Desprecopii.com: Va ajuta? Cum si de ce?

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns corinadana spune:

DA DA de cand l am descoperit nu i zi sa nu intru pe site ul vostru.
Este extraordinar sa poti impartasi din experienta altora si poate sa ajuti si tu un pic pe altii.
Multe informatii grozave.
Mi am facut prietene cu care abia astept sa mai stau la o poveste doua despre noi despre copii despre ce se mai intampla in lumea asta nebuna.
Imi mai alina dorul de tara!
Sunteti grozavi, multumesc ca sunteti acolo.


Cu mult drag Corinadana mama de Raluca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Emmy spune:

Datorita lui DC si a membrilor care se implica au fost salvate vieti, casnicii (a mea), ajutat familii la FOARTE mare necaz, nu pot sa enumar totul.
chiar daca nu postez des sint prezenta zilnic pe acest site.
Bravo pentru munca care o depuneti continnu pentru a mentine acest site la nivelul la care est - SUS-
O Suceveanca care va admira.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ruxij spune:

M-a ajutat si ma ajuta foarte mult. Cand am fost singura m-a ajutat sa comunic, sa imi fac prieteni, virtuali si in cele din urma si in viata reala. Am cunoscut oameni extraordinari si unii chiar m-au ajutat concret, cu probleme practice (cel mai recent exemplu Roxana1974, apoi americancele- ex. Laura Tackacs). Pana si mama mea intra "pe forum" cum il numeste ea, sa isi poata raspunda unor intrebari legate de sanatate, nunti (cand a fost cazul la sora mea) etc.

Lia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pegasis spune:

Da, ma ajuta. In primul rind cu informatii despre cresterea copiilor. In al doilea rind, imi place foarte mult sa citesc discutiile/polemicile interesante de la "zona artelor". Iar in al treilea rind, m-a ajutat sa-mi fac noi prieteni. E un mic univers.

Carmen

"Cind o femeie nu vorbeste, sa n-o intrerupi pentru nimic in lume."
(Enriyeu Castaldo)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jone spune:

eu nu zic decat "DEPENDENTA DE "
si sper ca site-ul sa dureze cat mai mult!

ma ajuta!cu sfaturi, ideii, o vorba buna.
aici ma intristez, dar aici mi se si descreteste fruntea.
mi-am facut prietene.
am aflat ca ceea ce fac e bine.
ca si alte mamici si tatici au trecut prin anumite experiente.
si ash putea continua pana maine.
dar trebuie sa inchei ca e tarziu.

pupici!
si tot inainte!



jo si alexandra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Donia spune:

Forumul e bucatica de Romania care imi lipseste in noua mea viata. Aici sunt oameni care au acelasi trecut ca al meu, in plus unii au si aproximativ acelasi prezent. Uneori, chiar fara sa intru in discutii, simt ca impartasesc aceleasi ganduri, emotii, indoieli, bucurii cu altii, simt ca apartin unei comunitati. Daca am avut intrebari am primit raspunsuri, uneori am putut sa ofer eu un sfat, m-am bucurat de nasterea atator copii, am plans cu ochii in monitor fie de bucurie, fie de tristete, am ras sau m-am amuzat cand mi-a picat bine o gluma, m-am enervat... ce mai, forumul asta e viu, e mai mult decat un spatiu virtual, e ceva atat de special!
Iar pe site am gasit multe articole interesante care m-au ajutat in cresterea copilitei mele, mai ales in privinta dezvoltarii si educatiei.

Eu nu strivesc corola de minuni a lumii (L. Blaga)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lily spune:

Da,desigur.
E ca o mina intinsa- chiar daca virtual! Aduna la un loc romani dragi care ofera sfaturi si pareri, uneori adevarata consiliere si sprijin la nevoie. Si care ajuta concret pe micutii fara sanse

Daca va fi sa am un bebe, stiu ca aici gasesc informatii de calitate, diverse.
Multumesc pt aceasta onoare de a fi membru.


Doar gindul care trece prin inima are putere (H. Miller)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabibarta spune:

ma ajuta, si am devenit DC-holica

Gabi+Robert 20.05.1997Lili 17.05.2002
pozici poze iarna 2005/2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns light spune:

Da ma ajuta sa impartasesc experiente noi cu alti parinti sa aflu sfaturi de cele mai multe ori foarte utile si ma ajuta sa imi descarc si necazurile si supararile chiar daca de multe ori primesc raspunsuri de genul:"decat sa te plangi aici mai bine faci aia sau aia..." Pe langa astfel de raspunsuri e imposibil sa nu primesc si vorba buna de care am nevoie la necaz si care imi ridica moralul si de multe ori mi se deschid ochii catre partea plina a paharului.


mama Lucia si Liviu minunea (24.05.2002) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=41618" target="_blank">Povestea-nasteriiwww.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=66122" target="_blank">Haideti sa militam PENTRU APLICAREA LEGII IMPOTRIVA FUMATULUI IN SPATIILE PUBLICE, sa facem ceva pentru copiii nostri!!!Foarte tare frate - desen de Liviu minunea si alte desene noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rrox3 spune:

Da, ma ajuta acest site!
E in primul rand o uriasa baza de date, informatii si experiente, pe care o poti consulta imediat si intotdeuna primesti raspunsuri.
E un suport extraordinar pentru perioadele cand ai nevoie de asa ceva.
Si nu in ultimul rand, aici poti ajuta pe cineva care chiar are nevoie, cu un sfat bun, cu un ban sau cu mai stiu eu ce.



Roxana, Mariuca (n. 1 iulie 1999) si Ioana (n. 23 martie 2005)

poze noi: noiembrie, decembrie si ianuarie

Mergi la inceput