Impresii despre insula Thassos

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Crinutz spune:

Natasa, iti pot da preturile pt august pt ca pe astea le am deocamdata.
OFFER AUGUST 2008:
double-bed including breakfast: 65 euros per night

double-bed including halfboard: 82 euros per night

triple-bed including breakfast: 70 euros per night

triple-bed including half-board: 93 euros per night.

Apartament including half-board : 110 euros per night

Daca vrei alte perioade ii poti scrie mail si iti da mai multe info despre celelalte sezoane. Dupa 25 august se fac reduceri.

Da, am fost cu masina, se fac in jur de 10-12 ore depinde de masina, de ziua de plecare (daca pleci sambata spre duminica nu prinzi tiruri pe bulgaria), de sofer, de aglomeratie. Noi am fost pe la 6-7 dimineata in Giurgiu si am ajuns la ferry pe la 6-6.30 seara, apoi 30 de min cu ferry pana pe insula din keramoti. Din Kavala faci 1 ora cu feryy. Pe la 8-8.30 am fost la vila. Drumul nu e f greu, la inceput e, dar dupa 2 ani ne-am obisnuit.
Iti scriu PM.
pa




"Ceea ce suntem este darul lui Dumnezeu pentru noi, ceea ce devenim este darul nostru pentru Dumnezeu"

http://community.webshots.com/user/Crinutz - Grecia 2006/2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Natasa spune:

Mersi mult de informatii. Merita mers cu masina pe insula sau eok daca esti acolo si fara masina?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Crinutz spune:

Pentru mine masina e indispensabila pt ca merg unde vreau, cat vreau, nu-mi place sa depind de autobuze sau alte asemenea. Sunt multe locuri de vizitat si distantele sunt destul de mari sa o iei la picior. Dar exista posibilitatea de a inchiria masina, scuter, ATV, asta daca nu vrei sa mergi cu masina personala. Daca nu vrei sa te plimbi prea mult e ok si fara masina.

"Ceea ce suntem este darul lui Dumnezeu pentru noi, ceea ce devenim este darul nostru pentru Dumnezeu"

http://community.webshots.com/user/Crinutz - Grecia 2006/2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luminita74 spune:

Insula thassos a fost o insula f frumoasa acum 30 ani dar dupa un incendiu devastator a ramas ce este azi adica o pustietate si cateva plantati de maslini .Am fost si nu mi-a placut deloc.Depinde de bugetul fiecaruia. Eu nu as mai merge niciodata in Grecia ..... Parerea mea despre greci ....niste HOTIIII.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Crinutz spune:

Iti respect parerea insa nu pot fi de acord cu ea. Eu nu vad pustietate ci peisaje f frumoase, plaje excelente, ape cu diverse lucruri de vazut in ele, locuri de vizitat, o locatie rustica, salbatica, pt cei care isi doresc o vacanta relaxanta. Unii chiar ne dorim asta. Eu nu m-am simtit furata in Grecia, in romania insa daaaaa. Nu sunt mai hoti ca noi, nu ne intrece nimeni la asta. Asa ca, dintre toate tarile din jur as alege Grecia mereu.

"Ceea ce suntem este darul lui Dumnezeu pentru noi, ceea ce devenim este darul nostru pentru Dumnezeu"

http://community.webshots.com/user/Crinutz - Grecia 2006/2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxana c. spune:

Am tot citit, pana am ajuns la mesajul Luminitei si nu m-am putut abtine: grecii hoti? Sa fim seriosi! Ai fost in Turcia? Du-te si acolo sa vezi daca mai spui de greci ca-s hoti!
Grecia e o tara frumoasa, cu peisaje superbe, cu oameni primitori si binevoitori, iar litoralul lor nu se compara cu litoralul de la noi, nici cu cel turcesc ( la M.Egee), nici la cazare si nici la plaja si apa. Probabil sunt si acolo hoti, ca peste tot, dar nu judeca un popor dupa o persoana.

Roxana,de Calin(9.11.2006),Ana-Maria(4.02.02)siOana(21.07.1997)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luminita74 spune:

Imi cer scuze ca v-am suparat .Da ,am fost in Turcia si in alte tari europene ,Turcia este net superioara Greciei si multor tari europene.Dar asta se vede in hotelurile de 5 stele mai ales unde ai absolut tot ce-ti doresti.Am fost si in Grecia la asemenea hoteluri si nu se compara.Dar depinde de bugetul fiecaruia ...Asa am fost si eu in 2001 in TR la hotel de 3 stele ptr ca acolo ne-am permis si este ca si in GR ......,.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luminita74 spune:

Ma refer strict la Thassos .Nu vreau sa spun cat de frumoasa este Santorini (cine a fost acolo stie)acolo da ,merita sa mergi dar depinde fff tare de buget ...sau CRETA...alta viata .Mergeti mai intai si vorbim dupa daca va mai place Thassos ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Crinutz spune:

Stai linistita ca nu m-am suparat, era doar un punct de vedere. Sunt convinsa ca sunt tari, locuri, insule mult mai frumoase, mai primitoare, cu peisaje frumoase dar fiecare loc are farmecul lui. Asta nu inseamna ca e o insula urata sau pustie. S-ar putea ca cei care deja si-au facut rezervare acolo pt vara asta sa se sperie de afirmatia ta si chiar nu e cazul, e f frumos si accesibil pt buzunare. Poate o sa ajungem si in Santorini, Mykonos si alte asemenea si vom face o compartaie, astea oricum sint mai luxoase. Eu una nu prefer Turcia cu resorturile alea de 5 stele, sa stau inchisa acolo si sa fac baie in piscina (vorba vine ca habar nu am sa inot, macar in mare ma mai bag un pic). Mie imi place sa fie liniste, sa vad una alta. As vrea sa vad toate insulele din Grecia, mi se par superbe si ideea de a fi pe o insula mi se pare frumoasa.
Eu imi doresc sa pot sa ajung macar tot in Thassos si anul asta decat la noi.

"Ceea ce suntem este darul lui Dumnezeu pentru noi, ceea ce devenim este darul nostru pentru Dumnezeu"

http://community.webshots.com/user/Crinutz - Grecia 2006/2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luminita74 spune:

Normal ca mai bine mergi oriunde decat la marea noastra.Eu nu inteleg cum merg oameni astia la marea noastra cand cu aceeasi bani poti merge in Grecia ;Turcia chiar si in Bulgaria.Eu nu mai merg la noi din 1999 si am zis ca daca nu am bani sa pot merge in alta tara prefer sa stau acasa ,cei drept nu s-a intamplat dar nu se stie niciodata ce poate interveni...Daca te-ai hotarat la Thassos e Ok doar ca mie personal nu mi-a placut .Eu sunt o fire mult prea comoda si caut intotdeauna lux-ul celor 5* de oriunde .Am zis ca daca acasa nu pot fi servita la nas macar in concediu sa fiu si eu servita....

Mergi la inceput