Medici pediatri - recomandari

Raspunsuri - Pagina 59

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Kya spune:

Si eu am avut experiente bune cu dr. Bidiga. M-a trimis sa-i fac copilului niste analize, si m-a rugat sa o sun dupa ce las probele sa verifice ea rezultatul in sistem (asta pentru ca ea ca medic la Medlife are acces mai rapid la ele). M-a chemat apoi a doua zi sa le discutam, mi s-a parut foarte ok. Diagnosticele si tratamentele au fost adecvate, copilul a reactionat foarte bine. Nu mi s-a parut ca bate campii sau ca nu stie despre ce vorbeste.

Iarasi multumita sunt si de dr. Herta - de la Medlife Unirii. Dr. Bidiga are program dimineata si dr. Herta dupa amiaza. Asa ca ajung cand la una cand la alta, depinde de cum pot sa merg.

Sanziana face destul de urat la medic, se sperie, plange, nu sta potolita, e destul de greu de consultat. Dar ambele doctorite s-au comportat foarte frumos cu ea, iar mie mi-au explicat pe indelete tot ce trebuia sa stiu.

Imi place ca discutia se incheie mereu cu "sunati-ma sa-mi spuneti cum ii merge cu tratamentul, si tinem legatura". Am descoperit cu incantare ca nu sunt doar vorbe goale, ci atunci cand sun, chiar se preocupa.



Raluca mamica de Sanziana



God didn't bring me this far, to leave me here!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns biricica spune:

Citat:
citat din mesajul lui amira_roxana

si cand nu am gasit-o pe d-na dr Miruna Georgescu am fost la dr. Bidiga, care a 2 zi dupa consultatie m-a sunat sa ma intrebe cum se simte fii-mea, cum evolueaza, si m-a sunat si cand i-a iesit rezultatul la exudatul faringian. asa ca eu nu am decat cuvinte de lauda pentru aceste 2 doamne dr.

amira, nu te contrazic. tu ai avut experiente bune cu cele doua. eu... nu. desi bidiga ne-a vazut in perioada in care fiica-mea a avut brosiolita cam in fiecare zi, la nici doua luni dupa, cand ne-am dus sa luam fisa de la medlife (inexistenta, de altfel) ne intreba cat are baietelul acum... 6 - 7 luni???? asta in conditiile in care fiica-mea avea 8 luni cand a facut bronsiolita.
cat despre partea cu sunatul a doua zi sa intrebe cum se simte copilul........ asta pentru mine e fairy tales ce sa mai spun despre georgescu... n-a raspuns nici macar odata la telefon!
si la finalul zilei problema e aceeasi. un doctor ar trebui sa fie constant. cu toti pacientii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adastero spune:

Fetelor, mai ales din Constanta, sau care veniti la mare cu bb, nu va duceti la Homeomed, la dr Jinga, de fapt nu va duceti deloc la Homeomed. Am o experienta cu dr Jinga, care nici nu a fost in stare sa se uite in gatul copilului, si cand a reusit nici nu l-a vazut ca e rosu. EVITATI HOMEOMED!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angella2000 spune:

votez pentru SUCEAVA DR.SPANU e foarte buna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns unombun spune:

pentru fetele din Ploiesti-medicul meu de fam nu accepta bebelusi-eu sunt in sapt.29 si mi-azis sa-mi caut de acum medic pt.bebe-de familie,fiindca nu sint doritori de bebelusi.Incotro sa o apuc.unde gasesc med.de familie ptr.bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nitzuc spune:

Buna seara.Dupa indelungi cercetari, care nu m-au lamurit deloc, indraznesc sa va intreb ceva, poate cineva ma poate scoate din ceata.Sunt insarcinata in 32 de sapt si caut un pediatru pt bb.Sunt din Cluj si am gasit recomandari bune pentru Campean Dana. Ce vreau sa va intreb?! Bb trebuie neaparat inscris pe ceva lista la un pediatru la stat, care sa ii urmareasca evolutia si pt vaccinuri? Sau daca mergi la cabinet particular din prima zi, pediatrul urmareste evolutia si face vaccinurile? Acum stiu ca la particular fiecare consultatie trebuie platita, dar vaccinurile?Si poate dau pe aici fetele care o recomandau pe Dana Campean, sa imi spuna si mie daca nu e prea mare deranjul daca cabinetul acesteia este particular sau are relatie contractuala cu CAS-ul si se deconteaza vaccinurile.Imi cer scuze daca par aberante intrebarile mele dar nu prea am avut de a face cu sistemul medical.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ileanaghika spune:

Are cineva experiente bune sau proaste cu doctorita Cristina Carje de la Elias?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ileanaghika spune:

Fetelor, am propus un topic nou, Doctori la care sa nu te duci, Ce parere aveti? raspundeti?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emiliapop spune:



buna,

as avea si eu nevoie de recomandare ptr. un medic oftalmolog pediatru bun pentru baietelul meu de 3 ani.

de curand se cam freaca la ochii si il deranjeaza lumina solara atunci cand iese din casa sau cand sta in plin soare, nu ca nu m-ar deranja si pe mine dar el nu facea asa inainte.


multumesc,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fritz spune:

Noi am fost la Infosan si am fost f. multumiti. Sunt mai multe subiecte pe tema Infosan si acolo gasesti mai multe detalii. Dar eu personal o recomand.

Mergi la inceput