Medic ginecolog foarte bun in Bucuresti

Medic ginecolog foarte bun in Bucuresti | Autor: angelito

Link direct la acest mesaj

Buna, fetelor !

Am nevoie de recomandarile voastre - caut un medic ginecolog in Bucuresti, as prefera o doamna, sa fie buna profesionista dar si o persoana amabila si draguta, care sa aiba rabdare sa explice si sa examineze atent (nu sa te expedieze repede in 5 minute, cum fac in general medicii nostri). As prefera de asemenea sa aiba (si) cabinet particular, pentru ca mi-e teama de cozi si asteptat prin spitale.

Sper ca n-am pretentii exagerate si va multumesc anticipat pentru sugestii !

P.S.: as vrea sa merg la consultatie cat mai curand, deci nu m-ar ajuta prea mult un medic la care dureaza foarte mult timp pana obtii o programare...

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns angelito spune:

Up, up cu topicul, sa-l vada fetele !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deanny spune:

Ti-o recomand pe Dna Magdalena Petrache de la Medicover. Cum aici programarile urgente sunt destul de greu de facut, poti incerca si la Spitalul Polizu, stiu ca acolo mai lucreaza.
Sanatate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diadaniela spune:

Eu ti-o recomand pe doctora mea,Denisa Protopopescu.E super buna profesionista.Se ocupa de tine,are rabdare ,iti raspunde la orice intrebare ,raspunde la telefon,vine la nastere.Singurul inconvenient e ca trebuie sa-ti faci programare din timp pt ca este f ocupata.Are cabinet pe Brezoianu,asta vine pe langa Cismigiu.Daca vrei ,ma anunti si iti dau nr de la cabinet.

,,Iaca si eu pe aici ma bag in seama...poate invat si eu cate ceva de la cineva...sau mai invata si altii de la mine,,

Dana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mara76 spune:

La dr. Protopopescu dureaza cam 2 luni pana reusesti sa te vada, notiunea de urgenta nu exista, iar cu venitul la nastere... sa zicem ca, daca esti o pacienta cu greutate, vine, daca nu... s-ar putea sa ai o surpriza. Si nu vorbesc din auzite, cunosc un caz concret, o prietena careia i-a urmarit sarcina (si apropos, nu e ieftina deloc) si la nastere nu a venit, din motive mai mult sau mai putin plauzibile.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns melina34 spune:

Dr.Hermina Gheorghiu, medic spec.obstretica ginecologie;cabinet privat in Piata Galati-str.Vasile Lascar 77, consultatia costa 400.000 lei,din cite stiu consulta si simbata,n-am un nr. de telefon acum dar cabinetul se numeste Mamina, este chiar pe partea cu piata...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diadaniela spune:

quote:
Originally posted by Mara76

La dr. Protopopescu dureaza cam 2 luni pana reusesti sa te vada, notiunea de urgenta nu exista, iar cu venitul la nastere... sa zicem ca, daca esti o pacienta cu greutate, vine, daca nu... s-ar putea sa ai o surpriza. Si nu vorbesc din auzite, cunosc un caz concret, o prietena careia i-a urmarit sarcina (si apropos, nu e ieftina deloc) si la nastere nu a venit, din motive mai mult sau mai putin plauzibile.





Ba notiunea de urgenta exista si inca cum.Eu am avut urgenta si m-a primit imediat cum i-am dat telefon.Am sunat-o toate sarcina pt toate prostiile si mi-a raspuns intodeauna si m-a linistit.M-am internat la 2 dupa amiaza si am nascut la 1 noaptea.Bineinteles ca a venit la nastere si a venit si pana am nascut de cateva ori sa vada ce fac.S-a purtat cu mine extraordinar asa ca pentru mine e ccel mai bun medic.Merg si in ziua de azi la ea de 2 ori pe an si e la fel de draguta si profesionista.
Chestiile astea cu ,,am auzit eu ca e asa si pe dincolo" ma dispera.Daca erai tu pacienta ei si pateai ceva de genul asta mai zic ,da' asa ca ai auzit.....
PS: si eu am doua prietene care sunt pacientele ei si sunt la fel de multumite ca mine.



,,Iaca si eu pe aici ma bag in seama...poate invat si eu cate ceva de la cineva...sau mai invata si altii de la mine,,

Dana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claujro spune:

Doctorita cu care am nascut eu de 2 ori. Lucreaza la Giulesti .Are cabinet privat in Drumul Taberei. Consultatia e 400 mii si eco e 600 mii. E o tipa FFF Pozitiva. Nu ti-ar spune ceva de rau....! E foarte dragutza si e adepta nasterii naturale. (Pe Matei il am datorita ei ca am avut multe multe probleme in sarcina). Da-mi un PM si-ti dau nr de tel si mai multe amanute, daca te intereseaza.

Claudia, Matei (15.12.2003) si Mara (30.08.2005)
Poze Mara si Matei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claujro spune:

Eu am fost pentru o perioada (in prima sarcina) pacienta dr. Protopopescu si m-am lecuit.Nu intru in amanute... am uitat, vreau sa uit...oricum a fost o perioada neagra.

Claudia, Matei (15.12.2003) si Mara (30.08.2005)
Poze Mara si Matei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mara76 spune:

Draga diadaniela, daca citeai cu atentie vedeai ca am vorbit de o prietena, nu ca am auzit de la a n-persoana. Intamplator si eu am fost pacienta dr. Protopopescu vreme de vreo 2 ani. N-am avut prea mari probleme, e drept, dar consultul dura extrem de putin si ma simteam expediata. Nu spun ca nu e profesionista si nici macar nu vreau sa o denigrez, spun doar ca trateaza diferit pacientii. Ma bucur ca n-ai avut probleme si esti multumita, dar nu o mai recomanda cu atata convingere, s-ar putea sa nu fie si cu altii atat de saritoare cum a fost cu tine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diadaniela spune:

Pai daca ai fost pacienta ei timp de doi ani ,trebuia sa spui cum s-a purtat cu tine nu cu prietena ta.
Si gata ,frana ,ca ii stricam subiectul fetei.
Angelito,scuze si .am .

,,Iaca si eu pe aici ma bag in seama...poate invat si eu cate ceva de la cineva...sau mai invata si altii de la mine,,

Dana

Mergi la inceput