CRACIUN FERICIT pt 75 de orfani - POZE !!!!!!!!!

CRACIUN FERICIT pt 75 de orfani - POZE !!!!!!!!! | Autor: Tzuni

Link direct la acest mesaj

75 de sufletezele de la orfelinatul Sf Vasile se vor bucura, cu ajutorul nostru, de sfanta sarbatoare a Craciunului. Sunt copii mici, de la 1 la 6 anishori.

Eu am banii deja adunati (am cersit de la diverse firme - stiu ca nu-i frumos, dar copiii astia merita orice efort!), astept de la voi sustinere si sugestii de daruri pt copii de varste atat de fragede (neavand copii, habar n-am cu ce se joaca un pusti de 2 ani, de exemplu!).

Am reusit sa fac rost si de niste carticele-jucarii pt cei mai marishori.
Vom lua si bradutz si ornamente, pt ca la serbarea din 20 decembrie, totul sa fie pregatit, iar Mosul cel darnic sa aiba loc sa lase darurile.

AICI VEDETI POZE DE LA SERBARE:

POZE

AICI PUTETI VEDEA FACTURILE DE LA CUMPARATURI:

FACTURI


Donatii adunate:
1. denis - jucarii si hainute
2. corneliap33 - haine si jucarii si 500.000 lei vechi
3. Jasmine - jucarii si hainute si 700.000 lei vechi
4. gabrielama - hainute + 1.000.000 lei vechi
5. marika - 2.000.000 lei vechi
6. dana - 500.000 lei vechi
7. elia - 500.000 lei vechi
8. catalina - 1.000.000 lei vechi
9. Tzuni - 1.000.000 lei vechi
10. CT - 1.000.000 lei vechi

11. cl - 500.000 lei vechi
12. impreuna - 300.000 lei vechi
13. cami - jucarii

14. FIRMA 1 (NMP) - 15.000.000 lei vechi
15. FIRMA 2 (NOI) - 5.000.000 lei vechi
16. FIRMA 4 (L+Y) - 5.000.000 lei vechi
17. FIRMA 3 (DC) - carti si carti-jucarii in val de 6.400.000 lei vechi

18. carolinah - jucarii in valoare de 1 milion de lei + dulciuri
19. witchie - un brad mare si frumos

20. UN MOS CRACIUN live - gratuit
21. Adriana = 500.000 lei vechi

TOTAL SAMBATA, 10 dec 2005 = 9.000.000 lei vehi

TOTAL VINERI, 16 dec 2005 = 34.500.000 lei vechi


Maine, sambata 17 dec 2005, mergem la cumparaturi. Ca de fiecare data la astfel de actiuni, vom posta la vedere facturi si poze de la serbarea din 20 dec. In 19 seara vom merge sa aranjam caminul pt serbare si sa incarcam sacul mosului cu daruri.
____________________________
www.fastcoolcars.com/images/sexy_ladies_fast_cool_cars9/legs_car.jpg" target="_blank">Tzuni mic si drag si scump

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns craluca spune:

tzuni, eu iti pot da:
- carticele de colorat de la editura nemira
- globuri si ornamente de craciun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tzuni spune:

quote:
Originally posted by craluca

tzuni, eu iti pot da:
- carticele de colorat de la editura nemira
- globuri si ornamente de craciun





Le primesc cu drag. Trimite-mi PM cu datele tale de contact, sa vedem cum facem (mai e putin timp).

Multumesc mult!


www.fastcoolcars.com/images/sexy_ladies_fast_cool_cars9/legs_car.jpg" target="_blank">Tzuni mic si drag si scump

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bebe Beca spune:

Noi putem face rost si de niste hainute pentru copii mici. Si poate si niste bani.

Ioana si Rebeca

http://community.webshots.com/user/bebebeca

http://community.webshots.com/user/bebeca2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabrielama spune:

Tzuni,

eu pot sa dau hainute de fetita (pana la 1,6 ani), marea majoritate noi noute, unele purtate de maxim 2 ori, de foarte buna calitate.

In plus, as vrea sa contribui si cu banuti - si banuti noi, si milionul pe care il datorez inca.


Gabi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tzuni spune:

Ok, le primesc cu drag. Asa ca, o sa fixez cat de curand o noua intalnire pt cele care vor sa doneze cate ceva.

Dati-mi sugestii cu privire la jucarii. Cu ce se joaca astia micii? Ce jucarii sa cumparam? De plush, sau...ce?


www.fastcoolcars.com/images/sexy_ladies_fast_cool_cars9/legs_car.jpg" target="_blank">Tzuni mic si drag si scump

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denis spune:

Eu pot oferi cateva hainute de baiat tot asa pana la 1,6 ani. Dar spuneai ca totusi copilasii de la ac orfelinat sunt ceva mai maricei....Si pot contribui si cu ceva banuti, nu zic acum cat....voi vedea.
Sugestii jucarii:
puzzle-uri, cuburi de construit imagini, lego...(chiar daca sunt 1 pic ...defavorizati, le va stimula imaginatia si creativitatea..) masinute, soldatei, probabil papusele, truse de cosmetice (de jucarie,desigur), chestii de astea...plusurile sunt bune pana la 1 an.
Jucarii, nu pot dona din pacate pt ca sunt "obiecte perisabile" la noi...Lunar reinaoim stocul si aruncam pe cele stricate la gunoi...

Denisa, mami lui Cosmin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tzuni spune:

Ok, denis, multumesc mult. Voi anunta cand colectez produsele si te voi apela.

Copiii au varste intre un an si 6 ani.


www.fastcoolcars.com/images/sexy_ladies_fast_cool_cars9/legs_car.jpg" target="_blank">Tzuni mic si drag si scump

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabrielama spune:

Tzuni,

sugestii de jucarii, din experienta proprie:

- caramizi tip Lego - au la Cora unele mai mari, care nu sunt periculoase pentru copiii sub trei ani; sunt la pungute (saculeti) de plastic si sunt destul de ieftine;
- mingii
- carticele de colorat si creioane de colorat
- jucariile de plus merg si peste 1 an, caci abia atunci incep sa le recunoasca, vorbeasca cu ele, hraneasca, culce, etc;
- cred ca masinute si papusi la copiii peste 3 ani - doar presupun, caci nu am ajuns acolo inca.

Eu plec acum din Bucuresti, ma intorc maine seara; plec sambata la pranz, ma intorc duminica; intre, pot oricand sa aduc hainutele.

O zi buna.

Gabi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CORNELIAP33 spune:

Tzuni draga,

Ma alatur si eu initiativei tale.
Am cateva hainute de baiat - cca 3 ani, cateva jucarii pentru copii mici - doar astea au scapat nedistruse si am sa dau si ceva banuti. Mai discutam... sunt pe aici si trag cu ochiul!

Cornelia si taurasul Rares Costin (nascut in 22.04.2002)
Fotografii


Ajutati-l pe George!
www.cuzuc.netfirms.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns craluca spune:

tzuni, eu maine primesc cele 75 de carticele de colorat, dar ar fi bine sa pot face un act de donatie, ceva oficial

Mergi la inceput