Ajutati-l pe George

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns fairy_adina spune:

Doamne ajuta!

Sunt alaturi de voi . Va doresc putere multa, iata ca mai aveti putin de asteptat si veti incepe terapia .

in cazul lui George rabdarea este cea mai importanta o sa vorbesc cu preotul care imi este duhovnic pentru a organiza o cheta si in Biserica Sf Nicolae cel Vechi din Constanta . Va rog numai daca puteti sa imi trimiteti pliante - pentru ca eu tare greu ies din casa cu doi copii mici ( unul de cinci luni si celalalt de 3 ani )

Cu drag
Adina

www.claudiu-cioca.tk" target="_blank"> Claudiu Cioca-a inceput drumul spre Lumina
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=62812" target="_blank">Maini condamnate la tacere
Dragostea de Dumnezeu rezolva toate problemele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eliza-daniela spune:

Draga fairy Adina, iti trimit eu flyerele electronice prin email, ai posibilitatea sa le tiparesti? Am doua variante, una color, pe care noi aici in Canada am tiparit-o in unul, doua exemplare si l-am pus, cu acordul preotului de la biserica respectiva, la avizier si pe usa bisericii, si o varianta alb negru pe care am tiparit-o in mai multe exemplare si am impartit-o la enoriasi.

Daca nu poti tipari, poate are altcineva posibilitatea (de pe acest forum)?

In alta ordine de idei, am vorbit la telefon vineri cu pr Jude de la biserica greco-catolica din Toronto si ne-a fagaduit sa povesteasca si dansul enoriasilor despre George – ma voi duce duminica care vine cu o cutie de donatii si la parohia dansului (Buna Vestire).

Am o promisiune de la cineva ca o sa vorbeasca si cu studentii de la Facultatea de Teologie din Bucuresti – poate sa puna si ei anuntul despre George la avizierul facultatii si poate mai au si alte initiative.

Am pus apelul despre George si pe forumul romanilor din Manitoba.

Numai bine




Eliza
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=58588/" target="_blank">
Ajutati-l pe George!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fairy_adina spune:

TRIMITE-MI FLYERELE ELECTROMNICE . O SA FACEM CUMVA SA LE TIPARIM .. VAD EU PE CINE TRIMIT. DACA REUSESC ATUNCI MA DUC ;LA BISERICA CU ELE DUMINICA

www.claudiu-cioca.tk" target="_blank"> Claudiu Cioca-a inceput drumul spre Lumina
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=62812" target="_blank">Maini condamnate la tacere
Dragostea de Dumnezeu rezolva toate problemele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mia73 spune:

Buna, sunt Elena.
George se afla de aproape o saptamana in Bucuresti impreuna cu parintii.Au gasit ceva provizoriu pe o perioada de 2 luni cu sprijinul preotului de la biserica Stavropoleos din Bucuresti.In aceasta perioada speram sa definitivam si problema locuintei.De azi George va merge la centrul Horia Motoi si sper ca acomodarea sa nu se lase asteptata.Oricum e prea mult pentru el acum- plecat de acasa, schimbat din locuinta si oameni noi.
Multumesc Elizei si Adinei si tuturor acelora care ne ajuta!
Sper sa ne apropiem cat mai curand de suma necesara incheierii contractului pentru primul an de terapie.
Elena

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eliza-daniela spune:

Buna fairy Adina

Ti-am trimis aseara flyerele, sper sa fie OK

Iti multumesc din suflet pentru initiativa

Nu mai stiu daca am mai spus, dar s-au strans 450 de dolari si la o cheta facuta la biserica Sfanta Maria din Atlanta, statul Georgia, la parintele Nicolae Clempus.

De asemenea, se strang donatii pentru George la aceasta biserica mai sus mentionata

Romanii din partea de Sud a Statelor Unite, acum puteti trimite cecurile cu donatii pentru George si pe adresa

Rev. Fr. Nicolae Clempus
Saint Mary Romanian Orthodox Church
1554 Woodlake Dr. Apt E, Atlanta GA 30329
USA
Cu mentiunea “pentru George Cuzuc”


Email: priest@stmaryro.org
Website: www.stmaryro.org

Doamne ajuta, pe curand

Eliza
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=58588/" target="_blank">
Ajutati-l pe George!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fairy_adina spune:

Am dat preotului meu duhovnic flyerele (vreo 6) astazi in timpul unei sfestanii. A spus ca le citeste si ca le va afisa in Biserica Sf Nicolae cel vechi din Constanta (langa fosta Catedrala in Piata Ovidiu) Speram sa aiba un ecou printre enoriasi. Doamne ajuta!

www.claudiu-cioca.tk" target="_blank"> Claudiu Cioca-a inceput drumul spre Lumina
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=62812" target="_blank">Maini condamnate la tacere
Dragostea de Dumnezeu rezolva toate problemele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eliza-daniela spune:

Buna seara,

maine ma duc la parohia greco-catolica Bunavestire din Toronto cu flyere si cu o cutie pentru donatii (am vorbit aseara cu parintele). Apelul despre George a aparut pe webiste-ul acestei parohii.

Sper sa am vesti bune si de acolo
Eliza

Elena, asteptam cu nerabdare sa ne spui cum s-a adaptat George mutarii si, mai ales, inceperii cursurilor la centrul Horia Motoi.

Eliza

Eliza
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=58588/" target="_blank">
Ajutati-l pe George!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eliza-daniela spune:

Buna ziua

Am fost duminica care a trecut la biserica greco-catolica Bunavestire din Toronto si am lasat o cutie de donatii si flyere despre George. Parintele a anuntat la sfarsitul slujbei. Am vazut ca au pus cateva persoane ceva bani in cutie si parintele a anuntat daca vrea cineva sa trimita si cecuri pe adresa bisericii, cu mentiunea pentru George. O sa las cutia cateva saptamani, speram sa se stranga ceva.

Draga Fairy Adina, stii ceva despre biserica unde mergi tu in Constanta? Stiu ca parintele tau duhovnic a dus flyerele acolo, sper din toata inima ca enoriasii au rezonat la apel.

Arislo din Atlanta mi-a spus ca a dus si ea flyerele la biserica Sfanta Maria din Atlanta, ca s-au mai strans bani si duminica aceasta. Am inteles ca parintele Nicolae de la aceasta biserica a si scris parintilor lui George.

Am mai primit un rapsuns azi dimineata de la ziarul romanesc din SUA, Gandacul de Colorado, vor publica si ei apelul despre George in numarul din luna februarie.

Doamne ajuta!

Astept cu nerabdare sa aud ca s-au strans cei 15,000 si ca George poate incepe macar primul an de tratament

Eliza
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=58588/" target="_blank">
Ajutati-l pe George!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cosmina_72 spune:

Elena, banuiesc ca ei nu au net unde locuiesc acum.
Daca au nevoie de ceva in Bucuresti si ii pot ajuta sa ma sune.
Oricand si la orice ora putem fii langa ei.
Sper sa mearaga bine la aceste cursuri.

Sanatate multa si pupici din partea noastra.



Cosmina, matusa Sabinei

http://sabinac.netfirms.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mia73 spune:

Buna!
Sunt Elena, matusa lui George.
George impreuna cu mama sa se afla in Bucuresti . Au gasit o locuinta pe o perioada provizorie cu sprijinul parintelui de la biserica Stavropoleos din Bucuresti.
De luni George a inceput sa mearga la centrul Horia Motoi cate 4 ore pe zi , urmand sa cautam 2 tutori pentru inca 4 ore la domiciliu. Acum copilul este in faza de evaluare a celor asimilate pe perioada celor 3 luni de terapie in Iasi. Sper ca George sa se adapteze programului si sa accepte noii tutori cat mai repede.
Multumesc Adinei pentru eforturile pe care le face pentru acest copil,parintelui Tiu de la biserica Sf.Andrei din Toronto si preotului Jude de la biserica greco-catolica Bunavestire si nu in ultimul rand echipei ce ne este alaturi pentru sprijinul acordat.
Sper ca in cateva zile sa va pot spune mai multe in ceea ce priveste modul de petrecere al timpului de catre copil in centru si in restul zilei.
Elena

Mergi la inceput