prefer programul scurt la gradi.

Mai nou Ilinca a descoperit (primind cadoul)filmul Dumbrava minunata si tare i-a placut desi mie sincer, nu-mi place. Problema este ca pune in continuu intrebari pe tema filmului, de ce Lizuca are mama vitrega, de ce aceasta nu o iubeste, de ce tata nu o iubeste, etc, etc....si in final: da' toate mamele bune mor (precum in Alba ca zapada, Cenusareasa, ...)

Si o intrebare pentru mamici, nu stiti filmul Ciresarii a fost scos mai recent pe DVD, caseta video ca tare m-ar tenta, dehhh, amintirile

O zi frumoasa,

Raluca mama Ilincai de 4 ani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anina_n spune:

Vine primavara si la noi, asa pare !
Raluca, saritoare ca intotdeauna, multumesc pt. oferta ! Si Cristina sta si se uita la tot filmul. Iar daca are ceva de facut, da pe "pause", iar apoi revine la film.
Alina, si Cristina mea este cu rozul, majoritatea hainutelor ei fiinmd roze. Asta, dupa ce, anul trecut vroia numai pantaloni si bluze albastre, ca baietii.
Si tot Alba ca Zapada este printesa ei favorita.
Emisiuni pt. copii...Cristinei ii plac emisinile unde copiii canta si danseaza...dar n-as putea sa iti spun pe ce canal sunt, ca nu sunt cu program fix. Am prins si la OTV si la Prima, astfel de emisiuni sau festivaluri.
Cristina, am sa ma uit peste albumele foto ale voastre, caci imi sunteti tare dragi !
Programul de gradi(de stat) al Cristinei, este intre 9 si 13. Primirea se face de la ora 7 si se poate sta pana la ora 15, dar contra cost, ultimele 2 ore.
Anul trecut, Cristina a fost la gradinita cu program prelungit si observ ca pt. ea, este mai potrivita gradinita cu program scurt.
Sinzi, ma bucur ca sunteti bine ! Astept pozele cu David, grasunelul !
Nicole, chiar ca este tare fain, http://www.starfall.com/ !
Am sa tin cont de rugamintea ta !
Spor la invatat si bafta la condus ! Pupici pletosului si tie !





Nina, mami de www.babiesonline.com/babies/n/ninacristina" target="_blank"> Nina-Cristina (10.01.2002), www.desprecopii.com/forum/topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=19346" target="_blank">Povestea nasterii

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=65729" target="_blank">Diabetul zaharat la copii, www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=68472" target="_blank">Copii din 2002, www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=71157" target="_blank">Copii capricorn

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns criss1902 spune:

Azi am stat pe afara aproape toata ziua, am fost in plimbare la Bacau si m-am bucurat de prima zi frumoasa de primavara..
Ana a vazut deja Alba ca zapada si mi-a cerut sa-i pun inca o poveste cu "alta printesa". La TV ,din pacate, nu urmareste emisiuni pentru copii, de fapt cred ca nici nu sunt prea multe. Desenele animate sunt cele care predomina in emisiunile pentru copii de pe posturile noastre, din pacate...
Pana acum, rozul nu predomina in garderoba Anei pentru ca nu a avut o culoare preferata, doar haine preferate. In ultimul timp am observat ca vrea anumite lucruri (haine, carti...)pentru ca au si colegele ei de la camin sau verisoarele ei.Ca veni vorba de camin - Ana ajunge acolo in jur de 8.30 si o luam acasa pe la 15.30.
Maine au o activitate la Biblioteca Municipala , e prima iesire in grup mai departe de camin, sper ca programul sa-mi permita sa particip.
Tina - cand este serbarea Andrei? Sper sa ne povestesti cu ce v-au uimit copii. Intr-adevar este destul de greu daca nu ai ajutor din partea familiei
Sinzi_ana - sa inteleg ca perioada de acomodare este placuta si trece repede?
Pupici tuturor



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns HelleneC spune:

Buna dragelor!
Noi cantam la greu cantece de primvara si spunem intr-una ghicitoarea cu "ghiocelul", ne prefacem ca am uitat ce e... deja simt ca nu mai suport, trebuie sa invat alta ghicitoare!
Dimineata a vazut soare afara, si desi mai e destula zapada a inceput sa cante ceva cu primvara... Apoi a inheiat glorios: "mama, e soaie, a vinit pimavaia, pimavaia!" Credeam ca ma prabusesc de ras pe strada, erau persoane in jur si au inceput sa rada!
Si acum pe bune asteptam sa vina caldura, sa mergem in parc, sa ne bucuram de haine mai subtiri si mai comode... sa ne scoatem masinile la plimbare!
Alina, cred ca tu intrebai de programe, noi in afara de Hugo, care e o data pe saptamana, nu ne uitam la nimic. Au mai fost ceva spectacole, dar... s-a uitat putin, apoi a preferat tot muzica. Astea sunt preferintele copilului meu, ma adaptez si eu la ele!
Criss1902, bafta maine! La noi anul acesta nu va fi asa o iesire ca sutn prea mici, cativa de abia acum implinesc 3 ani si e greu cu ei!
Cristina, am studiat azi pozele voastre, cele de pe albumul nou! Scumpica Mariuca ta, scumpica si mami... normal!
Nina, pai deja e o mare schimbare: roz de la albastru... deja se identifica cu printesele Cristina! Am impresia ca Alba ca Zapada e preferata tuturor: baieti si fete! Noi tot cu piticii voinicii suntem, care au salvat-o pe printesa si... trecem apoi si al alte fabulatii!
Tina, George sta la camin de la 7.45 pana la 4.30, eu il duc, apoi alerg sa fiu la 8 la cabinet, apoi la 4.30 il ia tati (ne-am impartit responsabilitatea aceasta si cred ca asa e cel mai bine)! E drept ca mare ajutor poti avea de la bunici, cand sunt in preajma, al meu de la prea mult stat la ei, pana la 3 ani, nu se mai dezlipeste de noi si... ne adaptam programul la al lui! Insa e bine!
Raluca, nu am vazut dvd cu Ciresarii... nostalgii de astea ma mai palesc si pe mine, insa au redat de curand pe pe ceva canal, nu mai tin minte, pe care, si mereu am vazut filme romanesti vechi, inclusiv pe Lizuca am vazut-o, dar lui George nu i-a placut ceva...
Sanzi, fa plaja si pentru noi! Va pupam si sa va fie bine! Si lui David multi prieteni!
Lucia, noi suntem ok, chiar ne bucuram, si de multe ori mi-am explicat bolile lui de pana la 3 ani din perspectiva faptului ca noi, parintii i-am lipsit. Chiar am vorbit cu colega psiholog, si de multe ori copiii somatizeaza anumite evenimente sau situatii din viata lor, si cred ca asa s-a intamplat si cu George. Simtea ca atunci cand e bolnav el sta la noi, faceam ce faceam sa ne luam libere, pe rand sa ne ocupam pana se punea pe picioare. Noua nu ne vine sa credem ca de jumate de an e ok, sa speram ca il va tine asa si in continuare. Noi am fost bolnavi toata iarna, eu vin dintr-o sectie de infectioase totusi, unde intru zilnic in contact cu o caruta de virusi... si totusi a scapat! Prezenta noastra permanenta ii face foarte bine! Numai bine si voua si lui Liviu mai ales!
Gabb, multumim de site-uri, acum pentru ca a adormit, stau sa le studiez, sa vad ce ii arat, altfel nu pot face nimic! Bafta la invatat!
Va pup, m-am lungit ca sa recuperez, am liniste acum si de asta am scris pe indelete!
Numai bine, Elena si George

POZE NOI
Mami ”de George” (6.09.2002)
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=36561" target="_blank">Povestea_nasterii www.babiesonline.com/babies/g/GeorgeC/" target="_blank">Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sinzi_ana spune:

Azi David m-a uimit ca a inceput sa se exprime destul de liber in engleza si trancanea la locul de joaca...de nu imi venea sa cred ca e copilul meu...hihi...
Ii place aici, desi ma intreaba cand meregem in Romania..?? am incercat sa ii explic prin desene (cum am putut si io) cat de departe e america de ro, ca e un ocean intre noi, ca am venit cu avionul peste el, ca aici e zi si acolo noapte...hihi...nu stiu ce a inteles dar asculta foarte interesat!!!!
Ceva poze aici:
http://community.webshots.com/album/548753817UdaYvl

Si David se uita la bineinteles desene cu thomas the engine, si muzica cat cuprinde, pt copii...dvd-uri "educative"...
profita ca inca nu avem masa de bucatarie...hihi...si mananca la tv...adica il indop...

dar macar s-a imgrasat...si sunt multumita si eu...hihi...



Iau in fiecare zi viata de la capat

Sinzi, Radusi David



David



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anina_n spune:

Sinzi, ce fain va petreceti timpul ! Iar David, chiar ca s-a ingrasat, se vede bine ! Arata corect cantarul, acum ?
Nu stiu cum se face, dar in ultimele 2 luni si Cristina a mai pus pe ea si s-a mai inaltat !
Deocamdata, ne bucuram si noi de cateva zile cu soare, chiar daca de dimineata a plouat un pic. Macar topeste zapada mai repede, desi, ma gandesc cu groaza la inundatiile ce sunt in alte parti.
Pentru ca suntem la pag. 10, merg sa pregatesc un nou capitol.
Revin sa va scriu unde-l gasiti !


Poftiti la www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=71728" target="_blank">cap. 22, dragi mamici !




Nina, mami de www.babiesonline.com/babies/n/ninacristina" target="_blank"> Nina-Cristina (10.01.2002), www.desprecopii.com/forum/topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=19346" target="_blank">Povestea nasterii

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=65729" target="_blank">Diabetul zaharat la copii, www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=68472" target="_blank">Copii din 2002, www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=71157" target="_blank">Copii capricorn

Mergi la inceput