nastere normala dupa cezariana

nastere normala dupa cezariana | Autor: DoamnaL

Link direct la acest mesaj

Ati nascut sau stiti pe cineva care a nascut normal (vaginal) dupa cezariana? Unde si cu ce doctor?
Multumesc

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Rayuela spune:

Da ,cunosc o persoana care a nascut natural,dupa o nastere cezariana (copilul nu se intorsese).Nu in Romania,adevarat.Din cite am citit si eu pe forum,in Romania o cezariana este urmata obligatoriu de o cezariana,desi nu pricep de ce.Inteleg daca sint motive medicale intemeiate,altfel...nu.


Elena si mademoiselle Amelie-Boubou

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eveline spune:

Spre mirarea mea am cunoscut o doamna care are doua fete de varsta mea (de fapt una cu 4 ani mai mica)...in sfarsit...de ce spun spre mirarea mea: a nascut prima fata prin cezariana si pe a doua normal si asta cu multi ani in urma...in Romania. Sincera sa fiu si eu imi doresc un al doilea copil, inca nu am discutat cu nici un ginecolog, dar cu disperare as vrea sa nasc normal chiar daca pe Biancuta am nascut-o prin cezariana. Eu cred totusi ca e posibil si in Romania...speranta nu moare niciodata, nu-i asa?!

Ana si Bianca-iubita
pozele iubitei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giana spune:

dar oare se mai pot inca 2 sarcini dupa o cazariana?ca eu tare mai vreau inca 2 dar dr zice ca-i riscant...

Giana de Dani
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=63229" target="_blank">POVESTEA NASTERII
POZELE NOASTRE


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eveline spune:

quote:
Originally posted by Giana

dar oare se mai pot inca 2 sarcini dupa o cazariana?ca eu tare mai vreau inca 2 dar dr zice ca-i riscant...

Giana de Dani
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=63229" target="_blank">POVESTEA NASTERII
POZELE NOASTRE

Eu cred ca depinde de organismul fiecarei persoane, cum se reface dupa cezariana anterioara...dar numai un doctor te poate sfatui exact la cazul tau....oricum, din cate stiu eu se poate sigur.




Ana si Bianca-iubita
pozele iubitei

Mergi la inceput