Dr. Tutunaru (11)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns uki spune:


Buna!

Lili, exact despre prietena mea despre care ti-am spus ca dr T i-a recomandat Clexane, a avut mai multe sarcini pierdute, din pacate, si acum face o pauza,deic problema nue ca nu ramane insarcinata, ci ca nu poate tine sarcina...

ea nu este membra pe DC...desi citeste, nu posteaza, n-are timp...

oricum, sper sa nu fie cazul si la tine, si sa ai experiente frumoase, sa poti ramane insarcinata si sa ai sarcina usoara!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madau spune:

ADRIANA, sa sti ca nici eu nu am avut imunitate la Toxoplasma si CMV dar nu le-am repetat. Am avut grija sa nu iau contact cu pisicile si sa nu mananc carnita nepreparata termic, adica adio chiftelute, mici, etc. Plus ca nu am mancat brnza decat maturata ( din aia tare, nasoala rau ), cascaval, adio Feta, mezeluri nepasteurizate si alte nebunii. A fost cam greu e adevarat ptr ca eu sunt o pofticioasa, dar m-am indopat cu fructe si am rezistat .
Referitor la anticorpii antifosfolipidici, nu le-am facut ptr ca a zis T ca nu e nevoie, nu avusesem sarcini oprite in evolutie sau pierdute, coagulograma si APTT erau ok, asa ca depinde de la caz la caz.
Oricum vorbesti tu cu el cand ajungi la control.


Madau si Miruna (15 dec 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns geliza spune:

fetelor, care ati facut tratamentul cu utrogestan, magne B6 si pregnyl, stiu ca se intrerupe in saptamana 14, dar ce inseamna asta? cand se termina sapt 13 sau sapt 14 de la UM?

Eliza , si Mara (24 ian 2002)
ticker bebe

"Tot ceea ce se petrece are un anumit sens"(Gabriel Garcia Marquez)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dianad spune:

Dupa ce implinesti 14 s de la UM si eventual de la conceptie, daca aveai un ciclu diferit de 28 de zile. Eu am facut altfel, mai devreme, si am avut probleme- s-a lasat cu internare si 5 zile perfuzii cu gynipral.Suna-l pe doc, e cel mai bun sfat.DianaD 31+ sau 30+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mit spune:

BUNA ZIUA! Eu am terminat tratamentul cu utrogestan, magne B6 si pregnyl numai dupa ecografia morfologica la doctor Iosup ( afost 14 sap si 3 zile), imediat dupa asta am fost la T si el s-a uitat la rezultat si a zis ce trebuie sa fac. Dupa rezultat doctor pot sa da seama ce medicamentele mai ai nevoie sa iei.
Multa bafta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns geliza spune:

Va multumesc pentru raspunsuri

Eliza , si Mara (24 ian 2002)
ticker bebe

"Tot ceea ce se petrece are un anumit sens"(Gabriel Garcia Marquez)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magghyc spune:

Mie tot dupa eco de la Iosup a decis sa intrerup Utrogestanul si Pregnyulul. Dar fiindca fusesem la eco exact in ziua in care implineam 14 s, le-am intrerupt evident dupa...
Fetelor care va mai faceti programari, pe la ce data s+a ajuns la doctorul nostru? Eu am vrut pt inceput de martie si mi s-a spus ca e devreme , sa mai sun.
Magg cu bb Nichita 24s

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns geliza spune:

in final l-am sunat pe dl dr si asa mi-a zis si mie...sa intrerup dupa eco la dr Iosup, care va fi luni 20 feb, cand voi avea 14 s+5z

Eliza , si Mara (24 ian 2002)
ticker bebe

"Tot ceea ce se petrece are un anumit sens"(Gabriel Garcia Marquez)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns latrishia spune:

Buna fetelor
Vreau si eu sa stiu daca s a mai intamplat cuiva dupa nastere sa i vina ciclu odata si dupa aia 2 luni nu...ca eu mai am putin si fac 2 luni si gravida nu sunt. Cred ca organismul meu a luat o razna, sincera sa fiu nu stiu ce sa mai cred.Sa nu fi fost ciclu? Sa fiu mai clara, eu am nascut prin cezariana pe 5 noiembrie anul trecut, am avut lohii 6 saptamani dupa iar pe 25 decembrie mi a venit ciclu, ingrozitor de mult si m a tinut 7 zile. De atunci pauza... S a mai intamplat cuiva asa ceva, ca eu una incep sa ma alarmez.
Pupici



Lori&Luanna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns geliza spune:

deja mi-am schimbat semnatura...voi fii posesoare de inca o fetita

Eliza , si Mara (24 ian 2002)
ticker bebe

"Tot ceea ce se petrece are un anumit sens"(Gabriel Garcia Marquez)

Mergi la inceput