Alinuta a fost operata, maine se intoarce acasa

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alessia105 spune:

Adseana si eu zic ca ai facut multe .te iubim mult..promisiuni din Germania sunt cca 70 si cu aceasta ocazie tin sa ii mutumesc lui tibi care va stange banutii in Germania si nu numai lui ,ci tuturor celor de pe forumul de acolo ...in fond si noi suntem patiti cu Silviu si fam Florescu si acum suflam si in iaurt.... e adevarat ei au adoptat o metoda un pic mai dura decat suntem noi obisnuiti, dar sper ca am fost intelesi ca dorim numai sa ii redam Alinei Lumina

Cat despre operatie ...nu stiu ce sa zic ..eu una as propune sa ne stabilim o data finala ..sa zicem 15 si in functie de cati banuti avem sa luam o hotarare ...PAREREA MEA ...poate cine stie o minune poate reda Lumina Alinei chiar de sarbatori....Exista o data finala cand trebuie reprogramata operatia?

stiu ca am scris aiurea dar Benny are febra si doarme la mine in brate acum ...deee mamica cu multiple intrebuintari

Va pupam dulce pe toate si pe toti,va dorim tot binele din lume si MULTA SANATATE!
Alessia, www.babiesonline.com/babies/m/manneke/" target="_blank">Benny (02.03.05) si www.babiesonline.com/babies/s/sebypiano" target="_blank">Sebi (16.01.98)

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=63110" target="_blank">Arata ca esti OM!Putin poate insemna ptr o fetita minunata...VEDEREA!




Specialii 2005 , Poze de pitici voinici

"Traieste ca si cum ai muri maine. Invata ca si cum ai trai vesnic". - Gandhi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns an-k spune:

Alessia, o data limita nu e in nici un caz in interesul Alinei, oricum sunt formalitati de facut(o voi suna pe Rodica, mama Bellei sa vad ce acte sunt necesare), cu toate ca sunt optimista sunt aproape sigura ca va fii nevoie de reprogramare, poate chiar si in ianuarie, dar pana pe 18 e prea scurt timpul 10 zile in care sa ia sau sa nu ia bilet la avion, pleaca sau nu pleaca- stresul e f mare, deci tind sa cred ca reprogramarea e inevitabila

Adseana, nu te retrage, mie mi-esti draga, si stiu ca indiferent de rezultat intentiile tale au fost din cele mai bune, si iata ca in final acel forum ne va ajuta, a cunoscut cazul datorita tie, Chiar daca primele reactii nu au fost cele pe care le acceptai, rezultatul a fost pozitiv, deci privirea inainte, spatele drept, si tot inainte, pt o cauza buna- pt Alinuta

Lucia, ma bucur ca ai vesti bune, daca Nadina nu are timp in Bucuresti se ocupa si Adrianafedorca


Acum va spun ca voi pune la subiect, in primul post, toate link-urile forumurilor unde s-a postat, de care aici pe DC am luat cunostinta, pt acestea fiecare deschizator isi asuma responsabilitatea impreuna cu noi, pt ce apare pe alte forumuri si nu e trecut la subiect, noi nu stim nimic deci nu raspundem, asa ca va rog cum deschideti subiect pe vre-un forum postati aici
multumesc

va pup


anca si micutza Bianca(14/03/2005)
http://community.webshots.com/user/biancahugoanca

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=62378" target="_blank">Ajutati-o pe Alinutza sa vada

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns an-k spune:

Mariana, Mihaela si Adrian, va multumim

Adseana

anca si micutza Bianca(14/03/2005)
http://community.webshots.com/user/biancahugoanca

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=62378" target="_blank">Ajutati-o pe Alinutza sa vada

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianafedorca spune:

adseana nici eu nu cred ca e cazul sa te retragi, alina are nevoie de tine si noi la fel




www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=63110&whichpage=1 br / " target="_blank">Ajutati-o pe Alinutza sa vada



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nadina spune:

adrianafedorca trimite-mi si mie te rog pe PM datele tale de contact.
Nadina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danna_J spune:

Give light to Alina This is a story that touched my heart and determined me to try my utmost to help in any way I can, in hope of a happy ending. This is the story of Alina Ivascu, the youngest daughter of Gabriela and Cristinel from the little village of Islaz, in the North of Romania. She was born prematurely (after 6 months of pregnancy) and she weighted only 1200 grams. She fought hard to survive since the beginning and it was a small victory when she pulled through to grow to normal weight later on. Then, more news darkened her parents' happiness. She was diagnosed with retina detachment. She is now one year and two months and all she can see are dark shadows and faint light. The retina is the light-sensitive layer of tissue that lines the inside of the eye and sends visual messages through the optic nerve to the brain. When the retina detaches, it is lifted or pulled from its normal position. If not promptly treated, retinal detachment can cause permanent vision loss.In a desperate attempt to save her daughter's sight, Alina's parents traveled 500 miles to the Romanian capital, Bucharest, to the best Ophthalmology Clinic, to be treated by renowned eye surgeon Dr. Florin Balta. For multiple reasons, Alina can't be operated in Romania , and Dr. Balta recommended that her only chance to ever see again was to have the operation abroad. At Dr. Balta's recommendation, The Ophthalmology Clinic in Willrijk – Belgium was the only clinic accepting Alina's case. The chief of the clinic, Dr. Claes agreed to operate as soon as the girl and her mother can come to Belgium and a 6000 EU fee is paid.The period of 18th-21st of December, 2005 was booked for the operation. Alina's father works as a post man and Alina's mother is unemployed since little Alina requires 24 hour care and they do not any other means to finance themselves for this costly trip. 6000 EU is not a lot of money if we pull together and give as much as we can…and to Alina's parents this money means the sight of their daughter….which cannot be translated into any financial sum… I am making a personal appeal to your human kindness to reach into your hearts and offer your help! Imagine what a miracle would be for Alina to see her mother's smile! This season is often called the Season of Goodwill, the Season of Love and Hope. Together, we can save Alina's sight and change her life for a better future. There is hope! There is a chance! Let's bring a ray of light into Alina's dark world! It is in this spirit that I ask you to generously offer your financial support to help this little girl. Please find attached pictures of Alina as well as her diagnose certificate. Any contribution, small or big is most welcome as time is short until the date scheduled for operation. Buy yourselves a miracle this Christmas! I thank you for the bottom of my heart for you time and your donations, Have a beautiful and peaceful Christmas!www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=63110" target="_blank">Alina Lumina www.geocities.com/alinalumina" target="_blank">Alina-Lumina (site) Craciun fericit!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danna_J spune:

Am primit de la o fata draga din Anglia traducerea scrisoricii compuse de mine, ea a mai adaptat-o sa iasa asa cum trebuie, CLAUDIA iti multumesc mult pentru traducere stiu ca ai facut-o cu mult drag, gestul tau o va ajuta pe Alinuta sa ajunga mai repede sa VADA! Esti minunata! Dragii mei se impune sa rugam familia IVASCU sa deschida un cont si in euro cat mai repede!www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=63110" target="_blank">Alina Lumina www.geocities.com/alinalumina" target="_blank">Alina-Lumina (site) Craciun fericit!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danna_J spune:

Am copiat scrisoarea asa cum a primit-o prin email, dar trebuie sa fac cateva precizari in legatura cu ea.E scrisa in numele meu, deci puteti sa taiati partea cu cazarea aici in Belgia, atasamentul cu pozele lipseste, la fel si cele cu costurile si programarea, eu le am dar dvs nu. Cititi bine scrisorica si folositi doar partea de care aveti nevoie.Ca si completare puteti sa puneti Contul tatalui fetitei si persoana de contact sa fiti dvs. Va rog cei care va folositi de aceasta scrisoare in campania Alinutei sa anuntati aici public sa stim cati au trimis-o sa nu avem alte suprize.Numai bine tuturor, eu o sa fiu prin preajma insa am o raceala cumplita de care sper sa scap cat mai repede.www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=63110" target="_blank">Alina Lumina www.geocities.com/alinalumina" target="_blank">Alina-Lumina (site) Craciun fericit!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tinatache spune:

eu am trimis scrisoarea de la Danna_j in romaneste, pe la prieteni. Ca urmare mai sunt 2 mamici inimoase care vor trimite in curand, le-am dat adresa Ancäi. (an-k) Deci in total inca 3 pliculete sunt pe drum, Anca.

Cristina
-----------------------------------------------
Explica-mi, si am sa uit
Arata-mi, si am sa-mi aduc aminte
Lasa-ma sa fac singur, si am sa inteleg.
Confucius
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=63110" target="_blank">Teledon - 5000€ pentru AlinaLumina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns an-k spune:

Tinatache multumim, mai ce ma bucur cand vad atatea suflete unite pentru o cauza buna,
Nadina, multumesc si tie, iti va trimite Adriana adresa pe PM

Am fost cu Bia la dr, ne-a dat tratament si deja nu mai are febra

anca si micutza Bianca(14/03/2005)
http://community.webshots.com/user/biancahugoanca

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=62378" target="_blank">Ajutati-o pe Alinutza sa vada

Mergi la inceput