carucioare...

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns m34 spune:

Scuze ca am postat gresit.
Copilul are ~20kg, este subtirel, iar de la genunchi la laba piciorului are ~40cm; problema a fost cu picioarele, care trebuiesc sa stea pe acel suport al caruciorului destinat picioarelor, nu sa atarne pe jos sau sa le tina intr-o pozitie incomoda.

Astazi am gasit si am cumparat un carucior care este bun la limita, probabil ca va trebui inlocuit in cateva luni, deci intrebarea ramane: unde as putea gasi un carucior mai maricel ?

Multumesc,


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sheannamp spune:

Initial creeata de crissandrada


Ati folosit modelul acesta de www.chicco.ro/index.php?obj=front&action=produs_detalii&categorie_id=2&subcategorie_id=7&produs_id=584" target="_blank">carut? Ce parere aveti despre el? E rezistent? Cosuletul se poate folosi asa cum e la masina sau ii trebuie si baza fixa? Se pote monta cu spatele? Rotile sunt din cauciuc?
As vrea sa fac comanda pe internet dar inainte de asta mai vreau niste pareri...

Criss cu bb2 si Andrada - printesa noastra!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adelamaria spune:

Criss, am ales acelasi tip de carucior Si eu as fi vrut mai multe informatii despre el...Din ce am aflat pana acum, cica e cam greutz...altceva nu stiu. Insa vreau sa ajung la magazinul Chicco din Bucuresti sa-l si vad; poate atunci ma hotarasc. A, la un magazin al unui importator de produse bebe mi-au spus ca cica n-ar mai exista pe stoc modelul acesta...Nu stiu daca e adevarat. Daca ajung la magazinul Chicco, te anunt ce aflu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

eu am avut caruciorul de generatie trecuta, Trio normal. e foarte util, scaunul merge pana la un an, cu spatele sau cu fata la sensul de mers. landoul nu se foloseste decat 4 luni, maxim 5, si e destul de greu dar are avantajul ca se desface usor de pe cadru si piticul doarme super bine in el.
caruciorul sport e foarte manevrabil, nici greu nici usor, normal, roti ca lumea...marca chicco nu se dezminte.
daca mai aveti intrebari...shoot

Roxana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adelamaria spune:

Wow, Roxana, mersi mult de informatii! Mersi din suflet!... As fi vrut sa mai stiu doua lucruri: din ce sunt rotile si daca sunt rezistente si daca manaerul e reversibil...Ma poti ajuta?
Pentru cine e interesat, magazinul e pe langa Ateneul Roman. Sper sa ajung acolo poate chiar maine ca nu mai am rabdare
Pupici!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

modelul meu nu era cu un maner ci cu doua, la cele doua "coarne" , se vede si in poza la fel este. nu este deci reversibil. landoul sta cu fata la tine, caruciorul sport cu spatele ca sa vada piticul drumul. rotile....? pai din cauciuc...din ce sa fie?

Roxana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nord spune:

quote:
Originally posted by roxanaz

Carucior Brevi Grillo de la inceput?
brazuca25
Mai am cateva zile pana nasc si ma streseaza foarte tare subiectul caruciorului. As fi vrut Brevi Grillo pt ca am vazut ca are spatar care ar merge si pt nou nascuti...Dar am zis sa intreb mai intai mamicile cu experienta daca merita caruciorul si daca merge folosit inca de la inceput?

Denisa Maria 37+





eu am cumparat fetitei mele Brevi Grillo de la 6 luni. producatorul il recomanda de la 5 luni+.
ne pregatim de bebe 2 si vom lua un brevi grillo de la inceput. spatarul se pliaza la orizontala si mai nou are si husa inclusa de picioare (acum 3 ani se vinde separat).

am mai vazut prin parc mamici cu noi nascuti in brevi grillo.

daca te ajuta la ceva, mai sunt doua modele la graco asemanatoare, dar mai scumpe (se recoamda de la 0+) este vb de graco spree si graco aerosport.

insa cel de la brevi este cel mai usor (si din experienta proprie, se manevreaza foarte usor).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crissandrada spune:

quote:
Originally posted by roxanaz

eu am avut caruciorul de generatie trecuta, Trio normal. e foarte util, scaunul merge pana la un an, cu spatele sau cu fata la sensul de mers. landoul nu se foloseste decat 4 luni, maxim 5, si e destul de greu dar are avantajul ca se desface usor de pe cadru si piticul doarme super bine in el.
caruciorul sport e foarte manevrabil, nici greu nici usor, normal, roti ca lumea...marca chicco nu se dezminte.
daca mai aveti intrebari...shoot

Roxana



Roxana multumesc si eu mult de informatii . Si bineinteles ca mai am o intrebare: cosuletul se poate monta in masina asa cum e in poza sau ii mai trebuie si baza aia fixa sub el?
Rotile mai pot fi din plastic...

Landoul si cosuletul se monteaza usor pe carut?

Criss cu bb2 si Andrada - printesa noastra!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crissandrada spune:

Roxana in masina cosuletul se poate monta cu spatele la directia de mers?

Criss cu bb2 si Andrada - printesa noastra!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

cosul e ca orice scaun de pana la 8kg, in primele luni se monteaza cu spatele la sensul de mers, dupa aceea cu fata. landoul si cosuletul se monteaza foarte usor pe cadru prin sistemul click/clack cum ii zic ei.
rotile sunt de cauciuc dupa cum am zis. nu am vazut la chicco roti de plastic.

Roxana

Mergi la inceput