Prematurii-esentele tari se tin in sticlute mici!3

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns herra spune:

bun venit si crestere usoara in continuare!

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=68270&whichpage=1" target="_blank">Bazar pt Alex
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=62868" target="_blank">Alex, un bb de 1 an, diabetic, are nevoie de noi!!!




Never underestimate the power of human stupidity. - A. Einstein

Cristina & Vladwww.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=59172" target="_blank">cel mai iubit dintre pamanteni are ... un an, patru luni si 26 de zile!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana maria spune:

Bine ai venit Vio!!! Si baiatu' meu la 3 luni avea tot 4,5 kg.
Sa cresteti mari!!!!

Ana Maria si Victor Stefan (15 12 2004)

Succes si s-auzim numai de bine!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lidiadanaila spune:

Bine ati venit la esente CRISTINA , VIO , SIMONA cu esentele voastre !! Ne-am intors si noi de la munte unde a fost super dar scurt. Am fost la o pensiune la Moeciu cu jacuzzi ....i-a placut si lui Dragos...dar si lu' mama si tata lui Dragos. Sintem la fel bine sanatosi ceea ce va dorim si voua si va pupam !!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flavia maria spune:

si eu am un pui nascut prematur...
il cheama Antonio Mihai(zis bebita ) nascut la 34 saptamani cu 2400gr si 47 cm...apgar 8..nastere naturala..
Multumim lui Dumnezeu ca este super bine acum... voi toate stiti ce inseamna un copil prematur asa ca...nu cred ca mai are rost sa va povestesc depre "lupta" cu gramele de la inceput...despre toate grijile spaimele si emotiile prin care am trecut...
sper sa reusesc sa va citesc povestea la fiecare dintre voi...incet incet sigur ne vom cunoaste mai bine..
pupici tuturor!

mama lui bebita(29.05.2004) in sfarsit poze... http://pg.photos.yahoo.com/ph/flaviapopcj/album?.dir=/7d54

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina22 spune:

flavia, felicitari pentru voinicel:2,400, 47cm si nota 8, adica un adevarat barbat.Andrei s-a nascut la 36/37 sapt. si avea 2,200 si 45 cm!! SANATATE VA DORIM!!

cristina si nazdravanul Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dutzi spune:

La multi ani, minunate mamici, s-aveti o primavara frumoasa si-n sufletele voastre sa fie vesnic primavara, sa va bucurati si sa fiti fericite alaturi de puiutii vostri dragi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina22 spune:

multumim, dutzi, asa sa fie. Noi va daruim cate un martisor virtual fiecareia

cristina si nazdravanul Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simiena spune:

La multi ani tuturor femeilor!



Si sa fie numai primavara in viata noastra alaturi de puii nostri .


Mamicul lui Elian
poze elian

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papadie spune:

Ghiocei pt ghioceii nostri:))) Si o urare de La multi ani pt voi, mamicute

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns akella spune:


O primavara frumoasa tuturor! Si felicitari tuturor parintilor de prematurei! Ma bucur sincer pentru reusitele voastre. Si eu am o fetita nascuta la 29 saptamani, 980 g si 39 cm (foarte mica, nu? Totusi e un "record" nedorit). Se numeste Daria si pentru noi, parintii, este bineinteles cel mai frumos copil din univers. Cunoasteti senzatia, nu? Atata doar ca recuperam mai incet, pentru ca, din nefericire, la nastere fetita a facut hemoragie cerebrala datorita hipoxiei. Am trecut prin multe (pe 18 martie pitica va implini 4 anisori), asa ca suntem plini de diverse experiente si solutii la probleme legate de bebei prematurei... Asa ca ma puteti intreba aproape orice; va voi raspunde bucuroasa.

Ana

Mergi la inceput