am o sugestie...asta e locul in care mi-o exprim?

am o sugestie...asta e locul in care mi-o exprim? | Autor: daniela_b

Link direct la acest mesaj

Eu nu am devenit, inca, mama. Stiu in care loc sa ma duc daca vreau sa intreb ceva, pe ceilalti care nci ei nu sint inca parinti.
Dar, intrebare: exista un loc in care mamele care au copii cu handicap sa vina sa intrebe ceva pe alte mame cu aceleasi probleme? Exista un loc pe DC si pentru acestea? Am vrut sa fie o sugestie, sa se creeze un asemenea loc dar pe urma mi-am dat seama ca s-ar putea sa fie deja o lista de discutii pe aceasta tema dar sa n-o fi gasit eu...
Pentru ca, din pacate, exista si copii cu probleme. Am vazut ca sint diverse anunturi dar nu am gasit ceva "special amenajat". Cu mame, care vorbesc "in direct" despre asta.

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Daniela,
In timp ai sa-ti dai seama ca aici pe DC fie ca sunt mame sau vor deveni mame sau deocamdata nu sunt mame exista un "ceva" greu de explicat prin care oricine este primit cu bratele deschise. Toate sunt speciale chiar si tu de exemplu iar DC este un loc special prin voi insiva.

Cu prietenie,

Marius Pernes
home page - www.marius.rdsor.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iren spune:

Marius, fata zicea de un loc unde mamele de copii cu probleme sa vorbeasca cc cu alte mame de copii cu probleme, sa impartasheasca probleme, solutzii, etc, nu cred ca vorbea de reticientza de-a spune ceva despre copiii cu probleme pe un forum oarecare
Daniela, exista deocamdata un topik pentru copilashii bolnavi de sindrom down www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=64294" target="_blank">aici
Shi bine-ai venit pe desprecopii

Iren dubla mamica Bogdanelu nazdravanu si Julia turbo
decembrie
degetzeii


In caz de greturi si alergii la anumite persoane, se recomanda retragerea intr-un loc izolat si racoros si consumarea, in liniste, a patru- cinci lamii pe ora.

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=62378" target="_blank">Ajutatzi-o pe micutza Alina sa vada

Mergi la inceput