Credeti ca exista ingeri?

Raspunsuri - Pagina 21

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Amina_Marina spune:

Citat:
Pana acum un an jumatate as fi raspuns clar ca NU, nu cred ca exista ingeri, cel putin nu aceeasi dimensiune pamanteana cu noi.
Acum un an jumatate ne-am mutat in apartament nou. Inca din prima zi am ramas acasa singura cu bebe de 4 luni, pentru ca sotul mergea la serviciu. Si tot din prima zi i-am spus sotului ca in casa cu noi mai sta cineva. Simteam foarte acut prezenta unei persoane, dar, curios, fara sa-mi fie frica de acea prezenta. In nenumarate randuri s-au intamplat cateva lucruri care mi-au intarit aceasta convingere: de ex. spalam vase si cadea o cutie din dulap, sau se auzea un zgomot puternic in spatele meu... si de fiecare data opream apa si constatam ca bebe se trezise si plangea iar eu nu-l auzeam din cauza zgomotului apei; deci acel CINEVA imi atragea atentia sa ma duc la bebe. Sotul meu bineinteles ca a zambit intelegator, si-a inchipuit probabil ca am luat-o putin razna, dar nu a comentat prea mult. Pana cand intr-o seara cand spala cu foc podeaua din camera de zi iar eu dormeam cu bebe in dormitor. A venit sa stea si el 10 minute cu noi si imediat s-a auzit cum cineva s-a impiedicat de galeata cu apa lasata in mijlocul camerei. Atunci a inceput sa-i cam dispara zambetul ironic. A doua seara sprijinise niste bucati lungi de lemn de un perete din balcon. Conform legilor fizicii, acele lemne ar fi putut aluneca fie la stanga, fie la dreapta. Insa ele au cazut in fata, intr-un mod cu totul inexplicabil. Bineinteles fara sa loveasca pe nimeni.
Iar punctul culminant a fost intr-o dimineata, pe la 8, trebuia sa vina bona sa stea cu bebe, iar eu i-am spus ca ma duc in cealalta camera sa mai dorm o ora ca mi-era f. rau. El a mai ramas in pat cam 5 minute cand a vazut in usa dormitorului meu o umbra care nu stia ce sa faca, sa iasa din camera sau nu. In prima faza a crezut ca sunt eu, si ca m-am razgandit. Pana si-a dat seama ca de fapt era o silueta de fetita, cu codite. A venit imediat la mine dar eu dormeam bustean, deci era f. clar ca nu fusesem eu. De atunci este si el convins ca in casa cu noi mai e cineva, dar ca acel cineva ne protejeaza si nicidecum nu ne face rau.



Gicutzo, ceea ce este la tine-n casa , nu-i inger ci fantoma, probabil ca acea fetitza a locuit in acel apartament sau a murit acolo, daca vrei sa-i faci un bine cheama pretoul sa faca slujba acasa ca sa i se duca sufletul in ceruri, rataceste pe pamint aiurea.
Nu-ti face rau, nu pentru ca e inger ci pentru ca a fost un copil bun, e confuza sau in cautare de ceva, vrea ceva..
Ingerii nu-si fac simtita prezenta in felul asta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns desprecopii spune:

ce topic frumos!


**************
Linkurile mele: Supereva.ro | Blogul meu | www.facebook.com/#!/desprecopiicom" target="_blank">DC pe Facebook

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mama42 spune:

Va invit cu drag sa accesati link-ul urmator si sa cititi cartea "Adevarul despre ingeri", e minunata!

http://www.intercer.net/egw/index.php/TA/1?operation=Go

Eu o recitesc ori de cate ori ma simt descurajata.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle-usa spune:

Nu stiu daca am mai raspuns la acest subiect. Sigur cred ca exista.
Ingeri pentru ca sunt mentionati in Biblie. Sunt creati de Dumnezeu. Sunt ingeri buni si ingeri rai(fallen ). Lucifer a fost chiar capetenia ingerilor.

Cat despre fantome, referitor la mesajele anterioare. Personal nu stiu ce sa spun. As inclina sa cred ca nu exista. Nu cred ca cineva care a murit, spiritul lui sa mai ramana undeva pe pamant.

Stiu ca exista spirite rele care se pot intra in oameni (dar nu si in cei credinciosi)...De aceea lumea trebuie sa se fereasca de Ouija boards si spiritism in gen.



michelle

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius777 spune:

normal ca exista ingeri,in primul rind sa ne dam seama,daca nu ar exista ingeri,ar fi haos pe pamint

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aniastef11 spune:

Daca ingeri exista sau nu,e greu sa ma pronunt.Oricum merita sa ma gandesc la asta.Dar demoni, cu siguranta exista.Si i-am intalnit !!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nusulet spune:

cand eram copil credeam pentru ca asa imi povestea bunica mea, de cand am devenit mama pot spune ca aproape ii simt langa mine si mai ales langa puiul meu, eu avand un baietel cu tetrapareza spastica.De la nastere am simtit ca cineva il vegheaza, el fiind nascut prematur si cu probleme respiratorii, iar in prezent nu poate sa vorbeasca si sa mearga. Desi au trecut 10 ani simt ca langa el sunt ingerii care au grija sa nu i se intample nimic rau.Tot timpul el se uita sus spre tavan iar cand il intreb daca se uita la ingerasi el imi zambeste si spune DA.INGERII INRADEVAR EXISTA .... DAR PENTRU CEI CARE CRED CU ADEVARAT...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda141 spune:

Da,exista cu siguranta !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns My_Lady0091 spune:

Exista ingeri,cand ii vezi ii recunosti, negresit..

Si trebuie sa ai noroc sa poti intalni un inger, spun din exerienta!



25+
Citat:
" Daca vrei sa indrumi pe cineva incepi cu invataturile si sfarsesti cu pildele.."-L.A.Seneca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle-usa spune:

Citat:
citat din mesajul lui aniastef11

Daca ingeri exista sau nu,e greu sa ma pronunt.Oricum merita sa ma gandesc la asta.Dar demoni, cu siguranta exista.Si i-am intalnit !!


daca, crezi ca exista demoni ar trebui sa crezi ca exista si ingeri.

michelle

Mergi la inceput