Masina de spalat vase

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns SimonaU spune:

Masina mea e Whirlpool ADG 789, de 45cm.
Noi avem toata aparatura de la Whirlpool si nu am avut probleme. Sper ca si masina de spalat vase sa fie la fel de bune ca si restul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaser spune:

Buna fetele!

Si eu vreau sa achizitionez masina de spalat vase...deja o sa fim 4 persoane in familie si nu se mai poate...Problema e ca habar nu am ce marca...Eu pe toate persoanele cu Bosch le-am auzit ca sunt super incantate...Ma gandisem sa caut ceva de 9 seturi de vase, cu spalare rapida si la jumatate, AAA, nivel de zgomot mic si program de curatat tigai...Anul trecut am inlocuit masina de spalat rufe Wirphool cu una Ariston super silent cu uscator care merge super...Eu Wirphool nu prea mai vreau ca nu mai spala asa bine...sincer nu prea m-a convins! Cred ca intre Bosch si Ariston...eu as vrea sa gasesc ceva la 1500 ron...ca daca mi-as fi permis mai mult as fi luat Franke.

Voi ce parere aveti? Aaa cat despre cartile tehnice...si eu am patit-o cu Aristonul...nu are limba romana, dar are o placa pe care explica toate programele schematic si e foarte usor de folosit...asa ca nu ne-am mai agitat sa sunam la magazin. Noi am luat-o de la domo dar de pe net ca era mai ieftina decat in magazin cu 100 de ron.

Fetele care v-ati achizitionat masini sa le stapaniti sanatoase! Eu zic ca e o investitie buna...noi avem bucataria deschisa si m-am saturat de aburul de la apa calda...se face mucegai si tot felul de probleme...Abia astept sa am masinuta de spalat vase...ca aia de spalat cu uscator e de vis!

Mihaela&Cristian 25.03.2006
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=341f286d3bf41ca4ad740e&skin_id=701&large&utm_source=otm&utm_medium=embed" target="_blank">Cu toata dragostea!

Bebe 2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariaanna spune:

Masina de spalat vase!!!
De mult visez la ea...Inca nu o am, dar dupa ce ma mut in noua locuinta, sigur va face si ea parte din electrocasnice...
Si-asa, timp de spalat vase nu prea am, iar daca mai vine cineva la noi, zau ca-mi vine sa inchid usa si sa plec in alta parte...
Despre marca, ce sa spun?Sa fie buna si nu foarte scumpa!In fond, nu cumpar marca , ci produsul.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crisbar spune:

fetelor, sunt disperata!!!!

vreau si eu masina de spalat vase. si as vrea sa fie si incorporabila. m-am oprit la cea despre care spune SimonaU ca si-a achizitionat. e destul de piperata la pret dar cam toate sunt asa ca....

acum vin cu cateva intrebari pentru toate fetele care au deja aceasta minunatie si mai ales pentru SimonaU: esti multumita de masina de spalat? face fata cu succes la o familie de 4 persoane, sa zicem? poti sa speli la ea si oale mai mari? le usuca bine?

De care sa-mi iau de 45 cm sau de 60? noi suntem 4 persoane in casa, mai multe vase murdarim in week-end....

off, nici la marci nu sunt foarte hotarata. unii zic ca e mai buna cea de la electrolux, altii whirpool sau bosch. din pacate cei de la bosch nu au incorporabile pana in 2.000 ron. asa ca ramane electrolux si whirpool. de ariston ce ziceti?

astept cu nerabdare parerile voastre avizate

quote:
Originally posted by SimonaU

Masina mea e Whirlpool ADG 789, de 45cm.
Noi avem toata aparatura de la Whirlpool si nu am avut probleme. Sper ca si masina de spalat vase sa fie la fel de bune ca si restul.

de Rares (07.12.2001) si Mara (24.07.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Liliann spune:

la marci nu stiu ce sa -ti spun (eu am bosch si sunt multumita) , dar pot sa-ti spun ca ar fi bine sa-ti iei de 60 cm, pt ca are capacitatea mare si poti spala si cratiti mai mari, tigai, ...
si noi suntem 4 si imi prinde bine ca e asa mare, am aproape mereu tot felul de cratiti, craticioare...farfurii la greu asa ca cu cat e mai mare masina cu atat mai bine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crisbar spune:

mercic de raspuns. normal, acum am alta intrebare: este incastrabil bosch-ul? si eu as fi vrut bosch, din pacate pana in 2000 ron nu au nimic incastrabil sau poate nu sunt eu prea bine informata. iar daca imi iau de 60 cm, musai trebuie sa aibe si incarcare la jumatate. a ta ce caracteristici are? poti sa-mi spui ce model e si la ce bani?

multumesc anticipat!!!!

quote:
Originally posted by Liliann

la marci nu stiu ce sa -ti spun (eu am bosch si sunt multumita) , dar pot sa-ti spun ca ar fi bine sa-ti iei de 60 cm, pt ca are capacitatea mare si poti spala si cratiti mai mari, tigai, ...
si noi suntem 4 si imi prinde bine ca e asa mare, am aproape mereu tot felul de cratiti, craticioare...farfurii la greu asa ca cu cat e mai mare masina cu atat mai bine



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ni-na spune:

Hop si eu ca am vazut cuvantul incorporabile.Intr-adevar Bosch nu gasesti pana-n 2000 ron,si nici la Ariston,insa cu aceste marci nu am avut probleme cu service-ul.Eu am tot vandut si nu m-a luat nimeni de urechi ca le-am recomandat.Atentie la modelele mai ieftine,ultimele probleme de care m-am lovit au fost legate de usa:nu sta deschisa sa poti aseza vasele usor....mi s-a sugerat sa rog clienta sa o incorporeze ca greutatea placii frontale va tine usa deschisa.Nu este adevarat.Nu cumparati de pe net,chiar daca este mai accesibila ca si banuti deoarece va loviti de astfel de probleme,mergeti in magazin s-o vedeti.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crisbar spune:

ni_na, ma bucur ca ai aparut si tu mai ales ca te-am citit si la alte topicuri si ma bazez foarte mult pe sugestiile tale, folositoare de altfel pentru toata lumea.

as vrea sa-mi spui sincer parerea ta despre Whirlpool ADG 789, de 45cm. Eu as inclina foarte mult spre ea. tu ce zici? sunt probleme cu marca asta? in magazine este aproape 2.000 ron deci nu prea poti s-o bagi in clasa celor ieftioare. ar mai fi la banii astia un electrolux care este de 60 cm dar parca nu are incarcare la jumatate si nici atatea alte facilitati ca Whirlpool. tu ce-mi recomanzi?

din categoria bosch, la ce pret ajunge una incastrabila total si sa aibe caracteristicile Whirlpool-ului, sau pe-acolo?

multumesc anticipat pentru ajutor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ni-na spune:

E ok modelul tau,insa ia in calcul si ADG 7550 de la Whirlpool.E de 60 cm,si mi se pare mai practica cand ai vase mai mari si mai ales antipaticele tavi de la cuptor.Depinde de spatiul pe care l-ai rezervat in bucatarie,tava intra si intr-una de 45cm .Costa ca si pret recomandat 1525ron(este total incorporabila)si are ca si minus clasa B la uscare.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crisbar spune:

ce inseamna clasa B la uscare? vasele nu sunt bine uscate? ar trebui sa le mai sterg eu? curge apa de pe ele cand le scot din masina?

Mergi la inceput