Bebelusi de septembrie-octombrie 2005 (13)

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Tonnia spune:

Fetelor, multumesc pentru raspunsurile in legatura cu adormirea. Am incercat acum ca vazusem ca ii e somn, n-a mers, a inceput sa planga cand l-am lasat in pat, l-am luat cand am vazut ca plange si mai tare si a adormit...plimbat!

Sofia, foarte frumusica Nuca ta, seamana cu tine mult de tot!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana75 spune:

Ba da codruta, face abdomene la greu, si din bouncer si de pe pat.
sofia, si eu ti-am admirat printesa.

Ioana, mama Mirunei (25.08.05)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns codruta_grg spune:

Eu am pus-o pe Petra cu caruciorul in balcon si doarme de vreo ora. Incep sa ma lenevesc cu iesitul afara si asta nu e bine (nu mai fac deloc miscare)

Unde ati disparut mamici? La bebei???

Codruta & Petra (9 august 2005)

Poze cu noi

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=60154" target="_blank">Povestea nasterii & www.snugglepie.com/ezb/284495.png" target="_blank">Varsta lui Petra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns locca spune:

Al meu nu doarme daca il pun in carucior afara in curte :-(. Trebuie musai miscare. Ba chiar lately vad ca nici asa nu mai adoarme, e tare curios sa vada ce se intampla prin cartier. Mai nasol e ca aici nu am cum sa-l scot in carucior pe strada, sunt niste noroaie, ceva de speriat. Asa ca tot in marsupiu da-i plimbare.
Tot zic sa fac si eu ceva miscare, da' nu ajung ... m-am flescait de tot. Ioana, tu cum reusesti sa te duci la aerobic, nu inteleg, oricum bravo tie.

ruxandra, mama de matei (13 sep. 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns country girl spune:

Salutare mamici!
Aseara norocul vostru ca a cazut UPC-ul si n-am avut net (nu va bucurati prea tare ca tocmai a preluat Astralul in Romania si cel putin aici are niste servicii groaznice iar serviciul clientela concureaza serios Connexul la proaste maniere si sictir), asa ca ati scapat de delirul meu scris.
Aku profit ca Ilinca trage un puisor de somn dupa masa si bag si eu repede niste cereale si cafeaua sub nas in timp ce va citesc/scriu.
Azi ne facem program de shopping ca fetele, amandoua, ca tot vine deseara Mos Nicolae si trebuie sa ne bagam si noi picioarele, pardon!, ceva in ghetute.
Cred ca incepem cu cateva biberoane mari de la Avent, ca incepem sa fim in criza si vreo doua suzete noi. Am un cec de 100 eurotici la Premaman, primit de la colegi de Mos si ma duc sa-l sparg pe fii-mea. Iar in drum ma opresc sa vad si de niste cosmetice pentru mami
Cica zice sotzu' ca-i bine la Romania dar nu mai poate de dorul nostru. Sa-l cred?
Eu daca as scapa o saptamana de fii-mea as dormi nonstop si m-as trezi doar ca sa mananc. De cand am nascut cam astea-s restantele: somnul si mancarea.
V-am pupezat, ma duc sa ma gatesc de iesit in oras si pe urma bag zmeoaica in marsupiu (alea racnete).
Ne mai auzim noi pe dupa amiaza, functie de cum ma slabeste din oki



poze cu "Zmeoaica"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns codruta_grg spune:

Ina, si eu sunt aici la mama cu UPC-ul pe net. Sunt jenanti la banii care ii dam.
locca, si pe Petra o tot misc cu caruciorul pana adoarme bine, apoi ma mai duc si mai hatzi de el....si cam asa...

Codruta & Petra (9 august 2005)

Poze cu noi

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=60154" target="_blank">Povestea nasterii & www.snugglepie.com/ezb/284495.png" target="_blank">Varsta lui Petra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tangerine spune:

salutare fetele

e oficial asa ca pot sa ma laud: de o sapt Maria mea doarme de la 9-10-11 seara pana la 6-8 dimineata; Uraaaaa; si cred ca recupereaza orele de nesomn din primele luni ca doarme si ziua de sparge, ea care nu dormea deloc; si seara adoarme mult mai usor
cu adormitul in paututl ei nu aunt probleme ca doarme de la o sapt singurica la ea; dupa baie de obicei mananaca si sau adoarme la mine in brate sau mai sta un pic pe taticul la tv si adoarme si apoi o pun la ea in patut; dara a adormit si pusa treza in patut si lasata acolo sa se joace pana adoarme

in schimb mancam destul de putin: 600-700 pe zi -in zile exceptionale 900; da avem 5.45 kg ceea ce inseamana ca suntem in grafic; joi mergem la doctor pt ctrlul de 3 luni si o sa avem date oficiale

cristina cge, eu am gasit o tanti de treaba ca bona si sta aproape la magura, dar astept sa vad si niste bone profesioniste la agentie, ca sa fac o comparatie; cel tarziu marti mi s-a promis interviu; tu cum faci cu bona ta? i-ai cerut copie dupa bi ? ai semnat vreun contract cu ea? abia astept sa ne mai intalnim in parc sa-mi spui de locul unde te duci tu la masaj ca daca e asa aproape poate ma bag si eu

karmenutza, si Maria a urlat de 2 ori pana acum in felul in care povestesti tu adica din rarunchi si fara putinta de potolire; ca si cum ar taia-o trenul; da fara motiv, zic eu; s-a pototlit singura (ma rog, luata in brate) dupa scurt timp si apoi a papat cu niste oftaturi de zici ca fusese la sapa; eu zic ca de plictiseala si isterie urla asa ca chiar nu are motiv si a inceput sa nu mai planga nici macar cand e foame; da niste avertismente doar



Ramona si bebelina Maria (10.09.05)
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns codruta_grg spune:

Hai sa va arat cat a crescut Petra aici: http://pg.photos.yahoo.com/ph/cpgrigoras/detail?.dir=f9f7&.dnm=1744re2.jpg&.src=ph
fata de aici: http://pg.photos.yahoo.com/ph/cpgrigoras/detail?.dir=8513&.dnm=46b0.jpg&.src=ph

Sa vedeti, pot sa o trezesc?: http://pg.photos.yahoo.com/ph/cpgrigoras/detail?.dir=f9f7&.dnm=2678re2.jpg&.src=ph

Si aici.... dupa baita: http://pg.photos.yahoo.com/ph/cpgrigoras/detail?.dir=f9f7&.dnm=5926re2.jpg&.src=ph ... semana cu Petra???

Codruta & Petra (9 august 2005)

Poze cu noi

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=60154" target="_blank">Povestea nasterii & www.snugglepie.com/ezb/284495.png" target="_blank">Varsta lui Petra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pharmacris2002 spune:

Salut mamici si bebelusi!
La noi plimbatul in brate este obligatoriu.Ma doare spatele si bratele mi s-au lungit dar nu adoarme altfel.Suzeta nu vrea , cind ii bag suzeta in gura se strimba toata si o scoate afara.
Am auzit ca la toti bebelusii de peste 7 luni se face vaccinul antirujeolic iar la cei mici se face o
imunizare pentru cresterea imunitatii.Voi ati discutat cu pediatrul vostru ca eu i-am dat tel de dimineata si mi-a zis ca daca o alaptez la sin ii transmit anticorpii pina la 6 luni dar eu stiu ca pina la 3 luni , asa scrie si in CC.
sI INCA CEVA-eu in timp ce ma mulgeam mi-a sarit lapte pe fata si buze si am vazut ca are gust dulce.MI S-A PARUT CHIAR FOARTE DULCE.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinam spune:

Codruta frumoasa tare Petra, mai ales cand doarme iti vine sa o mananci !

eu tot disperata, cred ca Vlad trece prin criza de la 2 luni :( ..nu mai doarme noaptea, colici mai multi ca inainte ...se mai confrunta cineva cu asa ceva??? plange mai mereu, de i se inrosesc cearcanele ... s-a invatat plimbat in brate prin casa, pe pat avem ace .. si colici.

Alina si bb Vlad (25.09.2005)

Mergi la inceput