Copilasi din 2002 (21)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns criss1902 spune:


Se pare ca pentru toate ziua de 8 martie a fost plina de surprize si emotii puternice.
Anina - mi-a placut glumita cu floile de gheata
Crig72 - ce cadou original. Si la noi, la orice aniversare, lumanarile se aprind de mai multe ori, in functie de cati copii sunt prezenti...
Am vazut ce frumos ati petrecut la bunici.
Tinatache - ce idee buna cu desenele, merci
Raluca - sanatate Ilincai
Aseara am petrecut nu gluma, alaturi de colegi si prieteni.In sfarsit am sarbatorit ziua de 8 martie cum se cuvine, cu mult dans si distractie.... Acum ne odihnim, reincarcam bateriile.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns criss1902 spune:

Buna dimineata!
La noi ninge de ieri , nu cred ca s-a oprit nici macar jumatate de ora, asa ca in dimineata asta plecam la camin cu saniuta...
O saptamana frumoasa !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Raluca spune:

Buna dimineata mamici,

Si la Cluj ninge, si ninge...ce m-am saturat!
In wk-end am fost la ski, in sfarsit duduia mea a reusit sa coboare partia (arieseni)fara sa cada, ura! Cu mucii inca ne luptam (am indopat-o cu Oscilococinum, sinupret si ...zapada) da' situatia este sub control (sper)asa ca prestam la gradi.

Sanatate tuturor mucosilor!

O saptamana frumoasa care sa aduca primavara !

Raluca mama Ilincai de 4 ani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tinatache spune:

Salutare, mamici si cupii. La noi iar e frig, iesise un pic soarele cu dinti dar acuma e innorat, azi noapte au fost -15 grade.
Cu desenele, m-as bucura daca as gasi mai multe cu labirinturi, joculete de scos la imprimanta, de imperecheat obiecte de acelsi fel sau de deosebit imagini, chestii din astea ii plac Andrei f mult. Problema e ca-ti si tb o tona ca le fac repede.
crisq72, e posibil sa ne stim din vedere, la ce sectie ai fost?

Cristina
-----------------------------------------------
Explica-mi, si am sa uit
Arata-mi, si am sa-mi aduc aminte
Lasa-ma sa fac singur, si am sa inteleg.
Confucius

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tinatache spune:

uitati ce am gasit:

http://www.blinde-kuh.de/spiele/maze/generator.cgi

e in germana, dar jos sunt 2 casutze de unde puteti da dimensiunile si va iesi cat de mare/mic vreti. Si e generat aleator deci puteti avea labirinte diferite cu aceelasi dimensiuni.

Cristina
-----------------------------------------------
Explica-mi, si am sa uit
Arata-mi, si am sa-mi aduc aminte
Lasa-ma sa fac singur, si am sa inteleg.
Confucius

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crig72 spune:


cristina am fost la mate-fizica.
Noi de azi la gradi.Bucurie mare dupa ce cateva zile am stat numai in casa.Afara e urat,ploaie si vant asa ca pe la noi.
E posibil de maine sa intre si Sinzi pe net.
va pup!pe maine!

www.babiesonline.com/babies/m/mariateodorag/" target="_blank">
patatina mea

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=40902" target="_blank">File din povestea Mariucai





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alina spune:

Mamicute,

Aveti fetite indragostite de printese?
Fiica-mea,cred ca de mai bine de jumatate de an,e pasionata de povesti cu printese,ii plac in special "Frumoasa din padurea adormita","Alba ca Zapada","Cenusareasa",le stie in romaneste si in germana si nu exista zi sa nu le citim si pomenim .
Desigur ca avem lenjerii cu printesele,tricouri,pijamale,accesorii si altele.

Am gasit aici un site dragut de unde puteti printa pt colorat.
Le gasiti la fiecare printesa,la "Activities":
http://disney.go.com/princess/html/main_iframe.html

Alina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tinatache spune:

crig72, si eu tot la MF. Anul asta nu cred ca venim in tara ca e greu drumul si am vrea sa mergem si noi in concediu, sunt tare curioasa sa vad daca mis e face dor de VS, ca e primul an in care n-am sa-l vad. Si de IS, ca acolo am facut studentia...

copila mea i-a zis azi bunicii "sa pleci acasa si sa te nu mai vii la mine!!!". a spart bunica o prostie de farfurioara decorativa si cred ca s-a suparat:)) Noua ne-a zis ca bunica ar trebui sa plece acasa, da' numai putin, ca sa o mai ducem si noi la gradi, apoi vine bunica inapoi. Adev e ca si noi am luat pauza 100% luna asta cat a stat aici si cred ca astia mici ne cam duc dorul. Plus ca a coincis cu inceputul serviciului la mine si e ... greu pt toti...
La voi cum e cu serv. si cu cupiii? cine va mai ajuta? sau nu e nevoie?

Cristina
-----------------------------------------------
Explica-mi, si am sa uit
Arata-mi, si am sa-mi aduc aminte
Lasa-ma sa fac singur, si am sa inteleg.
Confucius

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Raluca spune:

Vai Alina...super site, mii de multumiri. Si Ilina se inscrie in categoria iubitoarelor de printese, favorita noastra este Belle.
Mai nou dupa ce a digerat cam tot ce este film dysney cu printese am trecut la seria filmelor Barbie in...Lacul lebedelor, Rapunzel, Spargatorul de nuci, etc....mare fan, oricum, toata casa o "decoiam in ioz"! La noi este mai greu cu accesorile, hainutzele cu printesa caci nu prea gasim...cu greu, aduse din strainatate cand mai iesim....

din pacate, Ilincut tuseste cam rau asa ca azi a chiulit de la gradi.
sa ne auzim cu bine,

Raluca mama Ilincai de 4 ani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns light spune:

Maaaaai da incet se mai misca site-ul asta.Ca sa pot naviga am deschis doua ferestre si pana se incarca pagina pe una, intru pe alta si tot nu e suficient ca in ritmul asta, pot sa mai deschid vreo 3 tot pe DC.Tina noi stam amandoi acasa pentru ca din pacate in toamna trecuta cand voiam si eu sa imi caut un job, copilul mi s-a imbolnavit de astm si ni s-a recomandat de catre medic sa il tinem acasa. Asa ca, desi bunicii stau in celalalt capat al Bucurestiului, am ramas acasa sa il ingrijesc pe Liviu. Oricum parintii mei sunt destul de batrani si cu probleme de sanatate ca sa mai aiba si grija lui Liviu si mai ales tratamentul care trebuie facut cu atentie.Partea buna e ca de 3 luni de cand il tratam se vede ca e mai bine si sper ca in vara sa scapam de o parte din tratament.Elena voi ce mai faceti, cum e cu frigul si zapezile?Anina cum e Cristinica, e bine?Crig 72 o asteptam pe Sinzi cu vesti si poze noi.Sanatate multa la toata lumea!


mama Lucia si Liviu minunea (24.05.2002) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=41618" target="_blank">Povestea-nasteriiwww.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=66122" target="_blank">Haideti sa militam PENTRU APLICAREA LEGII IMPOTRIVA FUMATULUI IN SPATIILE PUBLICE, sa facem ceva pentru copiii nostri!!! desene noi

Mergi la inceput