Petreceri copii-10 ani

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Cristina A spune:

quote:
Originally posted by alma

Sambata viitoare avem si noi petrecerea de 10 ani. Vreo 14 copii in 2 camere. Va dati seama ce-o sa fie? Nu ma tine buzunarul sa-i duc la restaurant, asa ca ma descurc cum pot, in spatiu mic.

http://community.webshots.com/user/freediaro



Mult succes Alma, eu nu am foarte multe petreceri organizate la activ dar din cele vazute si din cele facute de mine am tras urmatoarea concluzie: nu trebuie sa te omori cu bucatele, este suficient o salata mai deosebita servita in pahare de inghetata(eu am combinat rosii, castraveti, porumb, ardei gras,sunca,branza, masline), apoi niste pizza dar atentie!! eu am calculat 1/2 pizza de copil si am ramas cu destul de multa asa ca mai bine comanzi in 2 transe daca ai de unde sau daca nu incearca pizza de la Dr. Oekter (o poti proba inainte - se coace in 15min si noua ne place cea cu 4 tipuri de branze), apoi tortul si daca ti se pare prea putin le mai poti da o salata de fructe cu inghetata. De ce iti spun toate acestea pentru ca de fiecare data cand am facut cate o nebunie de acest gen am ramas cu multe bucate pe care ghici cine le-a mancat...
mult succes!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns melina34 spune:

Alma, am o intrebare: ce anume faci cu parintii? pe ei unde ii pui?la mine asta este problema in fiecare an, n-am unde sa-i tzin

M.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alma spune:

Melina, eu n-am parinti la petrecerea ei. Vin doar copii, colegi de clasa, vecini si prieteni. Oricum eu n-am rude, prieteni cu copii de varsta Dianei.
Copiii care locuiesc mai departe de noi sunt adusi de parinti, care intreaba cand sa vina dupa ei, atat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alma spune:

Multumesc Cristina, stiu ca ramane multa mancare, de-asta nici nu ma mai omor acum, doar ceva aperitive si niste pulpe la cuptor, pe langa tort si sucuri. Anul trecut le-am facut salata de fructe si au frunzarit-o doar. La pizza nu ma bag, sunt destul de marisori si au preferinte diverse, poate nu le nimeresc pe placul lor si atunci o sa ramana s-o mananc eu.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cristina A spune:

quote:
Originally posted by alma

Multumesc Cristina, stiu ca ramane multa mancare, de-asta nici nu ma mai omor acum, doar ceva aperitive si niste pulpe la cuptor, pe langa tort si sucuri. Anul trecut le-am facut salata de fructe si au frunzarit-o doar. La pizza nu ma bag, sunt destul de marisori si au preferinte diverse, poate nu le nimeresc pe placul lor si atunci o sa ramana s-o mananc eu.

http://community.webshots.com/user/freediaro

Mult succes!
Sa ne spui cum a fost!




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alma spune:

Gata si petrecerea! S-au distrat copilasii, au mancat putin, asa cum ma asteptam, le-a placut tortul, inseamna ca eforturile mele n-au fost in zadar .

Am pus baloane peste tot in casa, am scos la imprimanta coli cu Happy birthday! si le-am prins de perdea...

Din pacate spatiul a fost mic, fetele au dansat, insa s-au cam calcat pe picioare. Baietii s-au supus chitaielilor fetelor, au mai stat pe calculator, s-au jucat fazan, "Flori, fete, filme", etc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ghizela spune:

ma poate ajuta cineva cu o informatie legata de un spatiu pentru o petrecere pentru un baiat de 10 ani dar, fara clovni, confetti si tobogane cu bile.
m-ar interesa doar sa platescchiria pentru spatiu si de rest sa ma ocup eu
am gasit ceva la o gradinita particularaprin zona mea (Titan), darimi cer 90 EURO.

daca stiti ceva va rog mult!

GHIZELA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vilma spune:

quote:
Originally posted by Rufus

La 10 ani a inceput o serie de petreceri tinute la un club de cativa din colegii Ioanei. Un club mai amarastean, de cartier, care in timpul zilei nu prea avea ce face. Acolo, spatiul era suficient, venea un tip care mixa muzica, ii antrena. Tu aduceai mancare (sau faceai comanda la Mc.D. sau in alte parti), bautura, dulciuri, baloane, confetii...Si, desigur, inchiriai pravalia. Ce faceau? Dansau, se alergau, se duceau pe grupuri la baie (fetele sa se "refreseze" si baietii sa le spioneze), se tavaleau pe sub mesele de biliard, tipau, etc. Erau incantati spre delir.
Raspundeau, uneori, la incercarile parintelui sarbatoritului, care incerca sa organizeze cate un joc. Era insa greu sa-i captezi, si nu pentru multa vreme. Dupa ce ieseau de acolo transpirati, obositi, murdari, rupti, fete si baieti deopotriva, Ioana mea spunea ca a fost "super".
In loc de jocurile propuse de vilma, stiu sigur ca i-ar distra o cafteala in noroi sau (mai ales) ciocolata, o piscina...

http://community.webshots.com/user/tora97

"EXPERIENTA este numele pe care-l dam greselilor noastre" Oscar Wilde



In acest context, s-ar putea sa li se para totusi super sa joace jocul cu cartonasele lipite de buze.....:))???

Vilma, Anca (4,8 ani) si Tudor (2 ani)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns korinna spune:

Vilma..pentru ca tot ai deschis tu subiectul asta...anul asta...Mihai face 10 ani.Ma tot gandesc unde sa-i fac ziua.Acasa in nici un caz,la Mc Donalds..e prea mare..Te rog daca ai cumva vreo idee de o sala mika..sau cum o fi ea...te rog zi-mi si mie!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vilma spune:

Korinna, in contextul celor povestite de alti parinti cu copii de varste apropiate, ma incearca si pe mine indoiala privind locurile de joaca "clasice". Poate ar fi bine sa incerci sa vorbesti la cofetaria Dunarea, sus, sa vezi ce conditii au (stiu ca inchiriaza pt petreceri de copiii, dar presupun ca iti ofera doar spatiul si eventual mancarea).
Pe bune, nu stiu ce si-ar dori copiii de 10 ani, si nu mai seamana cu ce faceam noi la varsta lor. Pentru locul de joaca Happy kids, este posibil sa fie intr-adevar prea mari, dar macar acolo vine o tipa si-i picteaza pe fata (dar oare asta li s-ar mai parea amuzant???)


Vilma, Anca (4,8 ani) si Tudor (2 ani)

Mergi la inceput