Medici pediatri - recomandari

Raspunsuri - Pagina 39

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns acd2you spune:

va rog sa imi recomandati si mie un medic specialst pediatru in tulburari metabolice, sindroame de malabsorbtie. e cam urgent, caci bebelusa mea de 11 luni are o asa zisa diaree (de fapt are scaun lichid la fiecare masa) de aproximativ o luna. si ma tem pentru sanatatea ei, nu stiu daca se hraneste sau nu. nu raspunde la nici un tratament (smecta, furazolidon, biseptol, debridat, baby biotics, etc..) nu stiu ce sa ii mai dau sa manance, fara lapte, fara lactate, doar cu orez si morcov, e jale mare, nu tu fructe, doar carne de pui. aia mica cere fructe, trebuie sa o feresc sa nu ne vada mancand, e un chin. asadar, ajutati-ma cu un sfat. multumesc mult.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ele77 spune:

Buna acd2you, o dr foarte buna este dr Parlog de la Sp Emilia Irza.Baietelul meu la un an a avut enterocolita si a fost tratat foarte bine de aceasta dr..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns acd2you spune:

multumesc, elle.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabi78 spune:

acd2you eu am fost cu baiatul la IOMC LA prof. DR. GHERGHINA. In spital, la et 3 la Boli digestive.

BTW trebuie si el trecut in lista de pe prima pagina! E un super om!

Si votez si eu pt Dr Andronache, dispensar str Baraoltului, si dr Dorina Mertl. Doua femei de exceptie.

Gabi mama lui Tudor (1.03.07)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bombolici spune:

va rog sa-mi spuneti si mie un dr pediatru bun in zona militari apusului pt ca m-am mutat de curand aici si medicul nostru e in titan . multumesc

www.rockyou.com/show_my_gallery.php?instanceid=76065705" target="_blank">"My idea of Heaven"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns riloasa spune:

Buna!
Va rog mult sa imi spuneti si mie daca
Dr. Denisa Stanescu de la Medicaver este buna. Vreau sa imi duc si eu puiutul meu de 5 luni, dar nu stiu daca este buna. AStept parerile voastre.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_vlad spune:

quote:
Originally posted by Sheannamp

Initial creeata de roxica


ati auzit careva de ea? este un medic homeopat din bucuresti dar care vine si la pitesti o data la 2 saptamini..stiti ceva de dumneaei? am fost cu fetele la consultatie dar ma mira ca pe 'reteta' nu a pus nici o parafa si nu mi-a dat nici o carte de vizita sa vedem e dr sau e vraci?....cind mergeti la consultatie la medic homeopat va pune parafa pe reteta respectiva sau nu?o cunoaste careva?


scuze..pe dr o cheama camelia sararu nu sorescu



pe retetel de la medicul homeopat eu am parafa si de laDR. Brebenaru Rodica din brasov si aici inbuc pe reteta am parafa d-nei dr. Bratcoveanu Nicoleta.

PS saptamana viitoare vineri-duminica e congres de homeopatie la facultatea de medicina din Bucuresti.


POZE VLADUT



"Dumnezeu iarta, dar nu lasa nimic neispasit!" Arsenie Boca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iubu77 spune:

Buna fetelor

As vrea sa recomand si eu un medic pediatru

Se numeste Marcu Mihaela si este de la Clinica Medlife. Am un baietel de 11 luni iar doamna Marcu a fost de exceptie.. Am inteles ca mai este ok de la Medlife si dna Georgescu. Ce este interesant este ca cei de la Medlife au si un spital privat care are inclusiv pediatrie...Eu recomand cu mare drag..
A mai fost cineva la Dna Marcu? daca da astept pareri:)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns izan spune:

Veringa/ mihaela amalia(2)

Braila
"URGENTA"
Chiriacescu Mariana/ gianina_calu(4)

Bucuresti
BUDIMEX
Stanciu Adrian(cabinet privat in Rahova, Ma-J-S orele 15-19, str.Malcoci. Tel:424 26 26)/ inaioana,DidiAlex(1),navradyo(2),gio(3)
Stanescu Denis(clinica Medicover Victoriei,310.16.93-97)/ Pegasis(1),Amaya,Tanaion(2),Diana9703(3)
CANTACUZINO
Ciurea Mirela/ cornelia laura(3)
C.M. UNIREA
Tanasescu Carmen/ adrianafedorca(4)
CLINICA DOROBANTI
Deninsky/ DidiAlex(1)
EUROCLINIC
Cobac Luminita(neonatolog)/ axia(1)
FILANTROPIA
Preda Cornelia(neonatolog)/ Loreena(4)
IOMC
Iagaru Nicolae/ sirimie(4)
Moldovan Zoica/ diana4(4)
MEDICOVER
Oros Mihaela (Victoriei;310.16.93-97)/ Pegasis,axia(1),Diana9703(3)
Calapod Liliana(Victoriei)/ crinuta(1),Tanaion(2)
MEDLIFE
Marcu Cristescu Mihaela/ Kate(4)
MUNICIPAL
Culcer Ana(neonatolog)/ Naty,Sabina(1),mirela alina,patisor(2),Angel35?(4)
Jianu(neonatolog)/ ereso(4)
Sarbu Arina(neonatolog)/ inaioana(1),Monica-Elena(2)
POLICLINICA 10
Ghimes Valentin/ RaluD(3)
POLICLINICA BATISTEI
Palicari Gina(nutritie)/ gio(3)
POL.SECTOR 2
Ilie Coca Maria/ Pinacolada*(4)
POLICLINICA TITAN
Dinulescu George / aprilie1976(1)
Sacala Eleonora/ Denise(1)
POLICLINICA VITAN
Taropa Daniela/ anda74(3),Siminaf(3)
POLIZU
Bobe Nicoleta(neonatolog;cabinet Amicus Med,250.85.85)/ Pegasis(1)
?
Herdea Valeria(cabinet pe langa Cinema Gloria -parc IOR)/ anacami(1)

Cluj
PEDIATRIE II
Miu Nicolae/ cattalina(1)
?
Campean Dana/ Nussa(3)

Craiova
?
Talal/ Klaus29(3)

Galati
?
Baciu(nutritie)/ viorica avram(1)
Ion Ene Marilena/ viorica avram(1)

Iasi
POLICLINICA NR.1
Mihailescu Luciana/ joker(2)

Ploiesti
CABINET MERTL
Cristescu Alina/ inaioana(1)
DISPENSAR GLORIEI
Samoila Elena/ inaioana*(1)
POLICLINICA CINA
Adam/ laura_dimitris(3)
?
Vasilescu Doina(cabinet str Gloriei, telefon 0244/534696)/ Diana9703(3)
Andrinache Doina/ laura_dimitris(3)

Ramnicu Sarat
POLICLINICA 23 AUGUST
Manole Cornelia/ mugulili(3)

Sibiu
SPITALUL CLINIC JUDETEAN
Ognean Livia(neonatolog;Policlinica Astra)/ teodraghici(1)

Timisoara
BEGA
Corneci Claudia/ angy11(4)
Muscoi Mihai / angy11(4)
LUIS TURCANU
Fuicu Paunchirurg pediatru/ angy11(4)
Gafencu Mihai/ katik(4)
POL.LUIS TURCANU
Pop Roswitha ortoped pediatru/ katik(4)
Zabos Dorinela orl-ist pediatru/ katik(4)





*-recomandare negativa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sheannamp spune:

Initial creeata de ralucutza77


Buna, am si eu o rugaminte mare de tot. Vreau sa schimb pediatra si as avea mare nevoie de niste sfaturi/recomandari. Pediatra la care e inscrisa fata in prezent ne-a cam dezamagit, cand ai nevoie de ea e pe la diverse congrese, simpozioane, vad ca de pacienti nu prea o mai intereseaza. Fata mea a facut febra joi seara, am sunat vineri dimineata la pediatra si mi-a zis ca abia luni seara ajunge in Bucuresti.

Noi stam in sectorul 3, in zona Grigorescu (Salajan). As fi vrut un medic care sa vina acasa la noi, pentru ca daca e de asteptat pe la cabinet e cam greu sa conving copilul (apropo, fata are aproape 3 ani) si mai si urmeaza perioada de viroze/gripe...si ne e cam frica de microbi.

Ma puteti ajuta?




Fiecare zi are doza ei de amaraciune. Nu iti amari si mai tare ziua de azi, gandindu-te si la amaraciunea zilei de maine.

Mergi la inceput