Topul restaurantelor din Bucuresti (2)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns loreleiy spune:

Multumesc mult pentru raspunsul referitor la Casa M; se pare ca nu voi face o alegere rea.
Nu stiu cum a fost in 2004, insa pentru la anul nu au inca oferta pentru nunti. Restaurantul arata foarte bine, doar ca are si un etaj de unde nu prea se vede ce se intampla jos pe ring (asta ar fi un inconvenient).
In rest, as fi curioasa cum sunt serviciile, mancarea, preturile, orice amanunt care ar fi interesant.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elara spune:

Despre Restaurantul de la Passion Club (Valea Oltului, langa cartierul Brancusi - ANL), ce stiti, fetelor?
Eu am nunta acolo la anul in iulie si m-ar interesa cateva impresii de la cere care ati participat la vreo nunta sau la vreun botez acolo.

Cu multumiri anticipate, va pup.

Nunta noastra
"Ataseaza-te de cei care te pot face mai bun, primeste pe cei pe care, la randul tau, ii poti face mai buni."
Seneca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elara spune:

quote:
Originally posted by pisu_miau

quote:
Originally posted by moko

ma alaturi si eu viitoarelor miresici/mamici, punand o intrebare: a organizat careva vreo petrecere/nunta/botez la restaurantul Calise (de la podul Cotroceni)? Ca eu am apucat sa platesc acolo avansul si pe zi ce trece am mai multe temeri ca nu as fi facut o alegere prea stralucita...
please, help!!!!

cu fiecare zi mai aproape de bebe al meu!!!






Nu te duce acolo, e nasol!!
Si Blanca 000 a avut o experienta naspa pe acolo si eu la fel.
Mancare si proasta si putina, si 2 nunti simultan!

Pisu_Miau


http://photos.yahoo.com/cocopishika



Acum, ma bucur ca nu am ales Calise, ca si pe noi incerca sa ne convinga cineva sa facem nunta acolo, da' noua nu ne-a placut ca sala (cea din spate) prea seamana a discoteca...

Si acum, o mica remarca fara rauate.
Sper ca aveti simtul umorului:
Fetelor, daca tot era mancarea proasta nu vad de ce ar deranja pe cineva ca era putina.

Pupici.

Nunta noastra
"Ataseaza-te de cei care te pot face mai bun, primeste pe cei pe care, la randul tau, ii poti face mai buni."
Seneca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns moko spune:

eu nu mai inteleg nimik!voi pe forum ziceti ca e foarte nasol, cele pe care le cunosc si au facut nunta acolo (printre care o colega pe care o stiu extrem de pretentioasa!!!!)spun ca a fost ok!
Pisu-miau,de unde ai informatiile (din pozele tale mi-am dat seama ca nu ai facut aclo nunta)?
.poate reusesc sa ma lamuresc si eu cum sta treaba pe acolo, ca deja am cosmaruri noaptea, bate-o norocul de nunta!!!

cu fiecare zi mai aproape de bebe al meu!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns briza_marii spune:

quote:
Originally posted by elara

Despre Restaurantul de la Passion Club (Valea Oltului, langa cartierul Brancusi - ANL), ce stiti, fetelor?
Eu am nunta acolo la anul in iulie si m-ar interesa cateva impresii de la cere care ati participat la vreo nunta sau la vreun botez acolo.

Cu multumiri anticipate, va pup.

Nunta noastra
"Ataseaza-te de cei care te pot face mai bun, primeste pe cei pe care, la randul tau, ii poti face mai buni."
Seneca





Draga Elara si eu am fost hotarata sa fac nunta la Passion in sala mica de jos. Am mers odata si era aranjata pe roz pt o nunta si era superba, plus ca ai si curticica aia care e destul de draguta. Eu am renuntat in ultimul moment la ea fiindca nu era sala dreapta, adica toata lumea sa vada pe toata lumea. Eu stau undeva aproape de moinesti si trec prin fata pe la passion cand merg la socri. Tot ce pot sa iti spun este ca, mereu parcarea este plina de maisini staine. Ceea de este de bine, nu?! Din pacate mai multe amanunte nu stiu.

briza_marii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dilaural spune:

Saluti...

am si eu nevoie URGENT de o recomandare a unui restaurant cu taraf/ lautari/ muzicanti...
Este vorba de o petrecere pt asta seara...
Nimic special... un restaurant normal nu prea fancy dar nici vreo bodega...

Merci frumos!

http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/1;20721;104/st/20060619/dt/7/k/ce22/preg.png

Dilaural 15+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rallu spune:

quote:
Originally posted by dilaural

Saluti...

am si eu nevoie URGENT de o recomandare a unui restaurant cu taraf/ lautari/ muzicanti...
Este vorba de o petrecere pt asta seara...
Nimic special... un restaurant normal nu prea fancy dar nici vreo bodega...

Merci frumos!

http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/1;20721;104/st/20060619/dt/7/k/ce22/preg.png

Dilaural 15+



restaurante cu taraf la care am fost eu:
- La Sosea (pe langa Televiziune)
- Terasa Doamnei (prin spate la Universitate)
- Casa Bucur

17 iunie 2006
Diverse pentru nunta, Au inceput pregatirile

"Nu conteaza ce ti se intampla in viata ci conteaza cum reactionezi la tot ceea ce ti se intampla."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Raza de soare spune:

quote:
Originally posted by dilaural

Saluti...

am si eu nevoie URGENT de o recomandare a unui restaurant cu taraf/ lautari/ muzicanti...




Of, n-ai spus zona... Dines, in parcul Libertatii, pe langa flacara eroului necunoscut... e rustic, cu taraf/ lautari/ muzicanti... Cocosatu', in Baneasa...langa statuia ultimului strajer al Capitalei ( numai de-astea cu morti imi vin acum in minte... )... La Gil, e lipit de Cocosatu'...

Raza de soare

Il iubesc pe cel mai bun ! ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elara spune:

Briza, multam mult.
Asa e, am vazut si eu localul (altfel nici nu agreeam sa il luam daca nu-l vedea si viitoarea mireasa ). Si noua ne-a facut impresie buna.

Sper as iasa totul frumos.

Nunta noastra
"Ataseaza-te de cei care te pot face mai bun, primeste pe cei pe care, la randul tau, ii poti face mai buni."
Seneca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alyna24 spune:

quote:
Originally posted by madutza_1978

Ralucah, spun-mi te rog ce crezi despre culorile pe care ar trebui sa le folosesc pentru decorarea salii de sus de la Casa Oamenilor de Stiinta. Eu am vazut salonul aranjat in alb si rosu ce altceva ar mai merge?



Noi am vrut sa facem nunta acolo, chiar inchiriasem salonul si mergea foarte bine pe alb si orange deoarece este o sala destul de mareata sa zic asa, cu candelabre.....Eu zic ca asta merge!
Pupici!

http://photos.yahoo.com/alinafobl

Alyna Fobl

Mergi la inceput