Top 10-lucruri de facut in viata

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Gabrielama spune:

Am citit topicul inca de cand s-a deschis si am vrut sa scriu de inca de atunci; insa am lasat intrebarea sa se coaca la mine in minte.... sa inteleg exact care ar fi cele 10 lucruri pe care as vrea sa le fac. Nu e usor.... nu neaparat in aceasta ordine (cu exceptia primei dorinte):

1. Sa-mi cresc copilul frumos si sa fiu cea mai buna prietena a ei, sa simta ca poate sa vorbeasca orice cu mine
2. Sa lucrez un an in NY si un an in Londra in City
3. Sa fac parte dintr-o echipa de voluntari care lucreaza/ajuta pentru o rezervatia de animale din Africa
4. Sa ma intorc la cursurile de dans si sa pot participa intr-o zi la un concurs de dans; chiar si pentru "varsta a treia"...
5. Sa scriu o carte
6. Sa deschid restaurantul la care visez de muuulti ani
7. Sa inot alaturi de delfini
8. Sa merg la Concertul de Anul Nou de la Viena
9. Sa imbatranesc frumos si cu deminitate
10. Sa fac din nou, constructiv si permanent, sport de performanta; alaturi de familie

Mai sunt muuulteee, multeee...

Gabi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns scarmanus spune:

quote:
Originally posted by Gabrielama

Am citit topicul inca de cand s-a deschis si am vrut sa scriu de inca de atunci; insa am lasat intrebarea sa se coaca la mine in minte.... sa inteleg exact care ar fi cele 10 lucruri pe care as vrea sa le fac. Nu e usor.... nu neaparat in aceasta ordine (cu exceptia primei dorinte):

1. Sa-mi cresc copilul frumos si sa fiu cea mai buna prietena a ei, sa simta ca poate sa vorbeasca orice cu mine
2. Sa lucrez un an in NY si un an in Londra in City
3. Sa fac parte dintr-o echipa de voluntari care lucreaza/ajuta pentru o rezervatia de animale din Africa
4. Sa ma intorc la cursurile de dans si sa pot participa intr-o zi la un concurs de dans; chiar si pentru "varsta a treia"...
5. Sa scriu o carte
6. Sa deschid restaurantul la care visez de muuulti ani
7. Sa inot alaturi de delfini
8. Sa merg la Concertul de Anul Nou de la Viena
9. Sa imbatranesc frumos si cu deminitate
10. Sa fac din nou, constructiv si permanent, sport de performanta; alaturi de familie

Mai sunt muuulteee, multeee...

Gabi




Gabi, esti metodica . Dar nu te sfii, celelalte cui le lasi
Stiti ce mi se pare de o frumusete fara seaman? Ca multe dintre visele ce le visam ne gasesc ele pe noi, noi nu facem decat sa le punem la pastrare intr-un puiuc al inimii, ca pe o batista parfumata a cuiva drag a carui intoarcere o asteptam cuminti cu multa dragoste. In cele din urma acel cineva drag vine, chiar daca se lasa asteptat. Asa simt eu...

pisici, flori si jucarele


When the heart is full of love, the world is full of beauty

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Candy spune:

Super topicul, Scarmanus! Numai ca lista mea e luuuunga-luuunga, asa ca le scriu aici doar pe cele legate intr-un fel sau altul de calatorii:

1. Sa pot sa-l duc pe puiutul meu la Disneyland
2. Sa merg cu sotul meu la o cina romantica pe un restaurant plutitor
3. Sa pot sa le ofer parintilor mei un concediu de vis cu ocazia nuntii de aur (mai un un pic...)
4. Sa merg intr-o sanie trasa de reni
5. Sa zbor cu balonul deasupra Manhattan-ului (daca ar fi si cele doua turnuri gemene la locul lor ar fi si mai bine...)
6. Sa vad carnavalul de la Rio si cel de la Venetia
7. Sa petrec un rev la Viena si sa asist la Concertul de Anul Nou
8. Sa vad o festivitate de decernare a premiilor Oscar
9. Sa vad o gradina japoneza si sa invat sa fac Ikebana
10. Sa vad o cursa de F1 cu Michael Schumacher castigator
11. Sa ma joc cu un ursulet panda adevarat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Candy spune:

Na ca am uitat de Muzeul Figurilor de Ceara! Asta si o calatorie in Mexic, negresit!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fatima spune:

1. sa am doi copii cat mai repede: o fetita, Eva Ioana, si un baietel, David si amandoi sa aiba ochii sotului meu (verzi)
2. sa vindem tot ce avem si sa ne cumparam o casa in Seychelles unde copii nostri sa se joace mereu fericiti sub razele soarelui si sa deschidem acolo un mic restaurant pe plaja, cu specific pescaresc, cu muzica cafe del mar, mese de lemn pe nisip si lumanarele seara.
3. sa-mi pot lua cu mine acolo toata familia, toti apropiatii si prietenii, ca de altfel oriunde as calatori.
4. sa reusesc sa o fac pe mama sa nu se mai simta atat de singura mereu. ea ar fi fericita doar cu atat, se multumeste cu putin.
5. as dori ca tatal meu sa-si gaseasca drumul, linistea si rostul in viata, sa fie mai responsabil si sa nu-i mai port grija mereu, ca unui copil.
6. sa joc intr-un film, sa iau un premiu, dar apoi sa fiu uitata ca celebritatea are multe dezavantaje.
7. sa-mi regasesc inocenta copilariei macar 1 data pe saptamana si cu ea sa mai pot fi capabila sa scriu niste poezii, asa cum scriam cand eram copil.
8. sa nu gresesc cu nimic in educatia copiilor (viitori) mei.
9. sa pot face un film cu imaginile fantastice inregistrate pe retina la care am fost martora in scurta mea cariera, cu zborul dintre nori, ploaie si ocean, din Maldive, cu fulgerele ca niste artificii de dimensiuni galactice din India, cu dimineata cu miros salbatic de la safari-ul din Africa, cu zborul deasupra Himalayei..
10. sa se inventeze odata un remediu impotriva tuturor bolilor, un panaceu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns conchita spune:

Fatima, ce frumos ai scris! parca as fi citit o poveste, nu o lista, m-ai facut sa visez.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fatima spune:

merci, Conchita, pai la asta ma pricep eu cel mai bine, sa visez...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanademunck spune:

Hallo-hallo!Intersesant subiect!Eu daca as putea alege dintr-o lista zece lucruri pe care sa le fac in viata mi-as alege (nu neaparat in ordinea asta):
1. sa intemeiez o familie, casa, masina -realizate
2.un copil- in lucru
3.sa gasesc o prietena adevarata - cred ca am gasit
4.sa zic ca pot fi mandra de mine si de ce am facut, sa ma educ in continuare- almost, mai am de lcru
5.sa joc intr-un film cu anthony hopkins- well.....
6. sa fac o croaziera pe Queen Mary-stai ca inca nu am 60 de ani
7. sa asist la o festivitate de deschidere a jocurilor olimpice
8.sa rad mai mult
9.sa vad Romania o tara cum ar trebui sa fie
10.sa imi ajut parintii si fratii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bebe Beca spune:

1. Visez sa vad tot ce este frumos in lume, alaturi de fetita si de sot.
2. Visez sa am o casa frumoasa, cu o gradina mare si trei cai, cate unul pentru fiecare din noi. Iubesc caii.
3. Visez sa am o masina buna si frumoasa, care sa ne ofere siguranta pe drum.
4. Visez sa salvez toti copii, batranii si animalele cu probleme.
5. Imi doresc sa mi se ridice peste noapte sanii supti de fetita mea cu lacomie si sa fie iar frumosi si fermi.
6. Imi doresc sa ajung la cele 48kg pe care le-am avut inainte de a ramane gravida.
7. Pentru a le face pe toate astea ar trebui sa mearga firma noastra, dar nu prea da semne. Eu sper, totusi.
8. Visez la familia perfecta, cu soti care nu se cearta si copilasi fericiti.
9. Visez o lume fara razboi si ura, cu mai multa credinta.
10.Si mai sunt atatea... liniste, cat mai multa liniste.

Ioana si Rebeca

http://community.webshots.com/user/bebebeca

http://community.webshots.com/user/bebeca2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_maria222 spune:

1. Sa calatoresc in spatiu
2. Sa ajung in Mexic
3. Sa pasesc pe cel mai inalt varf din lume
4. Sa inot cu delfinii
5. Sa sar cu parasuta
6. Sa incap intr-o rochie marimea 38
7. Sa merg la un concert Thalia
8. Sa ma plimb cu yachtul in Monte Carlo
9. Sa am o casa pe malul marii
10.Sa am gemeni

"Pentru Barbye, una dintre noi- trebuie sa ajuti!
http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=83472


Pozeeee

Mancarica


Mergi la inceput