Alina-lumina

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns aurelia1278 spune:

Treceti-ma si pe mine, va rog, la promisiuni cu 100 RON. Ii trimit prin mandat postal Adrianei, maine dimineata cel mai tarziu.

Off topic: An-k, micutza Bianca este exact cu 1 an mai mica decat gogoloatza mea!

Haideti la bazar! Puteti achizitiona lucruri frumoase si ieftine sau puteti face ordine in casa, ajutand in acelasi timp copilasi in suferinta.
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=62864" target="_blank"> Bazar pentru Alex, www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=62868" target="_blank"> un baietel diabetic de 1 an

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns an-k spune:

aurelia multumim, te trc acum

anca si micutza Bianca(14/03/2005)
http://community.webshots.com/user/biancahugoanca

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=62378" target="_blank">Ajutati-o pe Alinutza sa vada

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tinatache spune:

eu inteleg ca Ward (Krankenstation in germana) inseamna salon obisnuit cu mai multi pacienti. Pretul creste la camera cu 2 paturi repsectiv cu 1 pat. Deci pretul este de min. 5000€, la care se mai adauga eventualele consultatii a 30€/buc., deci vad ca nu sunt chiar f scumpe. Pretul nu prevede stationarea mamei in spital insa aici copiii asa de mici nu stau singurei. Dar asta putem intreba mai incolo.

Desi nu cred ca este mai ieftin (cred ca numai tariful pe consultatie ar fi mult mai mult), as putea cere o estimare de pret si aici la o clinica in München. As putea trimite actele in engleza, poate se pricep ei. Daca credeti ca e cazul, ma trageti de maneca.



Cristina
-----------------------------------------------
Explica-mi, si am sa uit
Arata-mi, si am sa-mi aduc aminte
Lasa-ma sa fac singur, si am sa inteleg.
Confucius
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=63110" target="_blank">Teledon - 5000€ pentru AlinaLumina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danna_J spune:

APELAvem o veste buna si una rea, cea buna e ca ALINUTA e programata la Operatie deja si avem toate costurile si programarea, vestea cea rea e ca avem doar o parte mica din suma.Vom putea oare sa ne mobilizam fiecare sa gasim mijoloace prin care sa facem posibile aceaste doua operatii la cei doi ochisori in decembrie ?Va puteti inchipui nu, ce cadou frumos de Craciun ar primi Alinuta! Oameni buni ce sa ne facem ? Sa gasim cati mai mult sponsori, sa intrebam in coace si in colo sa cautam cai noi si posibilitati sa ajutam acest copil sa vada cat mai repede!AM compus o scrioare cate toate rudele si cunostintele mele din tara si strainatate o voi traduce in engleza si sper sa sensibilizez cat mai multe suflete cu ea ...Va dati seama ca poate se fie POSIBIL, sa aiba loc aceasta operatie, sunt destui oameni inimosi si darnici, numai sa ajungem la ei!Va multumesc tuturor care se implica in acest caz, haideti sa speram ca vom resusi si sa mobilizam in timp si sa facem un vis sa devin realitate! www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=63110" target="_blank">Alina LuminaCraciun fericit!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns an-k spune:

Tinatache, pai ma gandesc atunci ca poate sta si intr-o camera ward, nu?, s-ar strange suma mai repede, iar mama va sta cu ea sau la Danna_J acasa, daca nu este posibil sa stea in spital

anca si micutza Bianca(14/03/2005)
http://community.webshots.com/user/biancahugoanca

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=62378" target="_blank">Ajutati-o pe Alinutza sa vada

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danna_J spune:

Tinatache,sunt si preturile pentru acomodarea mamei in spital, am primit si eu scrisoarea de la DR. Balta deci le public in continuare (eu m-am oferit deja impreuna cu sotul meu sa o cazam pe mama si sa o insotim pe perioada operatiei, deci nu are nevoie de hotel, chiar daca sotul meu va trebui sa o duca si sa o aduca... ):Residents of a country outside the EU +Residents of a country member of the EU without form E 112:On admission to the hospital, an amount is requested to cover the expenses for hospitalisation, surgery, anaesthesia and laboratory tests. This amount has to be paid in advance. € 3700 (ward) € 4500 (double room) € 5200 (private room) If surgery on both eyes is required, following amounts are requested:€ 5000 (ward) € 6000 (double room) € 7000 (private room)The costs for consultation before and after the surgery have to be paid separately (approximately € 30 per consultation). In case of a longer stay in the hospital, an extra amount will be charged.Bank details :Name KBC Wilrijk Address Rucaplein 492 Zip Code 2610 Location Wilrijk, Belgium BIC Code KRED BE BB IBAN number BE82403402433168 Account number 403-4024331-68 Mentioning Name of patient and admission date Payment in advance by VISA or Mastercard: Contact the hospital by telephone +32 3 443 35 94. Please provide us with your card number, expiry date and CVC-code (see back of your card).You will be requested to confirm the transaction by fax +32 3 443 30 16. Practical informationPlease confirm the proposed dates for consultation, hospitalisation and/or surgery by returning fax/mail and provide us with the requested information. As long as we don’t receive this information from you, we will not be able to make the necessary hospital and surgery arrangements. Thank you for your understanding. Child + one parent An accompanying parent is allowed to stay over together with the child in a child’s room.An amount of €25 per day will be charged for the bed and three meals per day.Patient + accompanying personAn accompanying person is allowed to stay over in the hospital at the rate of a private room plus extra costs for the bed and three meals (25€ per day).This option can only be offered pending the availability of private rooms. www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=63110" target="_blank">Alina LuminaCraciun fericit!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danna_J spune:

Dupa cum scrie mai sus, nu sunt sume foarte mari, doar sa avem banii pana atunci!CUM PUTEM ADUNA ACESTI BANI IN TIMP RECORD?Are cineva un raspuns ?www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=63110" target="_blank">Alina LuminaCraciun fericit!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aurelia1278 spune:

Ce se intampla cu pagina Alinei? Nu reusesc sa o accesez, tocmai ma pregateam sa trimit linkul undeva.

Le pot spune ca donatiile vor apare pe pagina Alinei? Asta ca sa vada si ei ca nu-i aburesc.

Haideti la bazar! Puteti achizitiona lucruri frumoase si ieftine sau puteti face ordine in casa, ajutand in acelasi timp copilasi in suferinta.
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=62864" target="_blank"> Bazar pentru Alex, www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=62868" target="_blank"> un baietel diabetic de 1 an

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danna_J spune:

Poti sa le spui ca vor aparea pe pagina ei!Am verificat si ai dreptate aurelia, nu merge site-ul Alinutei! Mi-a mai pormis cineva ca se ocupa de un site nou, sper sa-l avem cat mai repede!www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=63110" target="_blank">Alina LuminaCraciun fericit!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns an-k spune:

Am accesat-o io acu si merge pagina Alinei, se deschide
linkul de la subiect


anca si micutza Bianca(14/03/2005)
http://community.webshots.com/user/biancahugoanca

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=62378" target="_blank">Ajutati-o pe Alinutza sa vada

Mergi la inceput