Ne uitam la videouri si poze inainte de nastere?

Ne uitam la videouri si poze inainte de nastere? | Autor: peanut

Link direct la acest mesaj

Va uitati la ele? Eu da, ca simt ca ma ajuta si parca nu mai mi-e asa teama de cand stiu ce ma asteapta.si la mine ajuta si vizualizarea.

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns hanako2004 spune:

si noi ne uitam si chiar foarte des insa noi avem doar pozele
de la nasterea ficei noastream nascut prin cezariana si nu am vrut video insa la poze i-mi place sa ma uit si mai si pis ochi uneori

EMILY CE-L MAI DULCE INGERAS poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mira_m spune:

Noi nu avem pozici de la nastere, pur si simplu nu mi-a dat prin cap sa facem!

Don't talk unless you can improve the silence!

Mami & minunea mea ( mai 2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns peanut spune:

Scuze,nu m-am exprimat eu bine. Ma refeream daca va uitati inainte de nastere ca sa stiti ce va asteapta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diadaniela spune:

Cat am fost gravida ma uitam ca o disperata la o emisiune ,la Reality,unde aratau fel de fel de nasteri,cezariene,naturale,nasteri in apa,acasa etc.Cand mi s-a rupt apa la emisiunea asta ma uitam..

,,Iaca si eu pe aici ma bag in seama...poate invat si eu cate ceva de la cineva...sau mai invata si altii de la mine,,

Dana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Daaa, nu am ratat nimic legat de nastere Mi-am amintit de respiratul ca in filme si m-a ajutat pana sa ajung pe masa de operatii
Si stateam pe net sa citesc, sa vad, sa ma documentez sa stiu exact la ce sa ma astept.


Daria & Giulia (2004 08 16)
Haideti la bazar sa-l ajutam pe ALEX !
Supercopiii iulie/august 2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dianami spune:

Da, la filme, la emisiuni, dar n-a fost suficient . M-am implicat "direct", asistand la foarte multe nasteri normale si vreo 8-9 cezariene (natura viitoarei profesii imi permite ).
M-a ajutat f. mult, pt. ca teoria nu-i ca practica .

Iti doresc o sarcina si o nastere usoara!

Diana, mami de superbebelusa (15 iulie 2005)

Puiul meu iubit e atat de mare

Iulia Anastasia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emaaimee spune:

Si eu m-am uitat la tot ce tine de nastere pe net:video cu nasterea nomala sau cezariana,poze cu nastere.Si mi-a fost mult mai usor pt ca am stiut din "vazute" cum e.


de fetita cu fundita

Uite atat suntem de mari


POVESTEA MINUNII

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ChrisDun spune:

Pentru cine nu stie "din vazute" cum decurge nasterea, intr-adevar, e util sa se documenteze, chiar si pe ultima suta de metri.
In cazul meu, pana sa raman gravida vazusem o groaza de filmulete/poze, etc, citisem cam de toate despre nastere. Cand eram in luna a 7-a am vazut pe Discovery reportajul acela despre viata intrauterina si m-am deprimat (putin spus) rau de tot cand am vazut finalul - travaliul si nasterea in sine.
Una e sa vezi, si alta e sa simti nasterea. Sincer, mi se facuse piele de gaina dupa respectivul documentar. Brrrrr! M-am panicat, pentru ca tot nu-mi puteam imagina cum o sa reusesc sa scot un bb de 3 kg pe-acolo... nu mai vorbesc de tipetele protagonistei din reportaj.
Cand am fost eu "actrita" principala, mi s-a parut usor si foarte firesc . Dar asta e alta poveste
Numai bine,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns impreuna spune:

Eu sunt fricoasa, inainte de nastere n-am avut curajul sa ma uit. Dar dupa nastere m-am uitat, fiind curioasa sa vad prin ce am trecut eu si altele ca mine

Flavia (sotie si mamica fericita)

Mergi la inceput