Sezatoarea canadiana (38)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns carmen77 spune:

CRACIUN FERICIT PLIN DE BUCURII ALATURI DE CEI DRAGI!

Eu inca nu am inceput pregatirile, cred ca ma apuc un pic mai tarziu de sarmale si ciorba, si prietenii nostri vor aduce cozonacul si aperitivele ... sa ne ospatam maine.





POZE NOI

Carmen si Matei Gabriel - [b]27.10.2003


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ira spune:

Buna dimineaaaaaaataaaaaa la mooooos, la-a mooooos Aaaaaaajuuuun !!!!!



Ho ho hoooooooo, je cherche un site net unde sa fie prezentat programul de cablu TV de sarbatori, sau chiar o revista de cumparat, asa cum era in Ro cablu TV etc.

Puis, mai caut (am vointa, I know) recomandari de filme bune de inchiriat de la Block Buster, ati fost impresionati lately de ceva ? Thanks si...petreceti, petreceti ?

Les parents du Père Noël auraient aussi souhaité que leur fils existe vraiment.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Donia spune:

Craciun fericiiit!!!

Gata cozonacii, carnatii, sarmalele, bunatatile, Trifermentul, Colebilul?
Eu plec la colindat intr-o ora si de abia astept (am facut si vocalize).
Va pupez canadiencelor, sa aveti sarbatori fericite langa familie si prieteni, sa va culcati cuminti ca sa vina Mosul si maine sa petreceti bine!

Eu nu strivesc corola de minuni a lumii (L. Blaga)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DanaMario spune:

Si noi va dorim UN CRACIUN FERICIT alaturi de piticii vostri si de familie

Craciun Fericit
Dana si Joshua
http://community.webshots.com/user/dana_josh

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dana_B spune:

Buna fetelor!

Va doresc Sarbatori fericite alaturi de cei dragi si spor la sarmalute si cozonac!

Am si eu o intrebare pentru fetele din Toronto: se pare ca mosul ne-a adus un bebe la purtator si am nevoie de un doctor obstretician la North York Hospital - exclus Pairaudeau cu care care am avut o experienta nefericita. Daca puteti sa-mi recomandati pe cineva as ramane indatorata. Pe primul bebe l-am avut la Mount Sinai unde a fost excelent, dar de data asta ne-am mutat si am nevoie sa fiu cat mai aproape de casa.

Multumesc si Craciun fericit tuturor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Crinia spune:

Va doresc Un Craciun Fericit.
Wishing you all the timeless treasures of Christmas - the warmth of home, the joy of togetherness, and the love of family.

Pupici la toti

Karina mamica lui LUCIAN (23 februarie 2005)


Oare cit avem?]

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simi spune:

quote:
Originally posted by Ira

Buna dimineaaaaaaataaaaaa la mooooos, la-a mooooos Aaaaaaajuuuun !!!!!



Ho ho hoooooooo, je cherche un site net unde sa fie prezentat programul de cablu TV de sarbatori, sau chiar o revista de cumparat, asa cum era in Ro cablu TV etc.

Puis, mai caut (am vointa, I know) recomandari de filme bune de inchiriat de la Block Buster, ati fost impresionati lately de ceva ? Thanks si...petreceti, petreceti ?

Les parents du Père Noël auraient aussi souhaité que leur fils existe vraiment.


La Multi Ani si Craciun fericit!
Irina eu pot sa-ti recomand niste filme pe care le-am vazut de curand si mi-au placut: "C.R.A.Z.Y."- film québécois excelent, a luat marele premiu la Festivalul de la Venetia. O sa-ti placa, e bun.
Altul, " Horologe biologique"- tot din Q. , regizorul Riccardo Trogi a facut si " Québec- Montréal"- doua filme ffff bune despre conditia masculina in societatea noastra. Alt film bun, tot québecois- "La Neuvaine". Dupa cum vezi eu sunt mare fan al cinematografiei din Q. Ce sa zic,ma identific mult cu societatea asta, am "crescut" aici , traiesc in Québec de 12 ani ...
Filme dragute dar nu capodopere: " The wedding crashers", "War of the worlds" si cam astea ar fi noutatile .
Va pupam pe toti in aceste zile de sarbatoare!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitz-kitz spune:

DanaB felicitari pentru sarcina!
Eu am nascut acum 6 luni la NorthYork Hospital cu o doctorita Shira Pringle de care am fost f multumita.Initial am avut si eu un alt obstetrician de care nu mi-a placut,apoi o prietena mi-a recomandat-o pe aceasta doctorita,am sunat-o si m-a acceptat.Cand am nascut a venit de acasa si a stat cu mine pe tot parcursul travaliului.(medicul initial mi-a spus ca nu va veni cand voi naste decat daca va fi de garda.oricum nu acesta a fost principalul motiv pt care l-am schimbat)
Daca vrei mai multe detalii(nr de tel,adresa cabinetului)spune-mi si ti le dau.
Craciun fericit!!!

"Cand o usa a fericirii se inchide,o alta se deschide;dar deseori ne uitam atat de mult la usa inchisa ca nu o mai vedem pe cea care s-a deschis pentru noi"Helen Keller

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurajr spune:

LA MULTI ANI SI CRACIUN FERICIT !

Pentru prietenele mele de pe DC, care mereu imi sunt aproape cu sfaturi, incurajari si vorbe de duh, un Craciun Fericit alaturi de cei dragi !!



Scarlet O'Hara : Si maine mai este o zi !
Laura si shoricutzu' Otilia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dana_B spune:

Kitz, multumesc pt raspus. Daca poti da-mi nr. ei de telefon. Trebuie sa fac o programare cat mai repede ca sunt deja in 7 sapt, iar pe la 11-13 sa fac testele pt sindrom Down. De Owolabi ai auzit? Se pare ca si el accepta noi pacienti - ca sa am un back-up in caz ca dr. ta nu accepta pacienti.

Multumesc mult.

Mergi la inceput