case cu structura din lemn?

case cu structura din lemn? | Autor: danafl

Link direct la acest mesaj

Ce parere aveti despre casele acelea expuse la Bricostore in Militari?Decind le-am vazut, ma bate gandul sa fac un credit sa ne luam o casa, pentru locuire permanenta, dar nu cunosc pe nimeni care sa locuiasca intr-o astfel de casa. Au si site cei care au produs casa (bestproducts).Astept cu nerabdare parerile voastre.

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Rodica spune:

Eu mi-am intrebat verisoara arhitecta cat dureaza in timp o casa din lemn si mi-a raspuns: "sute de ani, du-te sa le vezi pe alea de la muzeul satului" -m-a lasat nelamurita !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daniella4 spune:

Nu le-am vazut pe cele din Militari, dar daca ar fi sa-mi fac o casa as alege lemnul: sunt estetice, durabile, linistitoare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danafl spune:

http://www.bestproducts.ro/1_tip2.php Asta e casa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monagan spune:

Cred ca e mai usor de construit, ecologica, durabila si mai calduroasa. Ex:America unde casele toate sint din lemn.

MG

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lu.more spune:

Daca te hotarasti (eu recomand cu caldura, stiu bine casele despre care vorbesti, si merita, crede-ma), stiu o firma care construieste astfel de case. Mai mult, directorul firmei si-a construit o casa pentru el, si locuieste in ea de ani buni. Cat despre mine, imi cand merg in vacanta, avem "rezervare permanenta" intr-o pensiune construita de ei si am putut sa studiez avantajele si dezavantajele.
Poate gasesti mai interesant pretul si conditiile lor.
Detalii pe PM
Cu bine
Lulu

.................................................................................
Dragii de noi
.................................................................................
« C'est quand on n'y croit plus, que le ciel vous entend et pardonne. »
Kyo

Mergi la inceput