Bazar pt Alex (8)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns andradanatalia spune:

Licitez:

383. Scaun de baie pt cada - Flipper (loreema24) - 37 RON

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lulu75 spune:

Ne vin intariri. Am pus mesajul cu alex pe alte forumuri si fetele vor veni aici sa puna umarul la ajutorarea lui.
Doamne-Ajuta!

Luminita si Andrei Tudor (16 august 2005)

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=64539" target="_blank">Bazar pt Alex

Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roandre spune:

Lulu75, asteptam intariri cu bratele deschise!


Mihaela si Alexia- Maria26 august 2004

Multumirea aduce fericire chiar si in saracie.
Nemultumirea aduce saracie, chiar si in bogatie. - Confucius

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns geaninaelena spune:

LA MULTI ANI TUTUROR!!

am reusit sa ajung si eu la banca; am achitat 45 RON pentru pozitia 367 (sezlong de la tomecica)

Gia si bebe Mihai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roandre spune:

quote:
Originally posted by geaninaelena

LA MULTI ANI TUTUROR!!

am reusit sa ajung si eu la banca; am achitat 45 RON pentru pozitia 367 (sezlong de la tomecica)

Gia si bebe Mihai



Te-am trecut la achitat in cont cu suma respectiva.


Mihaela si Alexia- Maria26 august 2004

Multumirea aduce fericire chiar si in saracie.
Nemultumirea aduce saracie, chiar si in bogatie. - Confucius

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lulu75 spune:

Mi-a fost interzis accesul la un Forum pt ca am pus povestea lui Alex fara sa dau vreun link. Mi se pare o copilarie. Mi s-a spus ca promovez alte site-uri. De parca e batut in cuie sa colind numai pe unul. Offff!
Sper ca fetele sa fi primit mesajele cu link-ul si sa vina alaturi de noi.

Luminita si Andrei Tudor (16 august 2005)

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=64539" target="_blank">Bazar pt Alex

Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Jasmine spune:

quote:
Originally posted by lulu75

Mi-a fost interzis accesul la un Forum pt ca am pus povestea lui Alex fara sa dau vreun link. Mi se pare o copilarie. Mi s-a spus ca promovez alte site-uri. De parca e batut in cuie sa colind numai pe unul. Offff!





Ce stupid!!!

Jasmine si Radu (26.10.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_miti spune:

La multi ani! tuturor.
Pentru ca nu am mai vorbit de anul trecut cu voi, permiteti-mi sa va adresez si eu cele mai calde urari pentru 2006, sa fie un an mai bun, plin de sanatate , fericire si multa dragoste, sa aveti puiutii sanatosi tun si .....tot ce va doriti voi.

Faptul ca scriu rar aici, sper ca este inteles de voi celelalte, timpul meu este redus la maximum....alex nu imi mai permite nici sa "respir". Despre el pot sa va spun ca este bine, si cand spun bine, inseamna bine, adica glicemii foarte bune intre 73 si maxim 300. Insulina de la pranz a ajuns optionala, adica facem obligatoriu dimineata si seara la 7, respectiv 19. La parnz daca are glicemie mai mare de 200mg/dl, facem 1 uinitate de insulina rapida, daca nu, nu facem. Chiar si asa chinul injectiilor a revenit, stiti ca in urma cu ceva timp va spuneam ca numai plange asa de tare. Ei bine, iar a inceput si pentru ca este destul de grasut, adica are 14 kg, imaginati-va cat de greu este sa il tii, sa il intepi si mai ales sa il vezi ca se zbate. De aceea stresul meu este inca maxim, oboseala la fel si nervii numai spun...cedez de multe ori... ESTE CUMPLI!!!!!!!!!!!

Avem si o veste buna, cand trebuie sa luam glicemia, ii spu:"Alexutu, hai sa fac mami un tzac la degetel ssa vedem cat este glicemia....", si vine dupa mine, se aseaza in fata mea, ii pun testul in aparat si apoi il dau lui in mana, intre timp eu il intep in degetel si eu cu mana lui si ii bun bandeleta la picatura de sange. Sa-a obisnuit...stie deja ce trebuie facut.....
Toata ziua alearga prin casa, scoate toate jucariile in mijlocul casei si apoi pleaca cu ele prin casa.
Intra in baie si.....baga mana in vasul de la WC pana la cot....scoate vasele din dulapuri, a rupt plinta de la parchet, scoate furtunele de la aspirator.....si muuuuulte ale nebunii.
De aceea va spuneam ca numai am timp sa stau pe DC, abia daca reusesc sa mai citesc cate ceva.....messengerul este deschis zilnic, de multe ori apar online, dar eu nu pot sta de vb foarte mult nici pe acolo....mai arunc cate un ochi asa....

Oricum va multumesc tare mult ca sunteti alaturi de noi, ca ne sustineti material si moral. Apropo de bani, am primit ce 10 milioane de lei ( inca nu m-am obisnuit cu RON) de la voi, din bazar. Va multumesc din suflet. I-am cumparat lui Alex bradut, decoratiuni noi, jucarii, hainute (sa il gaseasca anul innoit), pampers,servetele, sapunele, samponele, lapte, si tot ce ne mai trebuie pentru hrana lui zilnica . Multe chestii de care aveam nevoie....stiti ca la un copil asa de mic ce trebuie pentru igiena zilnica nu cumparati in fiecare zi, in schim noi ramaseseram cam fara nimic , exact in perioada sarbatorilor. Oricum mi-au fost de un real folos. VA MULTUMESC INCA O DATA.
Sper ca nu m-am lumgit prea mult....

P.S. Lulu 75, stii ca mi-ai trimis candva un mesaj sa postez povestea lui Alex pe un alt forum. Nu am facut-o din simplul motiv ca am considerat ca este suficient ce faceti voi pentru el, celelalte forumuri daca au sectiuni umanitare ....pot ajuta alti copilasi in nevoie. Nu as vrea sa mi se reproseze nimic....mie ca mama....de aceea nu am facut-o. oricum iti multumesc din suflet....

va pup pe toate si sa stiti ca daca nu scriu zilnic...macar va citesc....

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=59341" target="_blank">Bazar pt Alex
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=59171&whichpage=1" target="_blank">Alex, un baietel diabetic de 1 an

http://pg.photos.yahoo.com/ph/ana_miti/my_photos?urlhint=actn,del%3as,1%3af,0

ana-maria si Alexandru Andrei(7 oct.2004)http://www.cat.pscomp.ro/yap/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roandre spune:

Am primit coletul de la lulu75 cu helanca...super!



Mihaela si Alexia- Maria26 august 2004

Multumirea aduce fericire chiar si in saracie.
Nemultumirea aduce saracie, chiar si in bogatie. - Confucius

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tomecica spune:

ANALA MULTI ANI SI MULTA SANATATE LUI ALEXANDRU SI VOUA , SA AVETI PUTEREA SA MERGETI MAI DEPARTE . Ne bucuram sa stim ca ALEX este din ce in ce mai bine si sa stim ca putem aduce un strop de bucurie in inimile voastre.
vom fi alaturi de voi atata timp cit e nevoie.

Va pup si va doresc un an mult mai bun decit cel ce tocmai a trecut si MULTA MULTA MULTA SANATATE.

luminita:mami de 2 scorpiute;ADRIANA-STEFANIA[7 ani] si ALEXIA-MARIA [1 an]

" ASA CUM APA NU POATE RAMANE IN VARFUL MUNTELUI , NICI SUPARAREA NU POATE RAMANE INTR-UN SUFLET MARE"
LAO TZE

fotografii si DESENELE ADRIANEI

Mergi la inceput