carucioare...

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mirciulix spune:

teoretic, bebe poate sta in scoica pana ce "implineste" 13 kg. si trebuie amplasata in masina cu spatele la directia de mers, cel putin pana la 10 kg. practic, noi am ales sa ii cumparam un scaun mare de masina cand avea vreo 9 kg (aproape de 1 an) si pt ca oricum nu o mai caram in cosulet, ca era prea grea. si a fost tare fericita sa stea si ea ca oamenii mari si sa poata urmari pe fereastra peisajul...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kamadeva spune:

Karula merci pentru informatie...cred ca cel mai bine e sa ii iau unul cu landou si eventual si scoica.imi este asa greu sa aleg unul ....

mama indecisa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crisu79 spune:

buna la toata lumea,

sunt o viitoare mamica de august care incepe sa intre in febra cumparaturilor pt viitorul meu baiet.
si bineinteles, caruciorul e cap de lista...toate sfaturile voastre au fost binevenite, si pt niste mamici incepatoare, ca mine, sunt de nepretuit...nici nu stiam de unde sa incep.mai ales ca cerintele mele sunt un pic diferite fata de majoritatea...in primul rand caruciorul meu va trebui sa reziste la iernile geroase din Rusia si credeti-ma ca ca pana sa vin aici...nu stiam ce e ala frig
, apoi sa fie 3 in 1 (voi mi-ati deschis ochii) [pupici] si usor de manevrat.
azi am fost la Mothercare aici in Rusia si m-am indragostit de un model, care pe deasupra corespunde si cerintelor mele...cred.modelul se numeste Urban Detour Extrem.l-ati avut?ce parere aveti?
costa destul de mult, de aia vreau sa fiu sigura ca iau ceva ce ma va tine macar un an si ca ala mic o sa stea bine in el, cand il scot la plimbarica.
astept cu nerabdare si parerile voastre, ca mie mi-a placut la nebunie

va pup


Crisu 27s

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crisu79 spune:

chiar nu stie nimeni nimic despre modelul acesta de carucior? Urban Detour Extreme de la Mothercare....

Crisu 27s

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gandacel spune:

Mar1ana, eu sunt in aceeasi situatie ca si tine, am gasit cate ceva pe net, insa costa de la 7 mil. lei in sus si in magazine nu am vazut, ca sa pot studia altceva decat o mica poza pe ecranul calculatorului!!! Si nu-mi da mana (nu-mi permite buzunarul) sa fac incercari atat de scumpe. As fi vrut sa gasesc ceva la mana a doua de la mamici care au avut bebei ca ai nostri, insa se pare ca nu posteaza aici???

Cauta pe site-urile specializate si vei gasi multe modele, unele spate in spate, altele alaturate (mie alea nu-mi plac, pt ca nu prea incap pe usi si porti). Nu-mi dau seama din poze ce vizibilitate are locul din spate la cele care sunt unul in spatele celuilalt... In fine, daca cineva ne poate ajuta cu "vizionarea" unui carucior (nume de magazin, ori carucior de dat, la mana a doua) astept si eu raspunsuri cu mare interes.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Guguluff spune:

Crisu79, nu stiu nimic de modelul acela de carucior dar ma gandesc sa-ti recomand un carucior super robust si solid care merge de la nastere. Este vorba de modelul Graco Quattro Tour. Nu are landou dar se lasa la orizontala perfect si este bine aparat pe parti deci tine adapost iarna. Scaunul auto scoica poti sa-l iei separat si are si baza fixa deci e sigur. Caruciorul la noi este vreo 10 mil si cu toate dotarile pana in 15. E scumputz si acest model dar eu stiu unul care a stat 2 ani la un copilas, a fost folosit cateva luni de un altul si a trecut la al treilea aratand perfect si avand doar un mic scartait la gropi dar amortizoarele bune si solide. Mai cauta totusi, MotherCare sunt foarte scumpi in tari mai estice si nu ofera cine stie ce, in banii aia.

ALINA mamica fericita de ELIZA fetitza perfecta (10.04.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crisu79 spune:

multumesc frumos, Alina (Guguluff).o sa caut si modelul recomandat de tine, ca sa le compar.Sper sa-l gasesc pe aicea.ai dreptate, Mothercare sunt incredibil de scumpi, comparativ cu UK, dar spre deosebire de Romania, aici cand au reduceri, chiar sunt substantiale.altfel nu renteaza sa iei.

Crisu 27s

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:


carucioare pentru copii

florinad
fetelor ce parere aveti despre carucioarele Babycare? Sunt bune, rezistente? Este bun raportul calitate pret la ele? Dupa parerea voastra ce carucioare ati cumpara pentru copil? Eu as vrea sa cumpar un carucior pentru bebe (asteptam unul) si vreau sa cumpar unul pe care sa-l pot folosi de la nastere pana pe la 2 ani, ca dupa aceea nu-l mai pun in carucior. Am o oferta pentru un carucior babycare asa cum vreau eu, la 280 RON negociabil si nu stiu daca renteaza. Va rog sa ma ajutati!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emicris spune:

Eu am un astfel de carut si e foarte rezistent.Are niste roti de nota 10 ,pe strazile noastre putine rezista.Modelul care il am eu are si scaun de masina care se ataseaza deasupra carutului,si asa l-am dus pe bebe pana spre patru luni.spatarul carutului se coboara in trei trepte in functie de varsta copilului precum si dupa starea lui,adica daca doarme,sau vrea in fundulet sa vada lumea.Acum incep nemultumirile:e foarte greu(pentru ca e solid),si ma trec apele pana la doi,de aici si faptul ca-l impingi foarte greu(faci niste muschi...),si estetic mi se pare prea lung,desi lumea spune ca mi se pare doar,in rest e bine.Tine cont ca eu i-am crescut pe bebe 1 cu el(doi ani si cinci luni) si sunt la bebe 2 si arata tot bine(bebe2 are sase luni)insa vreau unul sport ca sa pot iesi afara cu ambii copii si sa -mi fie cat de cat comod.Husa s-a scamosat foarte putin.
In principiu merita,am dat pe el 4 mil.acum doi ani jumatate.

mamica de zmeu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lorikay spune:

Si eu astept un bebe si am optat pentru un carucior Babycare. Daca vrei sa vezi modelul poti sa intri pe site-il lor: www.babycare.ro. Este cel care are si cosuletul pentru masina inclus si costa 400 ron. Pare foarte rezistent. Cred ca acele carucioare care se rup in 3 luni de zile sunt totusi ceva mai "rahitice". Cat de rezistent poate fi un carucior care se pliaza ca o umbrela? Sa fim seriosi....

Mergi la inceput