Legislatie adoptie

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns galinarodica spune:

Pentru reatestare trebuie toate actele in afara de cererea care de data asta se transforma in cerere de prelungire a atestatului si de actele legalizate la notariat adica declaratie ca nu ati fost decazuti din drepturi, certif de nastere, buletin, de casatorie etc. Inca odata precizez ca restul de acte necesare le aveti pe prima pagina a acestui subiect.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sofia_misicu spune:

Am si eu o intrebare. Ca mamica singura, pot adopta un copil? Am vazut ca in dosar exista posibilitatea de a anexa copia dupa actul de divort. Am casa mea, venitul stabil, slujba asigurata, inca un copil...Tare as vrea dupa ce ies din concediu de maternitate sa adopt un copil.

Multumesc

Nukasi Mama la Nuka

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns galinarodica spune:

Eu sunt in aceasta situatie asa ca iti spun cu certitudine ca se poate si ca mamica singura. Nu am terminat adoptia, inca suntem in plasament, astept sa vad zilele astea daca au deschis procedura adoptiei sau o deschid eu, dar cert e ca se poate. Ai pe prima pagina toate actele care iti trebuiesc, evident elimini pe cele pt sot si certificatul de casatorie (in cazul tau anexezi pe cel de divort)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns galinarodica spune:

Marius bun venit in gasca numa ca desi apare la ultimul mesaj cum ca ai fi scris pe 7 cand deschid subiectul nu se vede nici un mesaj de la tine...asa ca te rog mai scrie odata poate se vede.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alexa Ioana spune:

apare cum ca marius a scris in 5 pt ca a editat primul mesaj din subiect, si a facut subiectul "fierbinte".

alexa si mami

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns galinarodica spune:

Ioana nu poti edita decat mesajele personale nu poti edita mesajele scrise de altii, numai moderatorii pot sterge un nr de tel, cuvinte obscene etc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rozi spune:

Marius este moderator

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alexa Ioana spune:

rozi, m'ai luat ! asta voiam sa zic, marius este moderator

si a propos, multumim marius ca ai facut subiectul "fierbinte", sa nu mai caute fetele noi pana se plictisesc


alexa si mami

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns patri spune:

Eu nu am vazut nici emisiunile tv nici la radio n-am auzit nimic, am prins numa discutiile aprinse de aici de pe forum si am aflat si eu de la dpc ca nu mai vor sa aprobe plasament, cel putin nu intre judete...e tot mai rau...NU PUTEM FACE NIMIC??? aM TOT SPERAT SA IASA ADEVARUL LA IVEALA, SI CAND COLO E INVERS...E TOT MAI RAU!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irina_g spune:

La sectorul 3 singurele acte pe care nu le-a mai cerut DPC pentru reatestare au fost certificatele de nastere, casatorie si actul casei (cele legalizate)
In rest au fost necesare toate, inclusiv decl ca nu am fost decazuti din drepturi (care se face la notar), caziere, adeverinte salariu, adeverinte medicale, HIV separat, caracterizari, motivatia de a adopta.
Bafta multa tuturor

Irina si Mihai

Mergi la inceput