Prematurii-esentele tari se tin in sticlute mici!3

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns sirimie spune:

titianamada, bine ai venit!
Felicitari pentru Maria ta, esti o norocoasa! Sa se faca mare si frumoasa si sa fie sanatoasa tot timpul de acum incolo!

Eu pina de curind tot incercam sa ii dau lui Vladut sa manince noaptea si el nu vroia.. Eu in locul tau i-as da sa manince noaptea lapte fara discutie, mai bine maninca mai mult si mai ales daca cere.. Nu cred ca e o problema daca se mai trezeste, si oamenii mari se mai trezesc sa bea apa noaptea (mie cel putin mi se mai intimpla).

Si bun venit pe forum!

Va dorim sa cresteti mari si frumosi!

Simona & Vladut (27 februarie 2005)

Poze la http://pg.photos.yahoo.com/ph/seirimie/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sirimie spune:

Ana, am citit ce scrii despre Daria ta. Te admir, ai atita putere! Ii doresc Dariutei sa isi revina complet repede!

Ai incercat sa mergi cu ea si la inot? Am citit despre centre medicale unde se face terapie de genul asta, si masaje. Nu stiu daca se potriveste pentru voi, ai incercat?



Va dorim sa cresteti mari si frumosi!

Simona & Vladut (27 februarie 2005)

Poze la http://pg.photos.yahoo.com/ph/seirimie/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalinad spune:

salutare tuturor!
de astazi sper sa ingros randurile esentelor tari cu o fetita, care va fi fina mea. prietena mea a intrat in cezariana de o ora, e in saptamana 31 dar a avut o sarcina cumplita, o infectie urata si fetita e cu mari semne de intrebare - suspecta de hidrocefalie... de aseara e internata in spital cu apa rupta si pana dimineata au lasat-o asa, in conditiile in care avea lihidul amniotic verzui... sunt ingrozita, speriata, daramata, sper sa traiasca amandoua si sa ma bucur de ele...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana maria spune:

Madalina ii tinpumnii finei tale!!! Sa fie totul in reguala!

Ana Maria si Victor Stefan (15 12 2004)

Succes si s-auzim numai de bine!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns teolinda spune:

Buna ziua mamici de "esente tari"!

As putea sa spun ca si papanasul meu se incadreaza la categoria "prematuri" pentru ca s-a nascut la 36sapt. fix insa daca va dau coordonatele o sa ma ignoniti in suturi afara de-aici. Asadar desi s-a nascut atat de devreme copilutzul meu a avut la nastere 3.760gr si 52 cm. Desi trebuia sa se nasca imediat dupa Revelion, pt a fi sigura ca nu voi naste chiar la cumpana dintre ani m-am programat pt cezariana pe 27dec...Eram extrem de fericita ca voi naste copilul meu chiar de ziua lui.. adica de Sf.Stefan...cum vroiam sa-i pun numele. Insa se pare ca socoteala mea nu i-a placut bebelushului meu si m-a trezit ca in noaptea in care Mos Niculae pune cadouri in ghetute, bebele meu a s-a jucat la "robineti" si a dat drumul la apa.

MADALINA - fie ca Bunul Dumnezeu sa o ajute pe finutza ta... si sa vina sanatoasa pe aceasta lume iar tu sa te bucuri de ea.

TATIANA - sa va dea Dumnezeu numai bucurii si de-acum inainte si sa te mandresti cu Maria ta care este o mare luptatoare.

AKELLA - sper ca pana la urma Dariutza ta sa invinga teama si sa doarma cu ursuletii.

Va doresc toate cele bune.

LILIANA si NICOLAS ALEXANDRU (6.12.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sirimie spune:

Madalina, la ce spital au dus-o pe prietena ta?
Multa sanatate lor! Sa fie totul bine!

Va dorim sa cresteti mari si frumosi!

Simona & Vladut (27 februarie 2005)

Poze la http://pg.photos.yahoo.com/ph/seirimie/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalinad spune:

anita, multumesc mult...
cezariana s-a terminat, fetita are 2.200 kg, infectie luata de la mama, mai ramane problema cu hidrocefalia (un ventricol din creier prea mare, nu stiu nici eu prea multe...). speram sa fie bine... daca va fi, se va numi victoria ca o merita...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lidiadanaila spune:

Bine ati venit mamici noi cu esente care mai de care de tari !!! fetelor eu nu mai pot cu Dragos !!...ma bucur ca-i un copil sanatos si vioi dar prea VIOI...nu se mai poate nu stiu cum sunt ai vostrii dar pe noi ne dispera !!...nu mai pot face curatenie singura ca pune mina pe toate , imi inchide aspiratorul , ajunge acum de deschide usile si s-a dus intimitatea noastra pe care o mai aveam doar in baie, azi m-am chinuit ingrozitor sa fac curatenie pentru ca era dupa mine si punea mina pe tot in baie era tot un domestos si detergenti peste toate sa le spal si dezinfectez , el era acolo punea mina peste tot , l-am luat de citeva ori si l-am aruncat in camera in tipete si eu si el dar degeaba ...se cam coplica lucrurile ca nici nu intelege ca are 1.9 luni si este si foarte curios sa se urce sa puna mina pe toate , eu nu mai am sertare ca le-a rupt , eu am numai elastice si scoch peste tot , si calculatorul este pus pe sus cu unitate cu tot , imprimanta la fel , tastatura sta sus pe monitor....e de jale. Ai vostrii ce mai fac ??? Noi va pupam ca v-am plictisit cu obrazniciile noastre !!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalinad spune:

simona, prietena mea e la cantacuzino.
lidia, stai sa-l vezi si pe serban... face doar ce-l taie capul, daca i te pui contra si e prost dispus urla de zici ca-l tai, se tavaleste, face ca toate alea... fireste ca darama tot, are o placere nebuna sa arunce tot pe jos (mai ales frimituri, cereale, apa, jucarii... delir!!). e innebunit dupa parfumurile si cremele mele, toate sunt fara capace, uda florile cu ele (noroc ca parfumurile sunt cu atomizor...), ii place sa-si bage labele in chiuveta de la bucatarie si ar sta numai cu cutite si furculite in mana... exact asta zic si eu - e bine ca e vioi dar e prea de tot pt.noi... bineinteles ca pe strada e in general in partea opusa directiei de mers, si ia toate baltile si noroaiele la rand... acuma e bolnavior, are faringita, febra si pe chestia asta e tot un urlet la noi in casa, nu-i convine nimica si nu-i putem intra in voie decat cu mare greu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina22 spune:

Lidia, O B I S N U I E S T E- T E!
Ti-o spun din experienta! Nazdravanul meu are acum trei ani si sa nu crezi ca s-a potolit. NUUU! Nici gand!Toata casa e cu ...-n sus! O clipa nu-l pot scapa din ochi! Cum vede ca am o preocupare, se apuca de cate un experiment.Etajerele din baie, mai ca le-am suspendat din tavanda' ajunge si acolo ca se urca pe masina de spalatsi se da cu crema si cu parfum si nu lasa tubul de spray fixativ pana nu-l goleste...Cand era ca si al tau (sa-ti traiasca)imi aduceam toata familia sa stea cu el pana fac curatenie, ca altfel...
SANATATE LA PITICI SI RABDARE LA MAMICI !

cristina si nazdravanul Andrei

Mergi la inceput